Banu Kanıbelli’nin Sahibine Şarkılar derlemesinin ilk single’ı “İyi ki O Gün”

0

“İyi ki O Gün” müzisyen Banu Kanıbelli’nin gerçek insan portrelerini şarkılara taşıdığı “Sahibine Şarkılar” derlemesinin ilk teklisi Ada Müzik’ten yayımlandı.

Sanatçıya göre, “Şarkılar suretimiz. Binbir insanlık halimizi yine kulaklarımıza söyleyen suretlerimiz… Suretlerimizin iyi hallerini daha fazla hatırlamaya, onlardan vazgeçmemeye ihtiyaç duyduğumuz zamanlardayız. Müzik, insana dair iyi bir şeyin söz ve ezgisi olup, bir şarkının kanadında herkes için yola çıkabiliyorsa hiç durmasın. Birden bize, iyi gelecek ve mümkün olanı fısıldasın”

İyi Ki O Gün, iki sevgilinin ilişkileri içinde geriye bakış, ilk tanışma günlerine dair anılar ve yıllar içinde biriken küçük ama özel şeylerden bahsediyor. Şarkının sahibinin anılarından bir ses kaydı şarkıda ayrıca yer alıyor. Şarkı, bütün olarak bir ilişkinin içindeki sevgi, saygı, özen ve takdirin naif bir ifadesi.

Şarkının düzenleme, kayıt, mix ve mastering süreçlerinde Kanıbelli, son dönem çalışmalarında birlikte yol aldığı Cansun Küçüktürk ile çalışmış.

Önceki İçerikBörkü Kardeşler “İkiz Kadraj”la YouTube’da
Sonraki İçerikSeçil Akaygün Cüntay ve Şükran İlimsever Başarır’ın yeni kitabı: “Alıştığımız Gibi Değil”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments