Seçil Akaygün Cüntay ve Şükran İlimsever Başarır’ın yeni kitabı: “Alıştığımız Gibi Değil”

0

Sokağa çıkma yasakları, kapanan okullar, ofise dönüşen evler… Artık hiçbir şey alıştığımız gibi değil; özellikle de çocuklu aileler ve öğretmenler için. Psikolog Seçil Akaygün Cüntay ve Psikolog Şükran İlimsever Başarır’ın daha rahat bir pandemi süreci için rehber olacak yeni kitabı Alıştığımız Gibi Değil, İnkılâp Kitabevi etiketiyle ön satışa açıldı.

Hayatımızı bir anda altüst eden ve önümüze yepyeni bir normal koyan COVID-19 tehdidi sürerken İnkılâp Kitabevi, bu süreci rahat atlatmamızı sağlayacak yeni bir kitabı okurlarla buluşturmaya hazırlanıyor: Alıştığımız Gibi Değil.

Uzm. Psk. Dan. Seçil Akaygün Cüntay ve Uzm. Psk. Dan. Şükran İlimsever Başarır’ın imzası taşıyan Alıştığımız Gibi Değil, evlere tıkılıp kaldığımız şu süreçte özellikle çocuklu ailelere yardımcı olacak öneriler içeriyor. Prof. Dr. Yankı Yazgan’ın önsözüyle yayıma hazırlanan kitap, anne-baba, öğretmen ve çocuklar için pandemi döneminde ruh sağlığını koruyacak bir kılavuz niteliği taşıyor.

Uzaktan eğitim sistemiyle eve kapanan, arkadaşlarından uzak kalan çocukların ve çocuklarla birlikte evden çalışmaya başlayan ebeveynlerin, bu süreci ruh sağlıklarını bozmadan atlatmalarını sağlayacak Alıştığımız Gibi Değil,  yaşanabilecek sorunları ve uygulanabilecek çözümleri bir bir sıralıyor. Çocukların bu süreçte hissettiği sıkıntıların yaşanmış örneklerle anlatıldığı kitapta ailecek keyifle yapılabilecek etkinliklere de yer veriliyor.

Seçil Akaygün Cüntay ve Şükran İlimsever Başarır’ın ön satışa açılan Alıştığımız Gibi Değil adlı kitabı, ocak ayının ilk haftasında İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda, inkilap.com, dr.com.tr ve kitapyurdu.com adreslerinde yerini alacak.

Yayın Tarihi:05.01.2021
ISBN:9789751041579
Dil:TÜRKÇE
Sayfa Sayısı:176
Cilt Tipi:Karton Kapak
Kağıt Cinsi:Kitap Kağıdı
Boyut:13.7 x 21.5 cm
Önceki İçerikBanu Kanıbelli’nin Sahibine Şarkılar derlemesinin ilk single’ı “İyi ki O Gün”
Sonraki İçerikNina Furtado ve Kublai Kapsalis’den LP coverı: “Lost On You”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments