Başak Sayan’ın ilk otobiyografik kitabı: “Sen Değişirsen Her Şey Değişir”

Başak Sayan’ın ilk otobiyografik kitabı “Sen Değişirsen Her Şey Değişir”, 25 Kasım’da raflarda yerini aldı.

Sayan’ın, kendi hayatının iplerini nasıl eline aldığını ve içsel yolculuğunda nelerle karşılaştığını tüm samimiyetiyle anlattığı kitap, bir hafta içinde çok satanlar listesine girdi. Kitabında, insanın inancının ve düşüncesinin neler yaratabileceğini, bilinçaltında bulunan kök inançların nasıl değiştirilebileceğini kendi hayatı üzerinden anlatan Başak Sayan, yaşam deneyimini bilim ve felsefeyle temellendirerek okuyucusuna aktarıyor. 

“Bağlanma Korkusu”, “Kelebeğin Kaderi”, “Ölü Kuşların Sessizliği” ve “Nigâhdar” romanlarıyla geniş bir okur kitlesine ulaşan Başak Sayan’ın ilk otobiyografik kitabı “Sen Değişirsen Her Şey Değişir”, okuyucuyla buluştu. Kitap Sayan’ın, hayatının bir noktasında, hayatındaki oyuncular değişse bile kendisinin sürekli aynı senaryoda oynadığını fark edişini ve bu senaryodan bir çıkış yolu bulmak için kendi içine doğru yaptığı derin yolculuğu anlatıyor. Sayan kitabında, insanın bilinçaltında bulunan ve tüm hayatına etki eden kök inançların nasıl değiştirilebileceğini deneyimleriyle anlatıyor.

“Sen Değişirsen Her Şey Değişir”de Başak Sayan, bilim ve felsefeyi kendi hayatının içine nasıl adapte ettiğini ve yaşamını bu sayede nasıl değiştirdiğini anlatırken, okurlarını da bu değişime davet ediyor. Sayan, kök inançların değişimi için yeterli 21 günlük çalışma programını da okurlarıyla paylaşıyor.

İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda yerini alan “Sen Değişirsen Her Şey Değişir”, şimdi tüm kitapçılarda.

BAŞAK SAYAN HAKKINDA

Ankara doğumlu yazar; ilk, orta ve lise eğitimini aynı şehirde tamamladı. Üniversite eğitimi için İstanbul’a geldikten sonra oyunculuğa başlayan Sayan, bugüne dek pek çok dizi ve filmde rol aldı.  İlk romanı Bağlanma Korkusu’nun ardından çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Aylarca listelerden düşmeyen, tesadüf ile kader temalarını irdelediği Kelebeğin Kaderi‘nin ardından yazar, Ölü Kuşların Sessizliği ile psikoloji ve felsefeyi gerilimle harmanlayarak heyecan dozu yüksek bir dünya yarattı. 2014 yılında evlenen Sayan, 2017 yılında ikiz bebeklerini kucağına aldı. Doğumdan kısa bir süre sonra ilk çocuk romanı Rüzgâr Olmak İsteyen Çocuk’u kaleme aldı. Yazar son romanı Nigâhdar ile okuru 1200 sene önceki Abbasi İmparatorluğu dönemiyle günümüz arasında dolaştırırken, yine heyecan dozu yüksek bir dünyanın içinde, Hallâc-ı Mansûr’un felsefesini merkeze alarak din ile bilimin, Tanrı kavramı ve tasavvufla kuantum fiziğinin nasıl birbirine yaklaşabileceğini gösteriyor.

Romanlarının arka planlarında spiritüel ögeleri mutlaka kullanan Başak Sayan, okuyucularının hayata bambaşka bir noktadan bakmalarını sağlamanın en büyük motivasyonu olduğunu belirtiyor.

Yayın Tarihi 2019-11-25
ISBN 9751040411
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 264
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.7 x 21.5 cm

Etiketler

0 yorum “Başak Sayan’ın ilk otobiyografik kitabı: “Sen Değişirsen Her Şey Değişir””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest