Batuhan Polat’ın ilk kısaçaları “Mesafeler”

Yer yer dramatikleşen, yer yer sinematografikleşen "Mesafeler"in karakterini Batuhan kendine has gitar tınıları üzerine kurulmuş melodik vokalleri ortaya koyuyor.

0

Adını 2018 yılından itibaren YouTube üzerinden paylaştığı şarkıları ve besteleri ile duyurmaya başlayan Batuhan Polat‘ın ilk kısaçaları “Mesafeler” tüm dijital müzik platformlarında yayında.

Yer yer dramatikleşen, yer yer sinematografikleşen “Mesafeler”in karakterini Batuhan kendine has gitar tınıları üzerine kurulmuş melodik vokalleri ortaya koyuyor.

EP 2018 yılında Drum & Bass stüdyolarında Aybars Gülümser‘in desteği ile kaydedildi. “Arada Kalma” parçasına Ahmet Ali Arslan gitarıyla ve “Gülyanak” şarkısına Tuncay Korkmaz mızıkasıyla dokundu. Ahmet Ali Arslan aynı zamanda “Mesafeler”in mixlerini üstlendi. EP’nin masteringleri ise Batuhan PolatErcan Bektaş Ülger ve Can Kuman tarafından yapıldı. “Kırık Camlar” şarkısı Zehra Erkoç‘un bir şiirinden yazıldı. Kırık Camlar’ın ve Mesafeler’in albüm kapağı tasarımları ise Taçmin Sarı‘ya ait.

Batuhan Polat;
1995 yılında İzmir‘de doğdu ve üniversite eğitimi için İstanbul‘a taşındı. Babasınının ud ile çaldığı halk müziği ezgileriyle müzik yapılan bir evde büyüdü. 9 yaşında gitar çalmaya başlayan Batuhan, okul orkestralarında ve okul arkadaşlarıyla müzik yaparken şarkı söylemeye başladı ve ilk şarkılarını yazdı. Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde lisans eğitimi devam eden Batuhan, aktif bir şekilde 2016’dan beri şarkı yazmaya ve konserler vermeye devam ediyor.
Önceki İçerikBatuhan Polat’ın ilk kısaçaları “Mesafeler”
Sonraki İçerik4k videolarla sanal tur eşliğinde “Van Gogh Müzesi”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments