BBC’den şaka gibi açıklama: Tam 35 yıllık ve 6000 bölümlük “EastEnders” dizisi ikinci sezonuna başlıyor

EastEnders dizisi, koronavirüs sebebiyle verdiği aranın ardından “ikinci sezona” başladığını duyurarak hayranlarını şaşırttı. Bu yeni açıklamaya göre 35 yılda yayımlanan 6 binden fazla bölüm, EastEnders’in ilk sezonunu oluşturuyor.

BBC’nin popüler pembe dizisi 1985’ten, elindeki çekilmiş bölümleri tükettiği ve sosyal tecrit kısıtlamaları nedeniyle daha fazlasını çekemediği 16 Haziran 2020’ye kadar aralıksız yayımlanmıştı.

EastEnders’in resmi Twitter hesabından, önceki gece (7 Eylül) BBC One’da yeni bölümlerin yayınlanmasıyla ikinci sezonun başladığı duyuruldu.

EastEnders hayranları olayın eğlenceli tarafını gördüklerini tweet’e yaptıkları yorumlarda gösterdi. Bir Twitter kullanıcısı, “Birisi bana ilk sezonun kısa bir özetini verebilir mi? Son 35 yılda biraz meşguldüm de” diye espri yaptı.

Bir diğer kullanıcı “İlk sezonun box-set’inin fiyatı ne kadar pahalı olacak?” diye sordu. BBC Stüdyoları’ysa “Fiyattan emin değiliz, hala tek bir odaya nasıl sığdırabileceğimizi düşünüyoruz!” yanıtını verdi.

EastEnders’in yeni bölümleri hükümetin sosyal mesafe kurallarına uygun olarak çekilirken, bu durum kendine has zorlukları da beraberinde getiriyor. Örneğin, çok sayıda insan veya fiziki yakınlık içeren sahneler, en azından geleneksel sahneleme açısından kullanım dışı kaldı.

CGI (Bilgisayar Üretimli İmgeleme) efektleri ve kamera hileleri, normallik yanılsamasını sunmak için uygulanan geçici çözümlerden bazılarını oluşturuyor.

Independent Türkçe

Etiketler

0 yorum “BBC’den şaka gibi açıklama: Tam 35 yıllık ve 6000 bölümlük “EastEnders” dizisi ikinci sezonuna başlıyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest