Bestem Yuvarlak’tan yeni tekli: “Bul Beni”

Bestem Yuvarlak, pop rock türündeki yeni teklisi “Bul Beni”yi sevenleriyle buluşturdu.

0

İlk albümü “Ruhun Gemisi”ni 2018 yılında yayınlayan Bestem Yuvarlak, pop rock türündeki yeni teklisi “Bul Beni”yi müzikseverlerin beğenisine sundu.

Söz ve müziği kendisine, düzenlemesi Berkan Kaya ve Cem Çatık’a ait şarkının klibi, Hikmet Güler yönetmenliğinde, Şile Sofular Köyü’nde ve klibe ateş dansıyla eşlik eden Erhan Ay’ın sahneleri, yıllanmış tarihi atmosferi ile fark yaratan Kadıköy mekanlarından Fayton Greek Taverna’da çekildi.

Bestem Yuvarlak yeni şarkısını, “Ben bu şarkıyı yazarken boşluk hissiyatıyla sarılı olan bedenimde bir mana arıyordum. O manayı hala bulmuş değilim ama sesimle, sözümle o mananın ruhunu kovalıyorum. Bu şarkıyı benim gibi hisseden, bulmaktan çok aramayı seven kişilerle paylaşmak, ortak bilincimizde küçük bir kıvılcım yaratır diye umut ediyorum.” diye anlatıyor. “Bul Beni”de, gitarlarda Cem Çatık, klavyeler, back vokal, midi programlamada Berkan Kaya, davulda Mert Can Bilgin, bas gitarda Umut Oymak yer alıyor. Bubinga Records’ta kaydedilen şarkının mix ve mastering’i Cem Çatık’a, kapak fotoğrafı Şahinde Karadeniz’e, kostüm tasarımı Mustafa Dikmen’e, makyaj Yeliz Bilizciler’e ait.

Pandemi döneminde, aktif üyesi olduğu Blues Derneği’nde kadın müzisyenlerle beraber 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel, “Wild Women Don’t Have The Blues” şarkısını seslendiren ve yine bu dönemde İş Sanat’ın düzenlediği “Erol Evgin ile Yine de Güzeldir Yaşamak” adlı projede Erol Evgin ile düet yapan Bestem Yuvarlak, Güç Başar Gülle’den caz armonisi dersleri aldı ve halen burslu olarak girdiği Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Oyunculuk Bölümü’ne devam ediyor.

BUL BENİ

Önceki İçerikMehmet Alp’in yeni albümü: ‘’Rock’n Roll Öldü!’’
Sonraki İçerikHakan Çağlar’dan yeni tekli: “Hop”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments