Hakan Çağlar’dan yeni tekli: “Hop”

Hakan Çağlar'ın yeni teklisi “Hop”, sanatçının pandemi döneminde bağımsız olarak yayımladığı üçüncü tekli...

0

Hakan Çağlar, yeni teklisi “Hop”u bağımsız olarak Punkatmusic etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında sevenleriyle buluşturdu.

Müziğinde rock, punk, alternatif, teatral ve sofistike öğeler barındıran Hakan Çağlar’ın geçtiğimiz yıllarda çıkardığı “Meczup” albümünden sonra pandemi döneminde bağımsız yayınladığı “Dedi” ve “Küçük Çocuk” teklileri oldu.

“Hop” teklisinde sanatçı, Rap müziğini deneyimlemiş. Söz ve müzik Hakan Çağlar (Timsah), aranjör Karoft Müzik’ten Kerem Ulaş Dönmez, klibin yönetmen koltuğunda ise Bayrek Mürtezaoğlu var. “Hop” şarkısının hikayesini Hakan Çağlar şöyle anlatıyor; “Hop şarkısı, bugün üzerinde yaşadığımız evrende evvela ikili ilişkilerimizde sonra genel yaşantımızda olup biten her tür adaletsizliğe, her tür eşitsizliğe, haksızlığa karşı bir duruş içerir. Hz. Musa ve Firavun ilişkisi üzerinden adalet ilişkisini, epik ve tiyatral bir dille ifade ettim. Evrende, ilişki kurduğumuz her varlıkla insan, doğa, hayvan adaleti gözetmeliyiz. Pandemi süresince müzisyenler olarak yaşadıklarımız, çok iyi bir örnektir hepimiz için. Aç ağlarken tok seyretti, paylaşmadı, destek olmadı, olmak istemedi, görmezden geldi. Dayanışmayla kendi canına kıyan yüzlerce müzisyen ve sanatçı dostumuzu hayatta tutabilirdik. Hayatın her alanında mağdur olanı korumak, kollamak gerekir. Bu devranı, sevgiyle, hoşgörü ve muhabbetle, adaletle değiştireceğiz. Kant’ın şu sözüyle noktalamak isterim; Adalet dünyadan kalkarsa, insan hayatına değer verecek bir şey kalmaz.”

Hakan Çağlar ayrıca 12 yeni bestesini Plak ve Ben şirketinden bir plak olarak çok yakında çıkaracak, sağlam bir rock albümü bizleri bekliyor. Şu anda İngiltere ‘de Abbey Road Stüdyoları‘nda masteringi yapılan albüm yakında dinleyiciyle buluşacak.

HOP

Önceki İçerikBestem Yuvarlak’tan yeni tekli: “Bul Beni”
Sonraki İçerikMelisa Karakurt’tan ilk İngilizce single: Istanbul
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments