Beyoğlu Sineması kapılarını 7 Ağustos’ta açıyor

0

Beyoğlu Sineması, Türkiye’nin ve dünyanın farklı şehirlerinden ilham alarak hazırladığı dokuz filmlik özel bir seçki ile 7 Ağustos’ta kapılarını tekrar açıyor.

Beyoğlu Sineması’nın kapılarını yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle kapatmasının üzerinden neredeyse beş ay geçti. Bu sürecin ardından, Türkiye’nin ve dünyanın farklı şehirlerinden ilham alarak hazırlanan ‘Şehre Dönüş’ isimli programla 7 Ağustos Cuma günü kapılarını yeniden açıyor.

Gazete Karınca’nın haberine göre Beyoğlu Sineması, Başka Sinema işbirliğiyle hazırladığı seçki aracılığıyla Berlin’den Paris’e, Roma’dan New York’a uzanarak şehrin de önemli birer parçası olduğu filmleri seyirciyle buluşturacak.

“Normali yeniden tanımlıyoruz ve bildiğimiz her şeyi en baştan, yeniden öğreniyoruz. Bunu en iyi bildiğimiz yolla, filmlerle yapıyoruz. Şehirlerde kaybolan karakterlerin hayallerine ortak oluyor, günahlarına şahitlik ediyor, pişmanlıklarına iç burkuyoruz. Şehre dönüyoruz! Sinema salonlarına dönüyoruz!” diyen Beyoğlu Sineması’nın dokuz filmlik seçkisinin programına beyoglusinemasi.com adresinden ulaşılabilir.

Sputniknews
Önceki İçerik“Bayram Köye Geri Döndü” belgeseli ilk gösterimini yaptı
Sonraki İçerikAtakan Yorulmaz ile Lacan Atölye Serisi başlıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments