“Bi’ Şarkım Var!”ın ikinci albümü yayında

Türkiye’de şarkı yazımı sahnesini güçlendirmeyi ve bu konuda farkındalık yaratmayı amaçlayan “Bi’ Şarkım Var!” oluşumunun ikinci albümü tüm dijital platformlarda yayımlandı.

“Bi’ Şarkım Var!” şarkı yazarlarını profesyonel amatör farkı gözetmeksizin birbirileri ve dinleyicileriyle buluşturan bir platform. 2014 yılında düzenlemeye başladığımız açık sahne etkinliklerimize katılan şarkı yazarları, ayrımcılıktan ve yarışma zihniyetinden uzak, popüler kültürün sahasında yer almamayı seçen bir oluşumda kendilerini özgürce ifade ettiler. Böylelikle yıllar içinde yüzlerce şarkı yazarını sahnemizde ağırladık ve Açık Radyo’da yaptığımız programda konuk ettik.

Türkiye’nin dört bir yanından, müzisyeninden öğretmenine, memurundan işçisine 14 şarkı yazarını bir araya getiren ilk albümümüz “Bi’ Şarkım Var! Stüdyo” albümünü, 2016 yılında kaydettik ve yayınladık. Albüm “Dünya Müziği” listelerine bir numaradan girdi ve Grammy’e aday adayı oldu.

Bu projeye sessel bir belgesel mantığında yaklaştık. Açık sahne, radyo, albüm kayıtları, kayıt görüntüleri, belgesel film, festival, akademik yayınlar, basın vb. çeşitli aktarım yöntemlerinde ömrümüz yettiğince üretimleri teşvik etmeye ve paylaşmaya devam etmeyi planlıyoruz.

İkinci albümümüz “Bi’ Şarkım Var! Ev” ile, prodüksiyonun pahalılığına bir alternatif olarak evde de kayıt yapmanın mümkün olduğu konusunda farkındalık yaratmayı hedefledik.

Things & Records etiketiyle ev kayıtlarından oluşan “Bi’ Şarkım Var! Ev” albümünde dokuz şarkı yazarı yer alıyor: Ardından, Batuhan Polat, Cansun Küçüktürk, Ceren Toksöz, Dilek Yılmaz, Esra Kayıkçı, Sahtegi, Şevket Akıncı ve Yasin Bozkurt.

ALBÜM KÜNYESİ

Prodüksiyon: Başak Yavuz, Ceyda Özbaşarel
Kayıt, Miksaj, Mastering: Cansun Küçüktürk
Video ve Fotoğraf: Murat Dürüm
Logo ve Kapak Tasarımı: Sanat Deliorman
Plak Şirketi: Things & Records

Şarkı yazarlarına gönüllü olarak eşlik eden müzisyenler:

Ali Bakır (perküsyon) Alparslan Türer (gitar), Cansun Küçüktürk (synth), Ceyda Özbaşarel (vokal), Emre Kayaman (klavye), Erkan Zeki Ar (gitar), Esra Kayıkçı (kontrbas), Hakan Kamalı (gitar), Kurtuluş Göksu (gitar), Özgür Salıcı (elektrik bas), Şirin Soysal (vokal)

Bİ’ ŞARKIM VAR! SOSYAL MEDYA HESAPLARI

https://www.facebook.com/bisarkimvar
https://www.instagram.com/bisarkimvar
https://twitter.com/bisarkimvar
[email protected]

Etiketler

0 yorum ““Bi’ Şarkım Var!”ın ikinci albümü yayında”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest