“Bi’ Şarkım Var!”ın ikinci albümü yayında

Bi’ Şarkım Var!'ın ikinci albümü müzikseverlerle buluştu.

0

Türkiye’de şarkı yazımı sahnesini güçlendirmeyi ve bu konuda farkındalık yaratmayı amaçlayan “Bi’ Şarkım Var!” oluşumunun ikinci albümü tüm dijital platformlarda yayımlandı.

“Bi’ Şarkım Var!” şarkı yazarlarını profesyonel amatör farkı gözetmeksizin birbirileri ve dinleyicileriyle buluşturan bir platform. 2014 yılında düzenlemeye başlanılan açık sahne etkinliklerine katılan şarkı yazarları, ayrımcılıktan ve yarışma zihniyetinden uzak, popüler kültürün sahasında yer almamayı seçen bir oluşumda kendilerini özgürce ifade etti. Oluşum, böylelikle yıllar içinde yüzlerce şarkı yazarını sahnelerinde ağırladı ve Açık Radyo’da yapılan programda konuk oldu.

Türkiye’nin dört bir yanından, müzisyeninden öğretmenine, memurundan işçisine 14 şarkı yazarını bir araya getiren ilk albüm “Bi’ Şarkım Var! Stüdyo”, 2016 yılında kaydedildi ve yayımlandı. Albüm “Dünya Müziği” listelerine bir numaradan girdi ve Grammy’e aday adayı oldu.

Bu projeye sessel bir belgesel mantığında yaklaşan oluşum, Açık sahne, radyo, albüm kayıtları, kayıt görüntüleri, belgesel film, festival, akademik yayınlar, basın vb. çeşitli aktarım yöntemlerinde üretimleri teşvik etmeye ve paylaşmaya devam etmeyi planlıyor.

Oluşum, ikinci albüm “Bi’ Şarkım Var! Ev” ile, prodüksiyonun pahalılığına bir alternatif olarak evde de kayıt yapmanın mümkün olduğu konusunda farkındalık yaratmayı hedefledi.

Things & Records etiketiyle ev kayıtlarından oluşan “Bi’ Şarkım Var! Ev” albümünde dokuz şarkı yazarı yer alıyor: Ardından, Batuhan Polat, Cansun Küçüktürk, Ceren Toksöz, Dilek Yılmaz, Esra Kayıkçı, Sahtegi, Şevket Akıncı ve Yasin Bozkurt.

Prodüksiyon:Başak Yavuz, Ceyda Özbaşarel
Kayıt, Miksaj, Mastering:Cansun Küçüktürk
Video ve Fotoğraf:Murat Dürüm
Logo ve Kapak Tasarımı:Sanat Deliorman
Plak Şirketi:Things & Records

Bİ' ŞARKIM VAR! EV - DÖK DÖK YERLERE

Şarkı yazarlarına gönüllü olarak eşlik eden müzisyenler:

Ali Bakır (perküsyon) Alparslan Türer (gitar), Cansun Küçüktürk (synth), Ceyda Özbaşarel (vokal), Emre Kayaman (klavye), Erkan Zeki Ar (gitar), Esra Kayıkçı (kontrbas), Hakan Kamalı (gitar), Kurtuluş Göksu (gitar), Özgür Salıcı (elektrik bas), Şirin Soysal (vokal)

https://www.facebook.com/bisarkimvar
https://www.instagram.com/bisarkimvar
https://twitter.com/bisarkimvar
[email protected]

Önceki İçerikMurat Özel Rock’n Rap Chapters konseptinin yeni şarkısı: Zıpla!
Sonraki İçerikArabesk Müziğin Ölümsüz Kraliçesi: Bergen
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments