BİFO ile Modern Çağın Eşiğinde

0

BİFO, 11 Nisan Perşembe akşamı İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’te, dünyanın pek çok ülkesinde verdiği konserlerde ayakta alkışlanan soprano Corinne Winters’a eşlik edecek. Konserde BİFO’yu, özellikle modern çağın eşiğinde yazılmış orkestral müzik repertuvarına hâkimiyeti ile dikkatleri üzerine çeken Ryan McAdams yönetecek.

BİFO’yu yöneteceği konserde son derece iddialı bir programla müzikseverleri büyülemeye hazırlanan Ryan McAdams, bu sezon BİFO’nun yanı sıra Hollanda Ulusal Operası, Teatro di San Carlo, Louisiana Filarmoni Orkestrası, Roma Operası, Moskova Filarmoni Orkestrası ve Maggio Musicale Fiorentino ile de konserler verecek. ABD’li orkestra şefi, Don Giovanni, Carmen ve İnci Avcıları gibi operaların yanı sıra özellikle modern çağın eşiğinde yazılmış orkestral müzik repertuvarına hâkimiyeti ile dikkatleri üzerine çekmişti.

BİFO’nun Berlioz’un Les nuits d’été isimli başyapıtında kendisine eşlik edeceği soprano Corinne Winters ise Türkiye’de ilk kez dinleyicilerle buluşacak. Winters, orkestra eşlikli konserlerinde Verdi’nin Requiem’i, Dallapiccola’nın Partita’sı, ayrıca Avustralya ve İsviçre sahnelerindeki Violetta performansı ile ayakta alkışlanmıştı.

11 Nisan Perşembe akşamı 20.00’de başlayacak konser öncesinde, 19.00-19.40 saatleri arasında ise İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’in Dolmabahçe Salonu’nda, gazeteci ve klasik müzik yazarı Serhan Bali ile konser üzerine bir söyleşi yapılacak.

RYAN MCADAMS şef
CORINNE WINTERS soprano

SERHAN BALİ ile konser öncesi söyleşi 
19.00-19.40 DOLMABAHÇE SALONU

MUSSORGSKI Kovançina Uvertürü

BERLIOZ Les nuits d’été, Op. 7

WALTON 1. Senfoni, Si bemol minör

Önceki İçerikKarşı Tarafın Makosenleri
Sonraki İçerikOkan Meriç: “Hisler gitara dökülür, bana da notaya dökmek kalır.”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments