BİFO’dan Mozart’a adanmış bir gece: “Mozart’la Bir Gece”

Jay Yang, by Shirley Suarez

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 7 Kasım Perşembe akşamı İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’te vereceği konserde, Mozart yapıtlarından bir seçki seslendirilecek. Piyanist Yeol Eum Son ve soprano Jay Yang’ın solist olacağı konserde BİFO’yu onursal şefi Gürer Aykal yönetecek.

20. yaşını kutlamaya devam ettiği yeni sezonunda geçtiğimiz ay Ray Chen solistliğinde ve Sascha Goetzel şefliğindeki konserle müzikseverlere merhaba diyen BİFO, sezonun ikinci konserinde Mozart yapıtlarından bir seçkiyi seslendirecek. BİFO’yu onursal şefi Gürer Aykal’ın yöneteceği konserde, Mozart’ın dehası bestecinin kültürüne büyük ilgi duyduğu ve hep ziyaret etmek istediği İstanbul’da yankılanacak.

BİFO bu konserde, New York Filarmoni Orkestrası ile aynı sahneyi paylaştığı çıkış konserinde ayakta alkışlanan, geniş ve seçkin repertuvarı ile dikkatleri toplayan piyanist Yeol Eum Son ile klasik ve romantik dönemlerin sevilen aryalarını yorumlayışı ile büyük beğeni toplayan soprano Jay Yang’e eşlik edecek.

Konser öncesinde, 19.00-19.40 saatleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’in Dolmabahçe Salonu’nda, gazeteci ve klasik müzik yazarı Serhan Bali ile konser üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Ayrıntılı bilgi için: www.borusansanat.com

PROGRAM

MOZART’LA BİR GECE

7 KASIM 2019 PER 20.00

İSTANBUL LÜTFİ KIRDAR ICEC

GÜRER AYKAL şef
YEOL EUM SON piyano

JAY YANG soprano

SERHAN BALİ ile konser öncesi söyleşi 
19.00-19.40 DOLMABAHÇE SALONU

MOZART Titus’un Merhameti Uvertürü, KV 621

MOZART Piyano Konçertosu, Do minör, No. 24, KV 491

MOZART “Exsultate Jubilate”, KV 165

MOZART Senfoni, Do Majör, No. 34, KV 338

Etiketler

0 yorum “BİFO’dan Mozart’a adanmış bir gece: “Mozart’la Bir Gece””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest