Bir parça şiir, müzik & video-art: Spiritus Asper – Coming In (All In Whispers)

0

Kendilerini bir şiir grubu olarak tanımlayan Spiritus Asper’in yeni işi Coming In (All In Whispers) 13 Kasım 2020 tarihinde Spotify ve tüm dijital müzik platformlarında yayınlanan eserin video-art parçası aynı gün grubun YouTube kanalı üzerinden yayınlandı.

4 dakika 42 saniye uzunluğunda olan bu üretimde şiir, insan deneyiminin subjektif gerçekliğini ve aşkınlık hallerini konu alırken müzik de şamanik ve elektronik elementleri bir araya getiriyor ve yoğun dizeleri vurguluyor.

Spiritus Asper, eserlerinde şiir ve müziği birleştirerek disiplinler arası bir iş ortaya koymaktadır. Çağdaş sanatın giderek daha fazla disiplinler arası bir yapıya evrilmesi, performans sanatının ândaki gücü ve dünya üzerindeki şiir okuyucularının kısıtlı bir çevrede takılıp kalmış olması gibi konuları göz önüne alındığında; yaptıkları işlerde, izleyicilerin birden fazla duyusuna hitap etmeyi değerli bulan Spiritus Asper; şiir, müzik ve video sanatını birleştirerek şiir performansını, şairin kendi seslendirmesi ile aktarıyor.

Spiritus Asper’i Takip Edin;

Önceki İçerikAvustralyalı hard rock efsanesi AC/DC’den 17. albüm: “Power Up”
Sonraki İçerikSibel Karagöz’den “Bu Toprağın Çağdaş Ozanları”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments