Black Light Theatre tekniğiyle sahnelenen oyun: “Babamın Oyuncakları”

Oyunda, unutulmaya yüz tutmuş bir depoda mutsuz bir bekleyiş içerisinde olan dört oyuncağın minik dostlarını yeniden kazanmak için verdiği çabayı izleyeceğiz.

0

Türkiye’de bir ilk olan “Black Light Theatre” tekniğiyle sahnelenen “Babamın Oyuncakları” oldukça ilgi görmeye devam ediyor. Ece Mumay çocuk oyununun şarkılarını söylerken, Asuman Dabak ve Tuncay Beyazıt ise oyunu seslendiriyor.

Black Light Theatre tekniği ilk olarak 1976 yılında Prag’da 1976 Mummenschanz ekibi tarafından sergilenen bir gösteri sonrası adını duyurduktan sonra gittikçe popülerliğini arttırarak Avrupa’ya yayılıyor. Türkiye’de ilk kez kullanılan teknik ile sahnelenen oyun “Alfa Çocuk Tv” yapımcılığında çocuklarla buluşurken yazarlığını ve yönetmenliğini Ömer Yıldırım yapıyor. “Babamın Oyuncakları” isimli tiyatro oyununun şarkılarını Ece Mumay besteleyip seslendirirken oyundaki dış sesleri Asuman Dabak ve Tuncay Beyazıt seslendiriyor.

Kuklalarda kukla sanatçısı ve ressam Hilal Polat imzası var

Başarılı kukla sanatçısı ve ressam Hilal Polat’ın tasarladığı sevimli kuklalarla sahnelenen “Babamın Oyuncakları” oyunun konusu ise oldukça ilgi çekici.

Dört tane unutulmaya yüz tutmuş oyuncak bir depoda mutsuz bir bekleyiş içerisindedirler. Eskiciye mi verilecekler yoksa çöpe mi atılacaklar? Oyuncakların kurduğu; Yüksek Oyuncak Kurulu, babaları kendileriyle büyüyen neslin çocuklarından yardım ister ve süper güçleri olan Yıldız isimli oyuncağı görevlendirir. Yıldız, oyuncakların ilk sahibinin oğlu Kemal’i bulur. Kemal, tabletteki oyunlarından başını kaldırıp babasının oyuncaklarını kurtarabilecek mi?

Babamın Oyuncakları, sadece çocukların değil ebeveynlerin de büyük beğenisini topluyor. Oyun, 24 Ocak Duru Tiyatro Ataşehir’de izlenebilir.

Önceki İçerikBu Hafta Vizyona Giren Filmler (20 Ocak 2023)
Sonraki İçerikİlk yerli Amazon Original filmi: “Rüyanda Görürsün”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments