Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (20 Ocak 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 7 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 20 Ocak 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Kutsal Damacana 4, Benim Tatlı Diş Perim (My Fairy Troublemaker), 49, Muhteşem Kedi Maurice (The Amazing Maurice), Babil (Babylon), Süper Yetenek 3: Büyük Yarış (Rock Dog 3: Battle the Beat) ve Korsaj (Corsage) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

KUTSAL DAMACANA 4

Yönetmen: Kamil Çetin
Oyuncular: Şafak Sezer, Müjde Uzman, Ersin Korkut
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema, Tempur
Tür: Komedi
Süre: 96 Dakika

Efsane komedi serisinin yeni filmi olan Kutsal Damacana 4, Fikret’in yurda geri dönüş hikâyesini anlatıyor. Yanlışlıkla girdiği papazlık yolunda Vatikan’a kadar yükselen Fikret, ülkesine döndüğünde cin çıkarma işine devam ediyor. Birçok aileye yardım edip çocuklarını kurtarırken de eski düşmanıyla tekrar karşılaşıyor.

KUTSAL DAMACANA 4

BENİM TATLI DİŞ PERİM / MY FAIRY TROUBLEMAKER

Yönetmen: Caroline Origer
Formatlar: 
2D, Cinemini, Dublajlı, GoldClass, Premium Cinema, ScreenX, Sky Auditorium
Tür: Animasyon
Süre: 85 Dakika

Animasyon tutkunlarına harika bir 85 dakika sunan Benim Tatlı Diş Perim (My Fairy Troublemaker), doğayı çok seven Maxie’nin annesiyle beraber şehre taşınmasını anlatıyor. Şehre taşınmış olmaktan hoşnutsuzluk duyan Maxie, kısa bir süre sonra diş perisi Violetta ile karşılaşıyor. Violetta, düşmüş bir diş bulup kendi dünyasına zamanında dönemezse bir çiçeğe dönüşecektir. Bunun için Maxie’den yardım isteyen Violetta, onunla macera dolu bir serüvene çıkıyor.

BENİM TATLI DİŞ PERİM / MY FAIRY TROUBLEMAKER

49

Yönetmen: Hakan İnan
Oyuncular: Hande Doğandemir, İsmail Hacıoğlu, Doğukan Polat, Sinan Tuzcu, Kerem Alışık, Hasan Küçükçetin
Formatlar:
 2D, GoldClass
Tür: Aksiyon
Süre: 120 Dakika

Yönetmenliğini Hakan İnan’ın yaptığı aksiyon filmi 49, Türkiye’nin Musul başkonsolosluğuna yaptığı kurtarma operasyonunu anlatıyor. Musul, 2014 yılında DEAŞ tarafından ele geçirilince, Musul’da bulunan Türk konsolosluğundaki 49 kişi de DEAŞ’a esir düşüyor. MİT ise esir tutulanları kurtarmak için operasyon düğmesine basıyor.

49

MUHTEŞEM KEDİ MAURICE / THE AMAZING MAURICE

Yönetmen: Toby Genkel
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 93 Dakika

Bu hafta vizyona girecek bir diğer animasyon filmi olan Muhteşem Kedi Maurice (The Amazing Maurice), şehir hayatına alışmış serseri bir kedi olan Maurice’nin hikâyesini konu ediniyor. Para kazanacağı bir düzenbazlık planı geliştiren Maurice, bu plan için şapşal bir kavalcıyı ve kavalcıya ait fare sürüsünü kullanacaktır. Fakat planı uygulayacağı “Kötü Şans” kasabasına gittiğinde büyük bir sürprizle karşılaşıyor.

MUHTEŞEM KEDİ MAURICE / THE AMAZING MAURICE

BABİL / BABYLON

Yönetmen: Damien Chazelle
Oyuncular: Margot Robbie, Diego Calva, Brad Pitt
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı, Tempur
Tür: Dram
Süre: 189 Dakika

Brad Pitt ve Margot Robbie’nin başrolde oynadığı yabancı dram filmi Babil (Babylon), 1920’li yılların Los Angeles’ındaki Hollywood’u anlatıyor. Film, sinema sektörünün sessizlik döneminden yükseliş dönemine geçtiği bu yılları, bir aktörün ve yükselme hırsı olan bir aktristin gözünden inceliyor. Hollywood’un aşırılığını epik bir dille ele alan filmin yönetmenliğini ise Damien Chazelle yapıyor.

BABİL / BABYLON

SÜPER YETENEK 3: BÜYÜK YARIŞ / ROCK DOG 3: BATTLE THE BEAT

Yönetmen: Anthony Bell
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 90 Dakika

Anthony Bell’in yönetmen koltuğunda oturduğu animasyon filmi Süper Yetenek 3: Büyük Yarış (Rock Dog 3: Battle the Beat), dünyayı gezdikten sonra köyüne dönen Bodi’nin hikâyesini anlatıyor. Kız grubu K-9’un, Angus Scattergood’un kim olduğunu bilmediğini öğrenen Bodi, yeni nesil rock yıldızlarına ilham vermek için müzikal yarışma programı Battle the Beat’e katılıyor. Ancak hedeflerini gözden kaçırarak bir gecede bir TV kişiliği haline geliyor.

SÜPER YETENEK 3: BÜYÜK YARIŞ / ROCK DOG 3: BATTLE THE BEAT

KORSAJ / CORSAGE

Yönetmen: Marie Kreutzer
Oyuncular: Finnegan Oldfield, Vicky Krieps, Colin Morgan
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Biyografi
Süre: 113 Dakika

Söylendiğine göre Bavyera Düşesi Elisabeth’in bel ölçüsü yıllar boyu yalnızca 45 cm olarak kalmış. Fakat Sisi olarak da bilinen Avusturya İmparatoriçesi Elisabeth, yalnızca belini böyle ince özel yapım korseleri yüzünden değil, Viyana’daki sarayda kendine biçilen sessiz ve işlevsiz biblo rolü yüzünden de boğulmuş, nefessiz kalmış. Dünya prömiyerini 2022 Cannes’da Belirli Bir Bakış bölümünde yapan Korsaj (Corsage), Elisabeth’in 40. doğum günü kutlamalarını dönüm noktası alarak sonunda zincirlerini kırmaya niyetlenen, bilgiye ve yaşama aç bir kadının isyanını gözler önüne seriyor. Kırılgan olduğu kadar öfkeli, narin ama dişli İmparatoriçe’yi kusursuz canlandıran Vicky Krieps, performansıyla Cannes’da ödül kazandı. Korsaj, Avusturya’nın Oscar adayı oldu. Yönetmen Marie Kreutzer’in yine baskı altındaki bir kadını merkezine alan Der Boden unter den Füssen / Kaygan Zemin filmi 2019’da İstanbul Film Festivali’nde gösterilmişti.

KORSAJ / CORSAGE

Önceki İçerik“2022 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri” sahiplerini buldu
Sonraki İçerikBlack Light Theatre tekniğiyle sahnelenen oyun: “Babamın Oyuncakları”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments