BluTV ve Başka Sinema’dan iş birliği

0

Sinema salonlarının kapalı olduğu bu dönemde bağımsız filmleri izleyicisiyle buluşturmayı amaçlayan BluTV, bağımsız filmlerin dağıtımcısı Başka Sinema’yla iş birliği yaptı.

“Başka Çarşamba” konsepti ve “Başka Sinema” filmleri sinemaların kapalı olduğu süre boyunca BluTV’den izleyicisiyle buluşacak. İş birliğinden elde edilen gelirin bir kısmı Başka Sinema’nın anlaşmalı olduğu sinema salonlarına gidecek.

BluTV, sinemalar kapalı olduğu sürece #başkasinemasalonda diyerek sinema salonlarında gösterime girmemiş yeni Başka Sinema filmlerinin 14 gün boyunca gösterimini yapacak, “Başka Çarşamba” gösterimleri de BluTV’de devam edecek. Başka Sinema filmleri BluTV’nin Kirala & İzle sistemi üzerinden 19.90 TL karşılığında izlenebilecek.

İlk film gösterimiyse 8 Nisan Başka Çarşamba’da 56. Antalya Film Festivali’nden 11 ödülle dönerek büyük bir başarıya imza atan Bozkır’la başlayacak. Aynı gün 22.30’daysa Başka Sinema Instagram hesabı üzerinden gerçekleşecek canlı yayında yönetmen Ali Özel’le söyleşi ve soru-cevap etkinliği gerçekleştirilecek.

Başka Sinema ilk hafta programında 69. Berlin Film Festivali’nin açılış filmi Yabancıların Nezaketi (The Kindness Of Strangers), 72. Cannes Film Festivali kapanış filmi Kural Dışı (The Specials) ve daha önce sadece festivallerde gösterilmiş, Dardenne Kardeşler’in 72. Cannes Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazandığı son filmleri Genç Ahmed (Le Jeune Ahmed) bulunuyor.

Independent Türkçe
Önceki İçerikBluTV ve Başka Sinema’dan iş birliği
Sonraki İçerikSalgın, “Ben Efsaneyim” filmini tekrar gündeme getirdi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments