Borusan Müzik Evi bu hafta iki önemli projeye ev sahipliği yapacak

0

Borusan Müzik Evi bu hafta iki önemli projeye evsahipliği yapacak. İlki, 11 Ocak Cuma akşamı Yinon Muallem Quintet’in etno-caz projesi Back Home (Eve Dönüş). Uzun yıllar Ortadoğu ve Türk makam müziği formları ve kendi köklerine ait geleneksel Yahudi müziği üzerine çalışan besteci, udi ve perküsyon sanatçısı Yinon Muallem, kariyerine yeni bir yön vererek, tüm müzik birikimini cazla birleştirdi ve yeni bir etno-caz projesi olan Back Home’u(Eve Dönüş) dinleyiciyle buluşturdu. Bu projede Muallem, zorlu bir coğrafyada umudu koruma çabasına odaklanırken, dinleyici ile hikâyelerini ve bu hikâyelerin yarattığı hayal kırıklığı, hüzün ve güçlü duruşa dair çeşitli duyguları paylaşıyor.

Borusan Müzik Evi’nde müzikseverlerle buluşacak ikinci proje ise Ali Perret’s DU.DU. Caz piyanisti, besteci Ali Perret ve Erivanlı dünyaca ünlü duduk ustası Suren Asatryan’ın dostluklarının sonucunda oluşan bu projede, Yunan ve Balkan müziği köklerine sahip kontrbasçı Apostolos Sideris ile Ortadoğu, Hint ve Asya müziği hakkında geniş bilgi birikimi sahibi perküsyon ustası Berkant Çakıcı barış frekanslarını yaymak üzere barış frekanslarını yaymak üzere bir araya geliyorlar.

Gruba ayrıca, dünyaca ünlü müzisyenlerle aynı sahneyi paylaşmış ve Amsterdam’da yaşayan, Türk müziği ve cazı doğaçlama yoluyla ve çağdaş bestelerde bir araya getiren çalışmalarıyla bilinen bas klarnet sanatçısı Oğuz Büyükberber ve keman sanatçısı Yunanlı genç müzisyen Giannis Poulios eşlik ediyor.

Ali Perret’s DU.DU bugüne kadar yapılmamış bir birliktelikte farklı bir tını ile müzikal konseptine uygun oluşturduğu repertuvarında, Anadolu türküleri ve düzenlemelerinin yanı sıra doğaçlamalar ve Ali Perret‘nin bestelerini çağdaş Batı armonisi ve caz yaklaşımı ile birleştirerek sunuyor.

Ali Perret’s DU.DU bugüne kadar yapılmamış bir birliktelikte farklı bir tını ile müzikal konseptine uygun oluşturduğu repertuvarında, Anadolu türküleri ve düzenlemelerinin yanı sıra doğaçlamalar ve Ali Perret’nin bestelerini çağdaş Batı armonisi ve caz yaklaşımı ile birleştirerek sunuyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.borusansanat.com  

Ali Perret’s DU.DU

PROGRAM

YINON MUALLEM QUINTET

11 OCAK 2019 CUM 20.30 BORUSAN MÜZİK EVİ

YINON MUALLEM ud, vurmalılar, vokal
OREL OSHRAT piyano
SIVAN OSHRAT vokal
MAAYAN DOARI vurmalılar 
MENI WELT kontrbas

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

ALİ PERRET’S DU.DU

12 OCAK 2019 CMT 20.30 BORUSAN MÜZİK EVİ

ALİ PERRET piyano, beste ve düzenleme
SUREN ASATRYAN 
duduk
OĞUZ BÜYÜKBERBER 
bas klarnet
APOSTOLOS SİDERİS 
kontrbas
BERKANT ÇAKICI 
vurmalılar 
GİANNİS POULİOS 
keman

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

Önceki İçerikZamanın ve Boyutların Ötesinde Bir Dâhi: “Leonardo da Vinci”
Sonraki İçerikYeni çekilecek Barbie filminde başrolde “Margot Robbie” yer alacak
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments