Böyle buyurdu Daniel Craig: “İyi film dev ekranda izlenir”

James Bond: Ölmek İçin Zaman Yok filmiyle 007 karakterini son kez canlandıran ünlü oyuncu Daniel Craig, yapımcı şirketi satın alan Amazon’un ‘spin-off’ planlarına sıcak bakmadığını açıkladı.

0

James Bond’u bir dijital spin-off serisine uyarlanmasının planlandığını bildiren haberler üzerine Daniel Craig bu planları eleştirdi. Amazon eylülde Bond filmlerinin yapımından sorumlu stüdyo Metro-Goldwyn-Mayer’i 8,45 milyar dolara (yaklaşık 93 milyar TL) satın almıştı.

Anlaşma kapsamında teknoloji şirketi artık James Bond serisinin ortak mülkiyetine sahip ve geçen haftalardaki (The Sun‘ın yayımladığı) haberler, Amazon’un Bond temelli dijital bir Marvelvari spin-off dizisi üretmek istediğini öne sürüyor. Ancak, 007’nin haklarına sahip Eon Productions’daki sinema patronlarının değişikliklere karşı olduğu söyleniyor.

Yakın zamanda Ölmek İçin Zaman Yok’ta (No Time to Die) ünlü casusu son kez canlandıran Craig, The Sun‘a konuştu ve Bond’un cep telefonlarında izlenmemesi gerektiğini söyleyerek dijital dizi planlarını topa tuttu; “Yaşanan en büyük şeylerden biri, bu filmi sinemaya sokmuş olmamız” diyen Craig şöyle ekledi: İşte Bond filmlerinin olması gereken yer orası.

Craig şöyle devam etti: Telefonda pek iyi görünmüyorlar. Imax ekranında harika görünüyorlar. 9 metrelik ekranda harika görünüyorlar. Ve bunlar aile etkinlikleridir. Aileyi dışarı çıkarır. Böyle etkinlik filmleri olduğu sürece sinemanın ayakta kalma şansı var.

Ölmek İçin Zaman Yok, kasım itibarıyla tüm dünyada 547 milyon sterlin (yaklaşık 8,5 milyar TL) gişe geliri kazanarak bu yıl en çok hasılat elde eden ikinci Hollywood filmi oldu.

16 Aralık Perşembe vizyona girmesinden bu yana 596 milyon sterlin (yaklaşık 8,8 milyar TL) hasılat elde eden Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok (Spider-Man: No Way Home), Ölmek İçin Zaman Yok’u bu hafta zirvedeki koltuğundan etti. –Isobel Lewis

Önceki İçerikUnutulmaz klasiklerde sıra Harry Potter’da, üstelik de yılbaşında
Sonraki İçerikBir çile çekme yöntemi olarak “Müzisyenlik”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments