“Britney’yi Özgür Bırakın” kampanyasında Britney atağı

0

Hayranlarının ‘Britney’yi Özgür Bırakın’ kampanyası yürüttüğü ABD’li şarkıcı Britney Spears bu yolda yeni bir adım attı. Spears, depresyonun ardından vasiliğini üstlenen babasının yeniden kontrole geçmemesi için mahkemeye başvurdu. Baba Spears bu görevi kötüye kullanıp kızının tüm hayatını kontrol etmekle suçlanıyor.

Ünlü şarkıcı Britney Spears, 2007’de geçirdiği ruh sağlığı sorunlarının ardından bütün finansal ve sağlık süreçlerinin vasi olarak yeniden babası Jamie Spears’in eline geçmesine karşı mahkemeye başvurdu.

Los Angeles’taki California Yüksek Mahkemesi’ne sunulan dilekçede şarkıcının, babasının yerine getirdiği görev sayesinde ‘çöküşten, yağmacı kişilerin sömürüsünden ve iflastan kurtulduğu’ vurgulandı.

Görevi menajerinin sürdürmesini istiyor

Britney Spears’ın ‘dünya standartlarında olan bir şovmen olarak yeniden konumunu elde etmesini sağlamasından dolayı’ babasının bu rolünü başta onayladığı belirtildi. Ancak dilekçeye göre Britney Spears, vasilik durumunun tekrar görüşüleceği 22 Ağustos’tan sonra bu görevin kalıcı bir şekilde menajeri Jodi Montgomery’ye verilmesini talep etti. 

Britney Spears’ın 2007’de yaşadığı ağır depresyon nedeniyle gördüğü tedaviden sonra babası Jamie Spears vasi olarak görevlendirilmiş, Spears’ın finansal ve tıbbi süreçlerinin tüm kontrolünü üstlenmişti. Ancak baba Spears, 2019 yılında kendi sağlık sorunlarını gerekçe göstererek geçici olarak bu görevi bırakmıştı. Vasilik görevi menajer Montgomery’ye verilmişti.

Vasilik sistemi nedir?

Vasilik görevi süren kişi Spears’ın bütün tedavisi, tıbbi kayıtları, günlük hayatta görüştüğü insanlar, iş anlaşmalarını kontrol etme yetkisine sahip.

ABD’de vasilik durumu kişinin kendi kararlarını veremeyeceği sonucuna ulaşıldığında görevlendirilen bir kişinin onun hayatında maddi ve tıbbi süreçleri kontrol etmesi anlamına geliyor. Vasilik sistemi genelde yaşlılar ya da ciddi ruh sağlığı sorunu olan kişilere uygulanıyor.

‘Britney’i Özgür Bırakın’ kampanyası başlatılmıştı

Şarkıcı Britney Spears’ın hayranları, geçen ayı şarkıcının bütün finansal ve sağlık süreçlerinin vasi eline geçmesine karşı #FreeBritney (Britney’yi Özgür Bırakın) etiketiyle kampanya başlatmıştı. Kampanya internet üzerinden 134 bin imza topladı.

Önceki İçerikPlastik lahiti satma girişimi polis tarafından engellendi
Sonraki İçerikİstanbullu psych rock & dream pop projesi Flawsome’ın ilk teklisi “Insane”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments