BTS’nin Youtube rekoru Blackpink tarafından kırıldı

K-pop grupları Youtube’daki egemenliğini sürdürüyor. Blackpink’in yeni single’ı platformun 24 saat içinde en çok görüntülenen videosu oldu. Blackpink, “Sourcandy” parçasıyla Lady Gaga’yla düet yapan ilk K-pop grubu olmuştu.

K-pop grupları Youtube’daki egemenliğini sürdürüyor. Blackpink’in yeni single’ı platformun 24 saat içinde en çok görüntülenen videosu oldu.

Grubun “How You Like That” parçası bir günde 82 milyon kez görüntülendi ve BTS’i ikinci sıraya attı. BTS’nin geçen yıl nisan ayında yayımlanan “Boy with Luv” videosu, 24 saat içinde 74, 6 milyon izlenme sayısına ulaşmıştı.Yaklaşık 2 milyon kullanıcının yorum yaptığı yeni single, trend videolar listesinde de 1 numaraya çıktı.

Variety’nin müzik editörü Jem Aswad, şu an 146 milyondan fazla görüntülemeye ulaşan şarkıyı “haftanın en iyi single’larından” diye niteledi. Grubun küresel hayran kitlesine hitap eden üç dakikalık parça, Korece ve İngilizce sözlerden oluşuyor.

Blackpink, Güney Kore’nin üç büyük şöhret yaratım şirketinden biri olan YG Entertainment tarafından 2016’da kuruldu. Grup 4 kadın üyeden meydana geliyor: Jisoo, Jennie, Rosé ve Lisa.

YouTube’daki üye sayısı 39,5 milyonu bulan Blackpink, Eylül 2019’dan beri platformda en çok abonesi olan müzik grubu unvanını taşıyor.

Etiketler

0 yorum “BTS’nin Youtube rekoru Blackpink tarafından kırıldı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest