Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (1 Mart 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 9 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 1 Mart 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki (Dune: Part Two), Altın Gaga ve Macera Çetesi (Goldbeak), Sevgili David (Dear David), Son Şarkı – Ahmet’in Türküsü, Ayı Teddy’nin Maceraları (Teddy’s Christmas), Şaşkın Damat (Abo Nasab), İki Nehir Arasında, Senden Başka (Anyone But You) ve Derin Tehlike (Beneath the Surface) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

DUNE: ÇÖL GEZEGENİ BÖLÜM İKİ

Orijinal Adı: Dune: Part Two
Yönetmen: Denis Villeneuve
Oyuncular: Rebecca Ferguson, Timothée Chalamet, Zendaya
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, MPX, Premium Cinema, ScreenX, Sky Auditorium, Skybox, Starium, Altyazılı, Tempur
Tür: Macera
Süre: 2 sa 46 dk

Bilim kurgu klasiklerinden Dune serisinin ikinci filmi Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki (Dune: Part Two), ailesini yok edenlere karşı intikam savaşı başlatan Paul Atreides’in hikayesini konu ediniyor. Paul Atreides, ailesini yok eden komploculara karşı bir intikam savaşı başlatır. Bu süreçte Paul, Chani ve Fremen’lerle güçlerini birleştirir. Ancak Paul, zor bir seçimle karşı karşıya kalır. Hayatının aşkı ve bilinen evrenin kaderi arasında bir seçim yapmak zorunda kalan Paul, yalnızca onun öngörebileceğini korkunç bir geleceği engellemek için zorlu bir mücadeleye girişir.

DERİN TEHLİKE

Orijinal Adı: Beneath the Surface
Yönetmen: Scott Chambers, Becca Hirani
Oyuncular: Stephanie Lodge, Matthew Marcelis, Georgia Banks
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 33 dk

Genç bir kadın, ailesiyle birlikte tekneyle tatile çıktığı sırada büyük bir beyaz köpekbalığı saldırısından kurtulur, ancak çok geçmeden kabusunun henüz bitmediğini fark eder. Genç kadın, çevresindekileri güvenilmez bulur ve yeniden suya adım atabilmek için kendi iblisleriyle yüzleşmek zorundadır.

SEVGİLİ DAVID

Orijinal Adı: Dear David
Yönetmen: John McPhail
Oyuncular: Augustus Prew, Justin Long, Andrea Bang
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 35 dk

John McPhail yönetmenliğinde vizyona girecek haftanın gerilim filmlerinden Sevgili David (Dear David), şeytani bir varlığın musallat olmasıyla hayatı değişen bir adamın hikayesini konu ediniyor. Sakin bir yaşam süren bir çizgi roman sanatçısı Adam Ellis, bir gün dairesinin köşesinde boş bir sallanan sandalyenin hareket ettiğini görür ve o andan itibaren uyuyamaz hale gelir. Adam, David adındaki ölü bir çocuğun hayaletinin kendisine musallat olduğuna inanmaya başlar. Adam, patronu tarafından “Sevgili David” konusuna devam etmesi konusunda teşvik edilir ancak çok geçmeden sanal ve gerçek olan üzerindeki hakimiyetini kaybetmeye başlar…

ALTIN GAGA VE MACERA ÇETESİ

Orijinal Adı: Goldbeak
Yönetmen: Dong Long, Nigel W. Tierney
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 34 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Altın Gaga ve Macera Çetesi (Goldbeak), yardıma ihtiyacı olan bir şehri kurtarmak için mücadele eden Altıngaga ve çetesinin maceralarını konu ediniyor. Tavukların arasında büyüyen, kendisine uçamayacağı söylenen ve buna inanıp artık uçamayacağını düşünen küçük sevimli karga Altıngaga’nın en büyük isteği tanınmaktır. İçgüdülerinin peşinden giden Altıngaga, uçmayı öğrenince, kız kardeşiyle birlikte bazı sırları çözmek için Kuşlar Şehri’ne gitmeye karar verir. Ekibi ile birlikte Kuşlar Şehri’ne giden Altıngaga, orada yardıma muhtaç bir şehirle karşılaşır. Artık Altıngaga ve arkadaşlarının yeni görevi bu şehri kurtarmaktır…

AYI TEDDY'NİN MACERALARI

Orijinal Adı: Teddy’s Christmas
Yönetmen: Andrea Eckerbom
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Aile
Süre: 1 sa 20 dk

Sirkte bulunan dart yarışmasında hediye olarak verilen AYI TEDDY’nin bir oyuncak değil canlı olduğu bilinmektedir. Yılbaşı hediyesi olarak AYI TEDDY’i elde etmeye çalışan çocukları aksiyon dolu bir film beklemektedir.

ŞAŞKIN DAMAT

Orijinal Adı: Abo Nasab
Yönetmen: Rami Imam
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 50 dk

Mısırlı yönetmen Rami Imam’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Şaşkın Damat (Abo Nasab), düğün gününde kendisini beklenmedik olayların içerisinde bulan damadın hikayesini konu ediniyor. İlginç bir kişiliğe sahip çocuk doktoru Ali, nişanlısı Dalia ile evlenmek üzeredir. Düğün günü eski bir dolandırıcı olan gelinin babası Daoud’un hapisten çıkmasıyla beklenmedik olaylar yaşanır. Ali kendisini bir anda bir çetenin intikam savaşının ortasında bulur. Bu durum, düğün gününü ve heyecanla beklediği balayını mahveder.

SENDEN BAŞKA

Orijinal Adı: Anyone But You
Yönetmen: Will Gluck
Oyuncular: Dermot Mulroney, Sydney Sweeney, Glen Powell
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Romantik
Süre: 1 sa 43 dk

Senden Başka, birbirlerinden nefret etmelerine rağmen çıkarları için sevgiliymiş gibi davranan bir çiftin hikayesini konu ediyor. Bea ve Ben’nın ilk buluşmaları mükemmel geçer. Ancak sonrasında işler aynı şekilde ilerlemez. Birlikte geçirdikleri muhteşem ilk günün ardından adeta birbirlerinden buz gibi soğurlar. Onlar birbirlerinden hoşlanmasalar da bir anda kendilerini Avustralya’da bir düğünde bulurlar. Çıkarları gereği sevgili gibi davranan Bea ve Ben, bu süreçte kendilerini türlü komik olayların içerisinde bulur.

SON ŞARKI - AHMET'İN TÜRKÜSÜ

Yönetmen: Kudret Sabancı
Oyuncular: Celil Nalçakan, Ezgi Şenler, Serdal Genç
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Biyografi
Süre: 1 sa 44 dk

Müzik dünyasının efsanevi ismi Ahmet Kaya’nın hikayesini anlatan Son Şarkı – Ahmet’in Türküsü, Ahmet Kaya’nın vatana dönüş hikayesini konu ediniyor. Müzik kariyerinin yanı sıra Ahmet Kaya’nın toplum üzerindeki etkisine de değinilen filmde, “Kimler Ahmet Kaya’yı hedef aldı?”, “Neden Ahmet Kaya?”, “Ahmet Kaya Paris’te neler yaşadı?”, “Ahmet Kaya vatan hasreti çekerken başka hangi acıları yaşadı?” gibi pek çok soru cevaplandırılıyor. Yönetmen koltuğunda Kudret Sabancı’nın oturduğu filmin başrollerinde Celil Nalçakan ve Ezgi Şenler yer alıyor.

İKİ NEHİR ARASINDA

Yönetmen: Berfi Dicle Öğüt
Formatlar: 2D
Tür: Tarihi
Süre: 1 sa 20 dk

I. Dünya Savaşı sırasında Irak Cephesinde savaşmış ve esir düşmüş Türk ve İngiliz askerlerinin bugüne kadar hiç anlatılmamış olan anılarını konu alan belgesel filmde, Kut Savaşında esir düşmüş İngilizler ile Basra’da esir düşmüş Türklerin yaşadığı ve bugüne kadar hiçbir şekilde konuşulmamış olan hikayelerini ortak acı perspektifinden mercek altına alıyor. Türk ve İngiliz askerlerinin torunları, dedelerinin bilinmeyen hikâyelerini ve hayatlarını nasıl etkilediğini düşünüyorlar. Tarihsel çerçevenin dışında kalan iki farklı ulusun, savaş esirlerinin tanıklıklarıyla ilerleyen film, Kut Zaferini merkezine alırken, savaşın zulmünün bireyler üzerindeki ortak acısını, tarihin gerçekliğini, mübadeleyle kaderlerinin nasıl değiştiğini gözler önüne seriyor.

Önceki İçerikArmağan Çağlayan “Gör Beni” ile GAİN’de
Sonraki İçerikWOW – Dünya Kadınlar Festivali başlıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments