Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (10 Mayıs 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli, 10 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 10 Mayıs 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık (Kingdom Of The Planet Of The Apes), Süper Ajan Bernard: Görev Mars (Bei Ken xiong 2: Jinpai tegong), Çingene Kızı Zeugma, MAKKA: Cinn-i Azap, Gece Avı (Bloodline Killer), Beyaz Eşya, Süper Köpekler (The Barkers Pursuit of Adventure), Kırmızı Pabuçlar (The Red Shoes: Next Step), Görücü ve Yüzleşme filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

MAYMUNLAR CEHENNEMİ: YENİ KRALLIK

Orijinal Adı: Kingdom of the Planet of the Apes
Yönetmen: Wes Ball
Oyuncular: Kevin Durand, Owen Teague, Freya Allan
Formatlar: 2D, 4DX, Atmos, Dublajlı, GoldClass, IMAX, MPX, Premium Cinema, ScreenX, Sky Auditorium, Skybox, Starium, Altyazılı
Tür: Bilim Kurgu
Süre: 2 sa 25 dk

Haftanın bilim kurgu ve aksiyon filmlerinden Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık (Kingdom Of The Planet Of The Apes), Maze Runner üçlemesine imzasını atan Wes Ball tarafından yönetiliyor. Film, maymunların hüküm sürdüğü insanların ise gölgede yaşadığı bir evrende geçiyor. Sezar’ın saltanatından birkaç nesil sonra, hakim tür maymunlar olurken insanlar gölgelerde yaşamaya itilir. Yeni acımasız bir maymun lideri, güçlü bir imparatorluk kurar. Bu sırada genç bir maymun, geçmiş hakkındaki bildiklerini sorgulayacağı macera dolu bir yolculuğa çıkar. Zorluklarla dolu bu yolculuk, onun hem maymunlar hem de insanların geleceğini tanımlayacak seçimler yapmasına neden olur.

SÜPER AJAN BERNARD: GÖREV MARS

Orijinal Adı: Bei Ken xiong 2: Jinpai tegong
Yönetmen: Zyang Yang
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 35 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Süper Ajan Bernard: Görev Mars (Bei Ken xiong 2: Jinpai tegong), yeniden tanınır olmak için gizlice bir göreve katılan ajan Bernard’ın maceralarını konu ediniyor. Bernard, dünyadaki en şanssız ajanlardan biridir. Tanınırlığını yeniden kazanmak isteyen Bernard, bu amaçla Mars görevine gizlice katılır. Görev sırasında Mars’taki gizemli dünyaya giren Bernard, orada yakalanması gereken Marslı canavarlarla arkadaş olur. Bernard, bu durumun ardından ajan onuru ve dostlukları arasında zorlu bir sınavla karşı karşıya kalır.

BEYAZ EŞYA

Yönetmen: Hakan Eser
Oyuncular: Ferit Aktuğ, Burak Sevinç, Özge Yağız
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 37 dk

Hakan Eser yönetmenliğinde vizyona girecek haftanın komedi filmlerinden Beyaz Eşya, iki buzdolabı yüzünden kendilerini türlü dertlerin içerisinde bulan iki ailenin hikayesini konu ediyor. Filmin oyuncu kadrosunda Özge Yağız, Burak Sevinç, Ferit Aktuğ yer alıyor. Aynı apartmanda, o gün iki daireye bekledikleri buzdolapları gelecektir. Zeynep ve Nihat çifti, önceki gece hırsızların girdiği spotçudan, ikinci el buzdolabı beğenmiştir. Diğer dairede oturan Sebahattin’in dairesine de, kaçak yollarla getirdikleri buzdolabı gelecektir. Bu kaçak buzdolabının içinde ölmüş babaları vardır. Dolaplar karışır ve karakterler bu olayların içinden çıkmaya çalışırlar.

ÇİNGENE KIZI ZEUGMA

Yönetmen: Kamil Çetin
Oyuncular: İnan Ulaş Torun, Altan Erkekli, Aysel Nazim
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 45 dk

Haftanın komedi filmlerinden Çingene Kızı Zeugma, müzeye getirilen değerli bir eserin çalınmasıyla yaşananları konu ediniyor. Çingene Kızı mozaiği, Amerika’dan Gaziantep Zeugma müzesine getirilmiştir. Bu durum müze müdürü Esra ve güvenlik görevlisi Zeki kadar birçok kişinin heyecanlanmasına neden olur. Heyecanlananlar arasında değerli eseri çalmayı planlayan Barbaros ve adamları da vardır. Ancak mozaik bir anda ortadan kaybolunca büyük bir kargaşa olur ve herkes birbirinden şüphelenmeye başlar. Peki mozaiği kim çalmıştır?

GECE AVI

Orijinal Adı: Bloodline Killer
Yönetmen: Ante Novakovic
Oyuncular: Shawnee Smith, Taryn Manning, Drew Moerlein
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 30 dk

Moira Cole, geçmişte yaşadığı travmatik bir olayın ardından sakin bir banliyö kasabasına yerleşmeye karar verir. Moira’nın geçmişi, bir film serisinin parçası olmak için tekrar açılır. Film çekimleri sırasında, kasabada karanlık olaylar meydana gelir ve Moira’nın geçmişiyle yüzleşmesi kaçınılmaz hale gelir. Kasabadaki karanlık güçle mücadele ederken, Moira ve ailesi hayatta kalma mücadelesi verir.

KIRMIZI PABUÇLAR

Orijinal Adı: The Red Shoes: Next Step
Yönetmen: Joanne Samuel, Jesse Ahern
Oyuncular: Joel Burke, Lauren Esposito, Juliet Doherty
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 1 sa 51 dk

Sam için her şey harikadır. Tutkunu olduğu tek aşkı dans hayatının yegane amacıdır. Ve dans kariyerinin en önemli rolünü almıştır. Kırmızı Pabuçlar adlı bale temsilinde başrol oynamaktadır. Fakat her şey kaderin bir cilvesi sonucu sonsuza dek mahvolur. Temsil gecesi kardeşi Annie’nin trajik bir kaza sonucu yaşamını yitirmesi Sam’in uluslararası bale akademisini bırakmasına neden olur.

SÜPER KÖPEKLER

Orijinal Adı: The Barkers Pursuit of Adventure
Yönetmen: Elena Galdobina
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 16 dk

Haftanın bir diğer animasyon filmi olan Süper Köpekler (The Barkers Pursuit of Adventure), bir grup sevimli köpeğin komik ve macera dolu hikayesini konu ediniyor. Büyük abi Cino, bir bilim insanının gözüne girmek için çabalar. Lisa, bir dans yarışmasını kazanmanın yolunu ararken, Aleks ve Tima’nın futbol konusunda yaşadığı anlaşmazlıktan rahatsız olan Minik Aliş, onları barıştırmak için harekete geçer.

GÖRÜCÜ

Yönetmen: İlham Yaşaroğlu
Oyuncular: Hatun Eliyeva, Meral Konrat, Elgiz Ekber
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 6 dk

Film, bir evlilik vesilesiyle bir araya gelen Türkiyeli bir aile ile Azerbaycanlı bir ailenin birbirilerini söyledikleri yalanlar sonucu gelişen olayları konu ediniyor.

MAKKA: CİNN-İ AZAP

Yönetmen: Mert Uzunmehmet
Oyuncular: Raziye Tokgöz, Yağmur Körpe, Oğuzhan Mengübeti
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 15 dk

Mert Uzunmehmet yönetmenliğinde vizyona girecek korku filmi MAKKA: Cinn-i Azap’ın oyuncu kadrosunda Oğuzhan Mengübeti, Yağmur Körpe, Raziye Tokgöz, Beray Naz Akyıldız gibi isimler yer alıyor. Film, kara büyü ritüellerinde kullanılan objelere temas eden genç bir kızın yaşadıklarını konu ediniyor. 12 yaşında genç bir kız olan Leyla, inancının gücünden emin olamaz. Leyla, cin çağırma ve kara büyü ritüellerinde kullanılan objeler ile temas ettikten sonra kendisini korkunç olayların içerisinde bulur.

YÜZLEŞME

Yönetmen: Filiz Kuka
Oyuncular: Asiye Dinçsoy, Okan Urun, Nilay Erdönmez
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 21 dk

Film, hastalığı boyunca annesiyle ilgilenen hasta bakıcı Evren’in, annesinin ölümüne sebep olduğunu öğrenen Hatice’nin kendisini içerisinde bulduğu ikilemi anlatıyor.

Hızır uzun süredir yoğun bakımda olan karısı Halime’yi kaybeder. Kızı Hatice, annesinin hastalığı boyunca özverili bir şekilde yardımını esirgemeyen hastabakıcı Evren’in, annesinin ölümüne sebep olduğunu öğrenir. Hatice eve gelen babasına öğrendiği gerçeği hissettirmeden ilgiyle davranmaya çalışır ancak bir süre sonra bu sırrı içinde daha fazla taşıyamayıp kız kardeşi Kader ile paylaşır. Hatice, Evren’in itirafını babalarına söylemeleri gerektiğini düşünürken Kader, polise gitmeli ve tüm bildiklerimizi anlatmalıyız, der. Kader’in ablasına olan baskısı Hatice’de bir varoluş problemi yaratır ve Evren’in itirafının ağırlığı altında ezilmeye başlar. Ailece yenilen bir akşam yemeğinde her aile ferdi bu durumla yüzleşmek zorunda kalır.

Önceki İçerik2024 Pulitzer Ödülleri
Sonraki İçerikSelim İleri’nin “Cihannüma”sında Şairler, Yazarlar ve Sanatçılar
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments