Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (11 Kasım 2022)

Sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli, 6 film vizyona girdi.

0

Paribu Cineverse, bu Cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmleri vizyona getiriyor. Aksiyondan komediye, dramdan animasyona, bilim kurgudan maceraya önemli yapımların vizyonda olacağı Cuma günü, sinemaseverlere farklı dünyaların kapılarını aralayacak. Black Panther: Yaşasın Wakanda (Black Panther: WakandaForever), Niloya, Tamirhane, Müstakbel Damat, Karlar Kraliçesi ve Prenses (The Snow Queen& The Princess) ve Klondike filmlerinin vizyona gireceği 11 Kasım Cuma gününün vizyon programını  www.paribucineverse.com üzerinden takip edilebiliyor.

BLACK PANTHER: YAŞASIN WAKANDA / BLACK PANTHER: WAKANDA FOREVER

Yönetmen: Ryan Coogler
Oyuncular: Letitia Wright, Angela Bassett, Lupita Nyong’o
Formatlar: 2D, 3D, 4DX, Atmos, Dublajlı, GoldClass, IMAX, MPX, Premium Cinema, ScreenX, Sky Auditorium, Skybox, Starium, Altyazılı, VIP
Tür: Aksiyon
Süre: 161 Dakika

Marvel evreninin yeni filmi olan Black Panther: Yaşasın Wakanda (Black Panther: Wakanda Forever), Kral T’Challa’nın ölümünün ardından uluslarını, onlara müdahale etmek isteyen dünya güçlerinden korumak için savaşmaya hazırlanan kahramanlarımızın macera dolu hikayesini işliyor. Wakanda halkı, hayatlarının bir sonraki bölümünü kucaklamak için çabalarken kahramanlarımız, Wakanda krallığı için yeni bir yol çiziyorlar.

BLACK PANTHER: YAŞASIN WAKANDA / BLACK PANTHER: WAKANDA FOREVER

NİLOYA

Yönetmen: Arkın Aktaç
Formatlar: 2D
Tür: Animasyon
Süre: 71 Dakika

Anibera’nın yapımcılığını yaptığı bir animasyon olan Niloya, en yakın arkadaşları ile her zaman bir süper kahraman gibi olmaya özenen küçük Niloya’nın hikayesini anlatıyor. Sık sık en sevdikleri oyun olan süper kahramancılık oynayan Niloya ve arkadaşları, kendilerine kostümler yapıp köyde koşuşturuyorlar. Gördükleri her şeye karşı bir kahraman gözüyle bakarak, kimi zaman bir hayvanı, kimi zaman da ailelerini kurtarmaya çalışıyorlar.

NİLOYA

TAMİRHANE

Yönetmen: Erkan Kolçak Köstendil
Oyuncular: Ali Seçkiner Alıcı, Merve Dizdar, Bülent Şakrak, Nejat İşler, Rıza Kocaoğlu
Formatlar: 2D, GoldClass, Sky Auditorium
Tür: Komedi
Süre: 113 Dakika

Nejat İşler, Rıza Kocaoğlu ve Merve Dizdar’ın başrollerde olduğu yerli komedi filmi olan Tamirhane,yetiştirme yurdunda büyüyen iki kader kardeşi Yılmaz ve Müjdat’ın başından geçenleri konu ediniyor. Manevi babalarından miras kalan tamirhanede çalışan ikili, yanlışlıkla bir ihtiyarın ölümüne sebep oluyorlar. Cesedi yakıt tankında saklarlarken, cesedin bulunduğu yakıt tankından alınan tinerle boyadıkları arabaların, muhteşem gözükmeye başladığını fark ediyorlar.

TAMİRHANE

MÜSTAKBEL DAMAT

Yönetmen: İlker Ayrık
Oyuncular: Nilgün Kasapbaşoğlu, Erdal Özyağcılar, Hande Soral, Ayça Erturan, İlker Ayrık
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema, Tempur
Tür: Komedi
Süre: 104 Dakika

İlker Ayrık’ın hem yönetmenliğini yaptığı hem de başrolünde oynadığı Müstakbel Damat, Kıbrıslı bir ailenin kızını istemek için İstanbul’dan yola çıkan bir damat adayının hikayesini anlatıyor.Huzur dolu ada hayatını bir anda alt üst eden damat, Kıbrıs’ta son derece sakin bir hayatı olan ailenin başına gelmeyen şey bırakmıyor. 104 dakikalık bu yerli komedi filminin oyuncu kadrosunda Erdal Özyağcılar ve Hande Soralda bulunuyor.

MÜSTAKBEL DAMAT

KARLAR KRALİÇESİ VE PRENSES / THE SNOWQUEEN & THE PRINCESS

Yönetmen: Andrey Korenkov, Aleksey Tsitsilin
Formatlar: 2D, Cinemini, Dublajlı, GoldClass, Starium
Tür: Animasyon
Süre: 75 Dakika

Yabancı bir animasyon filmi olan Karlar Kraliçesi ve Prenses (The SnowQueen& The Princess), sessiz sakin bir kasabada hayatını devam ettiren Gerda ile Kai’nin, herkesin dondurulmasına sebep olan bir olaya çözüm bulmak için çıktıkları serüveni konu ediniyor. Yönetmenliğini Andrey Korenkov ve Aleksey Tsitsilin’in birlikte yaptığı animasyon, sinemaseverlere fantastik bir dünyanın kapılarını aralıyor.

KARLAR KRALİÇESİ VE PRENSES / THE SNOWQUEEN & THE PRINCESS

KLONDIKE

Yönetmen: Maryna Er Gorbach
Oyuncular: Sergiy Shadrin, Oleg Scherbina, Oxana Cherkashyna
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 100 Dakika

Maryna Er Gorbach’ın yönetmenliğini yaptığı 100 dakikalık bir dram filmi olan Klondike, Ukrayna – Rusya sınırında yaşayan İra’nın hikayesini anlatıyor. Köyü ayrılıkçı gruplar tarafından kuşatılmış olmasına rağmen evini terk etmeyi reddeden hamile bir kadın olan İra, 17 Temmuz 2014 günü kendisini ve ailesini uluslararası bir uçak kazası felaketinin merkezinde buluyor.

KLONDIKE

Önceki İçerik2. Uluslararası Distopya Film Festivali’nin programı belli oldu
Sonraki İçerikPusula’dan yeni şarkı: “Boşver Dans Et”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments