Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (14 Ekim 2022)

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 8 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra 14 Ekim 2022 tarihinde Etkileyici, Sevmedim Deme, Hara, Kurtarıcı, Gulliver Dönüyor, Shin Ultraman, Casılar Bayramı Sona Eriyor ve Kadın Kral filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

ETKİLEYİCİ / DEINFLUENCER

Yönetmen: Jamie Bailey
Oyuncular: Marie Luciani-Grimaldi, Simon Phillips, Caylin Turner
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 91 Dakika

Hem sosyal medya fenomeni hem okulun gözdesi olan amigo kız Kelly korkunç bir kabusa uyanır; okul dönüşü maskeli bir adam tarafından kaçırılmıştır. Hayatta kalmak için sosyal medyada “meydan okumak” ve kendisinden istenilen kadar “beğeni” almak zorundadır. Üstelik zamana karşı yarışmakta ve her geçen saniye Kelly’nin aleyhine işlemektedir. Kelly sadece kendi hayatı için değil, rehine tutulan diğer genç kızların hayatları için de savaşmak zorunda kalır ve işler daha da karmaşık hale gelir. Ancak, maskeli adamın Kelly için farklı planları vardır.

ETKİLEYİCİ / DEINFLUENCER

SEVMEDİM DEME

Yönetmen: Burak Kuka
Oyuncular: Kurtuluş Kuş, Burak Bulut, Ceyda Ateş
Formatlar:
 2D, GoldClass, MPX, Premium Cinema
Tür: Dram
Süre: 130 Dakika

Bu hikaye bir kader ortaklığı hikayesidir. Birbirini tanımayan ama aynı amaç uğruna ter döken, çalışan, kendine inanmaktan bir an bile vazgeçmeyen, müziğin birleştirici gücüyle birbirini bulan iki cesur yüreğin hikayesidir.

SEVMEDİM DEME

HARA

Yönetmen: Atalay Taşdiken
Oyuncular: Dolunay Soysert, Isabella Haddock, Nehir Erdoğan
Formatlar: 2D, Starium
Tür: Aile
Süre: 99 Dakika

Babası veteriner olan ve atlarla iç içe büyüyen Beste, yeni gelen patronun çiftliği kapatma kararına direnir. Atların teker teker satıldığı süreçte, Beste’nin annesi ve babası da ayrılma kararı alırlar. Bir yandan en sevdiği at Turagay’ın satılması diğer yandan ailesinin dağılmasıyla, on üç yaşındaki bir kız için çok zorlu bir süreç başlamıştır. Ama Beste, kolay kolay pes edecek biri değildir.

HARA

KURTARICI / THE CRUSADE

Yönetmen: Louis Garrel
Oyuncular: Laetitia Casta, Louis Garrel, Joseph Engel
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 67 Dakika

Abel ve Marianne, ergen oğullarının gezegeni kurtarma planını finanse etmek için ailenin değerli eşyalarını sattığını keşfettiklerinde ortalık karışır.

KURTARICI / THE CRUSADE

GULLIVER DÖNÜYOR / GULLIVER RETURNS

Yönetmen: Ilya Maksimov
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass
Tür: Animasyon
Süre: 90 Dakika

Film, bir dönem Blefuscu ordularına karşı destek olduğu Lilliput Krallığı’nın yardım çağrısıyla adaya geri dönen Gulliver ile halkın yaşadığı zorluklarla mücadelesini konu ediniyor. Gulliver yardımını isteyen Lilliput halkından acil bir mektup alır. Adada dikkat çekici değişikliklerin meydana geldiğini gören Gulliver ve arkadaşları, kendilerini olağanüstü olaylar kasırgasının içinde bulurlar. Bu yeni macerada kurnaz düşmanlar ve zorlu kovalamacalarla karşılaşırlar.

GULLIVER DÖNÜYOR / GULLIVER RETURNS

SHIN ULTRAMAN

Yönetmen: Shinji Higuchi
Oyuncular: Hidetoshi Nishijima, Masami Nagasawa, Takumi Saitoh
Formatlar: 2D, Starium, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 112 Dakika

“S-sınıfı türler” olarak bilinen dev, şiddetli canavarların ortaya çıkmasıyla birlikte japon hükûmeti, onları nasıl yeneceğini araştırmak için SSSP’yi kurar. Böyle bir canavar saldırısı altındayken SSSP, canavarlara karşı mücadeleleri sırasında sürpriz bir müttefik kazanır: ULTRAMAN. Gümüş dev ULTRAMAN bu savaşta onlara destek verecektir. Yeni müttefik ULTRAMAN’ın sırrı nedir ve neden insanlığa yardım etmektedir? Ve tüm bunların, SSSP görevlisi Shinji Kaminaga’yla ve ULTRAMAN’ın ilk ortaya çıkması sırasında bir çocuğu kurtardıktan sonra ani kişilik değişimi yaşamasıyla bağlantısı nedir?

SHIN ULTRAMAN

CADILAR BAYRAMI SONA ERİYOR / HALLOWEEN ENDS

Yönetmen: David Gordon Green
Oyuncular: Kyle Richards, Andi Matichak, Jamie Lee Curtis
Formatlar: 2D, 4DX, GoldClass, Altyazılı, Tempur, VIP
Tür: Korku
Süre: 110 Dakika

Modern Halloween üçlemesinin finalini yapacak olan Halloween Ends, ikinci filmin dört yıl sonrasında Laurie Strode’un başından geçenleri anlatıyor. Geçen yılın Cadılar Bayramı Öldürür’deki olaylarından dört yıl sonra Laurie, torunu Allyson ile birlikte yaşıyor ve anılarını yazmayı tamamlıyor. Michael Myers o zamandan beri görülmemiş. Laurie, yıllarca kendi gerçekliğini Michael’ın hayaletinin belirlemesine izin verdikten sonra korkudan ve öfkeden özgürleşmeye ve hayatı kucaklamaya karar vermiş. Ama genç bir adam olan Corey Cunningham, bakıcılığını yaptığı bir erkek çocuğu öldürmekle suçlanınca bu olay, bir şiddet ve dehşet dalgası başlatarak Laurie’yi de kontrol edemediği kötüyle son kez yüzleşmeye zorlayacak.

YALNIZ BİR EVİN KAHKAHASI / THE GOOD HOUSE

KADIN KRAL / THE WOMAN KING

Yönetmen: Gina Prince-Bythewood
Oyuncular: Lashana Lynch, Thuso Mbedu, Viola Davis
Formatlar: 2D, 4DX, GoldClass, IMAX, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 135 Dakika

The Woman King, 17. yüzyılın sonlarından 19. yüzyılın sonlarına kadar varlığını sürdüren, özellikle 18. yüzyıldan itibaren Batı Afrika’nın güçlü devletlerinden biri hâline gelen Dahomey Krallığı’nın tamamı kadın savaşçılardan oluşan ordu birimi Agojie’nin, bir başka deyişle Afrikalı Amazonların gerçek hikâyesini anlatıyor. Film, 1800’lerde Dahomey Afrika Krallığı’nı dünyanın şimdiye kadar hiç görmediği beceri ve vahşilikle koruyan, tamamı kadınlardan oluşan askeri alay Agojie’nin olağanüstü hikayesidir. Gerçek olaylardan esinlenen Kadın Kral, General Nanisca’nın yeni nesil askerleri eğitip; onları, hayatlarını yerle bir etmeye çalışan düşmanlarla savaşmaya hazırlarken yaşadığı duygu dolu destansı yolculuğunu izleyiciye sunuyor.

KADIN KRAL / THE WOMAN KING

Önceki İçerikBarakka “Yollar Bekler” turnesiyle Türkiye’ye geliyor
Sonraki İçerikMilyonlarca dolarlık Van Gogh eserine çorba fırlatıldı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments