Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (14 Nisan 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli, 8 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 14 Nisan 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Süper Mario Kardeşler Filmi (The Super Mario Bros. Movie), Mannu Çanakkale’de, Hava Muhalefeti, Renfield, Astroscope: Bir Konser Filmi (Stargazer: Astroscope), Hadi Hayırlısı: Istakoz’un Haritası, Umay ve Ela ile Hilmi ve Ali filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

SÜPER MARIO KARDEŞLER FİLMİ

Orijinal Adı: The Super Mario Bros. Movie
Yönetmen:
 Michael Jelenic, Aaron Horvath
Formatlar: 2D, 3D, 4DX, Cinemini, Dublajlı, GoldClass, MPX, Premium Cinema, Sky Auditorium, Skybox, Starium, Altyazılı, VIP
Tür: Animasyon
Süre: 92 Dakika

Ünlü video oyun serisinden uyarlanan Süper Mario Kardeşler Filmi (The Super Mario Bros. Movie), Mario’nun Prenses Peach ile güçlerini birleştirip beklenmedik bir kahramanlığa soyunmasını konu ediniyor. Aaron Horvath ve Michael Jelenic’in yönetmen koltuğunda oturduğu film, animasyon tutkunlarını maceradan maceraya sürükleyecek.

MANNU ÇANAKKALE'DE

Yönetmen: Şenol Kılıç
Formatlar:
 2D
Tür: Animasyon
Süre: 81 Dakika

Çocukları ve animasyon severleri sinema salonuna çekecek bir diğer film Mannu Çanakkale’de, kendisini Avustralya’dan Çanakkale’ye uzanan bir serüvenin içerisinde bulan Koala Mannu’nun hikâyesini anlatıyor.

HAVA MUHALEFETİ

Yönetmen: Murat Kepez
Oyuncular: Ali Sunal, Burak Hakkı, Doğa Rutkay, Ege Kökenli
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema, Sky Auditorium
Tür: Komedi
Süre: 105 Dakika

Ali Sunal, Doğa Rutkay ve Ege Kökenli gibi önemli isimlerin rol aldığı Hava Muhalefeti, bir milletvekili adayının sevgilisiyle birlikte kaçamak yapmak için tatile çıkmasını konu ediniyor. Bodrum uçağında yerini alan çifti ve diğer yolcuları bekleyen sürprizler, sinemaseverleri kahkaha tufanına davet ediyor.

RENFIELD

Yönetmen: Chris McKay
Oyuncular: Nicolas Cage, Nicholas Hoult, Awkwafina
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 93 Dakika

Dracula hikayesine yeni bir soluk getiren Renfield, Dracula’nın yardımcısı Renfield’ın, Karanlıklar Prensi’nden bağımsız bir hayatı arayışını konu ediniyor. Nicolas Cage’in Dracula performansıyla boy gösterdiği filmde, tarihin en narsist patronu Drakula’nın işkence görmüş yardımcısı olan Renfield’ın karşılıklı bağımlılığa son verme çabası anlatılıyor.

ASTROSCOPE: BİR KONSER FİLMİ

Yönetmen: Doha
Oyuncular: Moon- Bin, Rocky ., Cha Eun-Woo
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Müzik
Süre: 120 Dakika

K-Pop hayranlarının merakla beklediği Astroscope: Bir Konser Filmi (Stargazer: Astroscope), Güney Koreli K-Pop grubu Astro’nun özel konserini seyirciyle buluşturuyor.

HADİ HAYIRLISI: ISTAKOZ'UN HARİTASI

Yönetmen: Şiar Zaim
Oyuncular: Cengiz Küçükayvaz, Bülent Çolak, Hakan Bilgin
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 107 Dakika

Film, mafyanın ele geçirmek için uğraş verdiği bir define haritasına bir şekilde denk gelen bir grup insanın bu defineyi bulma çabasını konu ediniyor.

UMAY

Yönetmen: Osman Tuğra
Oyuncular: Tamer Küçük, Sude Kasap, Osman Tuğra
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 81 Dakika

Bir YouTuber 1850 yıllarında yaşanmış bir olayı gün yüzüne çıkarıyor. Kara büyüler ve ölüm büyüleri yapan bir kadının tekrar ortaya çıkması ile birlikte korku gerilim dolu anlar başlar.

ELA İLE HİLMİ VE ALİ

Yönetmen: Ziya Demirel
Oyuncular: Ece Yüksel, Denizhan Akbaba, Serkan Keskin
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 102 Dakika

Yılların hocası Hilmi, depremzede Ela’yı üniversite sınavına tekrar hazırlarken apartman görevlisinin ikidir sınıfta kalan oğlu Ali’ye de matematik çalıştırır. Yalnızlıklarına merhemi birbirlerinde ararlarken, birden kendilerini sınırların kalktığı ve gün geçtikçe tekinsizleşen bir üçgende sıkışmış bulurlar.

Önceki İçerik“Kelepçe Kullanma Kılavuzu” 15 Nisan’da Kartal Sanat Tiyatrosu’nda
Sonraki İçerikKâmran Yüce’nin Arşivinden – Deniz Yüce Başarır Söyleşisi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments