Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (16 Haziran 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli, 7 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 16 Haziran 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. The Flash, Elemental: Doğanın Güçleri (Elemental), Benim Babam Bir Kahraman, Asteroit Şehir (Asteroid City), Hüddam 3: Lamia, Obsesyon ve Joyland filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

THE FLASH

Yönetmen: Andy Muschietti
Oyuncular: Ezra Miller, Ben Affleck, Sasha Calle, Michael Shannon, Michael Keaton
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, MPX, Premium Cinema, ScreenX, Sky Auditorium, Skybox, Starium, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 150 Dakika

Yönetmenliğini Andy Muschietti’nin yaptığı, senaryosunu Christina Hodson’ın kaleme aldığı The Flash, annesinin ölümünü engellemek için zamanda geriye giden Barry’nin başından geçenleri konu ediniyor. Filmde, ailesini kurtarmak için süper gücünü kullanarak kendisini süper kahramanların olmadığı bir gerçekliğe hapseden Barry Allen’ın Batman’den yardım istemesi ve her şeyi düzeltme mücadelesi anlatılıyor.

ELEMENTAL: DOĞANIN GÜÇLERİ

Orijinal Adı: Elemental
Yönetmen: Peter Sohn
Formatlar: 2D, 3D, Dublajlı, GoldClass, Premium Cinema, VIP
Tür: Animasyon
Süre: 106 Dakika

Peter Sohn’un yönetmen koltuğunda oturduğu Disney yapımı Elemental: Doğanın Güçleri (Elemental), ateş, su, toprak ve hava elementlerinin bir arada yaşadığı Element Şehri’ni anlatıyor. Alev ve Deniz’in güçlü bağlara dayalı arkadaşlığıysa içerisinde bulundukları dünyayı sorgulamalarına sebep oluyor.

ASTEROİT ŞEHİR

Orijinal Adı: Asteroid City
Yönetmen: Wes Anderson
Oyuncular: Tom Hanks, Jason Schwartzman, Scarlett Johansson
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 104 Dakika

Wes Anderson’ın yönettiği Asteroit Şehir (Asteroid City), Margot Robbie, Tom Hanks ve Scarlett Johansson’dan oluşan usta oyuncu kadrosuyla seyircileri keyifli bir romantik komedi serüvenine çağırıyor. Film, bilimsel amaçlı düzenlenen bir programda beklenmeyen olayların meydana gelmesiyle yaşananları konu ediniyor

BENİM BABAM BİR KAHRAMAN

Yönetmen: Orçun Benli
Oyuncular: Selim Erdoğan, Ufuk Bayraktar, Mahir İpek
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Dram
Süre: 96 Dakika

Ufuk Bayraktar, Mahir İpek ve Selim Erdoğan’lı oyuncu kadrosuyla vizyona giren Benim Babam Bir Kahraman, eşini kaybettikten sonra oğlu Can ile birlikte kendilerine yaşayabilecekleri bir dünya kuran bir babanın mücadelesini konu ediniyor. Belediyede temizlik görevlisi olarak çalışan Altan, kalp yetmezliği teşhisi konulan oğlu Can’ın moralini yüksek tutmanın yolunu çizgi romanlarda buluyor…

JOYLAND

Yönetmen: Saim Sadiq
Oyuncular: Rasti Farooq, Ali Junejo, Sarwat Gilani
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 126 Dakika

Otoriter babalarının sözünden çıkmayan Rana ailesi, soylarını sürdürecek erkek çocuklarının varlığıyla gurur duymaktadır. Fakat ailenin geleceğe dair planları ve hem çevreye hem de kendilerine karşı duruşları, beklenti ve zorunluluklarını değiştirecek bir şey olur: Küçük oğulları Haydar gizlice bir erotik kabarede iş bulur, üstüne üstlük arkasında dans ettiği trans kadın şarkıcıya âşık olur. Joyland, neşeli anlar kadar melankoliyle yüklü, duygusal bir film. Saim Sadiq’in yönettiği bu ilk film, Cannes Film Festivali’nde prömiyerini yapan ilk Pakistan filmi, Pakistan’ın da Oscar adayı oldu.

HÜDDAM 3: LAMİA

Yönetmen: Utku Uçar
Oyuncular: Cemal Naci Bakiler, Ayhan Yılmaz, Hakan Erkuran
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 96 Dakika

Korku filmi tutkunlarını sinema salonlarında buluşturacak Hüddam serisinin 3. filmi olan Hüddam 3: Lamia, yıllar önce hizmetkarı Lamia ile yanlış bir anlaşma yapan Davut’un anlaşmayı bozmak için kendi canına kıymasıyla başlayan olayları konu ediniyor. Lamia bu zamana kadarki tüm hizmetkarlardan çok daha kuvvetlidir ve Asaf’ın bu durumdan haberi yoktur. Asaf için anlaşmayı bozmak ya da anlaşmaya uymak ölüm kalım meselesi haline gelir…

OBSESYON

Yönetmen: Eray Altay
Oyuncular: Ege Kökenli, Sarp Can Köroğlu, Ekin Mert Daymaz
Formatlar: 2D
Tür: Gerilim
Süre: 92 Dakika

Eray Altan’ın hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği Obsesyon, sinemaseverleri 92 dakikalık bir gerilime davet ediyor. Sevdiği kadının kalbini kazanmaya çalışan obsesif bir adamın hikayesini konu edinen film, başarılı bir iş insanı olan Mert’in Beren’e aşık olduktan sonra onu elde edebilmek için yaptığı planlar ve sonrasında yüzleşmek zorunda kaldığı şeyleri anlatıyor.

Önceki İçerikBu Kapıdan Sadece Deliler Girebilir: Delirmiş Evrenin Ortasında
Sonraki İçerikFatih’in madalyonu, evinde sergilenmeye başladı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments