Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (17 Kasım 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli, 5 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 17 Kasım 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı (The Ballad of Songbirds & Snakes), Meksika Açmazı, Alya, Birkaç Mısraymış Meğer ve Cin Gelini filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

AÇLIK OYUNLARI: KUŞLARIN VE YILANLARIN ŞARKISI

Orijinal Adı: The Ballad of Songbirds & Snakes
Yönetmen: Francis Lawrence
Oyuncular: Tom Blyth, Rachel Zegler, Viola Davis
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, Sky Auditorium, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 2 sa 45 dk

Francis Lawrence yönetmenliğinde vizyona girecek haftanın merak edilen aksiyon filmlerinden Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı (The Ballad of Songbirds & Snakes), Panem’in başına geçmesinden yıllar önce, 18 yaşındaki Coriolanus Snow’un hikayesini konu ediniyor. Capitol’de gözden düşen, solmakta olan bir soyun son umudu olan Coriolanus Snow, 10. Açlık Oyunları için 12. Bölge’den Lucy Gray Baird’in mentoru olarak seçilir. Güçlerini birleştiren Snow ve Lucy’nin hayatta kalmak için zamana karşı yarışı, sonunda kimin ötücü kuş, kimin yılan olduğunu ortaya çıkaracaktır.

MEKSİKA AÇMAZI

Yönetmen: Alper Mestçi
Oyuncular: Fazlı Polat, Mesut Süre, Anlatanadam
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema, Sky Auditorium, VIP
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 31 dk

Mesut Süre, Fazlı Polat ve Anlatanadam’ın podcast olarak başlattığı aynı isimli mizah programının sinema uyarlaması Meksika Açmazı, aldıkları teklif üzerine Kapadokya’ya giden ve burada bir dizi olay yaşayan ekibinin yaşadıklarını konu ediniyor. Faklı motivasyonlarla gittikleri Kapadokya’da kendilerini bir dizi komik olayın içinde bulan ekip, ilişkilerini sorguladıkları bir açmaza düşer. Türlü şeylerle dostlukları sınanan üçlü, her şeyin üstesinden mizahın ve neşenin gücüyle gelir.

ALYA

Yönetmen: Jandae Perçem
Oyuncular: Jandae Perçem, Edis Görgülü, Hande Ataizi
Formatlar: 2D
Tür: Bilim Kurgu
Süre: 1 sa 30 dk

Haftanın aksiyon filmlerinden Alya, gerçek kimliğini bulmak zorunda olan, hafızası silinen bir ajanın hikayesini konu ediniyor. Evlenmek üzere olan bir ajanının hafızasını silinir. Karanlık bir hükümetin maşası haline gelen ajan, kim olduğunu bulmak için mücadele eder. Yavaş yavaş geçmişini hatırlamaya başlaması ve geçmişiyle ilgili sırları çözmesiyle hem gerçek kimliğini hem de şok edici gerçekleri ortaya çıkarır.

BİRKAÇ MISRAYMIŞ MEĞER

Yönetmen: Hüsamettin Elçi
Oyuncular: Şermin Güven, Ahmet Fırat İçigen, Seyit Taha Elçi
Formatlar: 2D
Tür: Aşk
Süre: 1 sa 15 dk

Senarisliğini ve yönetmenliğini Hüsamettin Elçi’nin üstlendiği Birkaç Mısraymış Meğer, iki genç arasında yaşanan duygu dolu platonik bir aşk hikayesini konu ediyor. Seyit Taha Elçi ve Şermin Güven’in başrollerini paylaştığı film, geçmişte yaşanan aşkların naifliğini ve duygu yoğunluğunu beyaz perdeye taşıyor.

CİN GELİNİ

Yönetmen: Kadir Ergin
Oyuncular: İlayda Esmer, Hazal Pekgöz, Kuntberk Alptemoçin
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 30 dk

Haftanın korku filmlerinden Cin Gelini, araştırma yapmak için gittikleri köyde kendilerini beklenmedik olayların içerisinde bulan araştırma grubunun hikayesini konu ediniyor.

Önceki İçerikPolitik bilimkurgu temalı öykü antolojisi: “Büyük Biraderler”
Sonraki İçerik2. Uluslararası Kadın Oyun Yazarları Tiyatro Festivali
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments