Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (17 Mart 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 7 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 17 Mart 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Shazam! Tanrıların Öfkesi (Shazam! Fury of the Gods), Karlar Kralı Norm 3: Aile Tatili (Norm of the North: Family Vacation), Kahraman Kuyruklar (Epic Tales), Asi (Rebel), Cin Büyüsü, Haris ve Mahkum 77 (Prison 77) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

SHAZAM! TANRILARIN ÖFKESİ

Orijinal Adı: Shazam! Fury of the Gods
Yönetmen:
 David F. Sandberg
Oyuncular: Lucy Liu, Zachary Levi, Helen Mirren
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, MPX, ScreenX, Sky Auditorium, Skybox, Starium, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 130 Dakika

New Line Cinema’dan, sihirli “SHAZAM!” kelimesini söyledikten sonra, yetişkin Süper Kahraman alter egosu Shazam’a dönüşen, genç Billy Batson’un hiakyesini devam ettiren “Shazam! Tanrıların Öfkesi” geliyor. “Shazam! Tanrıların Öfkesi” ile ilk filmdeki rollerine geri dönen oyuncular şöyle sıralanıyor; Zachary Levi (“Thor: Ragnarok”) Shazam rolünde; Asher Angel (“Andi Mack”) Billy Batson rolünde; Jack Dylan Grazer (“It Chapter Two”) Freddy Freeman rolünde; Adam Brody (“Promising Young Woman”) Süper Kahraman Freddy rolünde; Ross Butler (“Raya and the Last Dragon”) Süper Kahraman Eugene rolünde; Meagan Good (“Day Shift”) Süper Kahraman Darla rolünde; D.J. Cotrona (“G.I. Joe: Retaliation”) Süper Kahraman Pedro rolünde; Grace Caroline Currey (“Annabelle: Creation”) Mary Bromfield / Süper Kahraman Mary rolünde; Faithe Herman (“This Is Us”) Darla Dudley rolünde; Ian Chen (“A Dog’s Journey”) Eugene Choi rolünde; Jovan Armand (“Second Chances”) Pedro Pena rolünde; Marta Milans (“White Lines”) Rosa Vasquez rolünde; Cooper Andrews (“The Walking Dead”) Victor Vasquez rolünde; ile Djimon Hounsou (“A Quiet Place Part II”) Büyücü rolünde, tekrar karşımızdalar. Bu filmde kadroya eklenen yeni oyuncularsa şöyle; Rachel Zegler (“West Side Story”), ile Lucy Liu (“Kung Fu Panda” filmleri) ve Helen Mirren (“F9: The Fast Saga”). Filmi David F. Sandberg (“Shazam!”, “Annabelle: Creation”) yönetti ve Peter Safran (“Aquaman,” “The Suicide Squad”) yapımcılığını üstlendi. Film, Henry Gayden (“Shazam!”, “There’s Someone Inside Your House”) ve Chris Morgan (“Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw”, “The Fate of the Furious”) tarafından, Bill Parker ve C.C. Beck’in yarattığı DC; Shazam! karakterlerine dayanarak yazıldı.

KARLAR KRALI NORM 3: AİLE TATİLİ

Orijinal Adı: Norm of the North: Family Vacation 
Yönetmen:
 Anthony Bell
Formatlar:
 2D, Cinemini, Dublajlı, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Animasyon
Süre: 90 Dakika

Krallığı sırasında hem ailesine hem de görevlerine zaman ayırmakta zorlanan Norm, sonunda ailesiyle birlikte bir tatile çıkmaya karar verir. Ancak bir gece tacı gizemli bir şekilde çalınınca ailesine belli etmeden onu bulmaya çalışır. Ama bu sorunu da her zamanki gibi ailesinin yardımıyla çözecektir.

KAHRAMAN KUYRUKLAR

Orijinal Adı: Epic Tales
Yönetmen: Jean-François Tosti, David Alaux, Eric Tosti
Tür: Animasyon
Süre: 95 Dakika

Genç, zeki ve cesur bir fare olan Pati ile kedi arkadaşı Sam, Antik Yunan’daki en tuhaf ve tehlikeli yaratıklarla savaşmak için zorlu bir yola çıkacaklar! Sevimli dostlarımız, Usta kahraman Jason’ un önderliğinde yaşadıkları kenti kurtarabilmek için önlerine çıkan zorluklara karşı büyük mücadele veriyorlar.

ASİ

Orijinal Adı: Rebel
Yönetmen:
 Adil El Arbi, Bilall Fallah
Oyuncular: Lubna Azabal, Tara Abboud, Aboubakr Bensaihi
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 135 Dakika

Kamal hayatını yoluna koymaya karar verir ve Belçika’dan ayrılarak Suriye’deki savaş mağdurlarına yardımcı olmak için yola çıkar. Suriye’ye vardığında milislere katılmak zorunda kalır ve Rakka’da yüzüstü bırakılır. Geride kalan kardeşi Nassim, kendisini abisine ulaştıracakları sözünü veren radikal gruplar için kolay lokma olur. Anneleri Leila ise geride kalan en küçük çocuğunu korumak için savaş vermek zorundadır.

CİN BÜYÜSÜ

Yönetmen: Batuhan Çelik
Oyuncular: Gizem Ayten, Ahmet Eymen Akyüz, Bahar Cemre Sarıkaya
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 72 Dakika

Vücudunda geçmek bilmeyen ağrıları yüzünden hayatı kabusa dönen Zehra çareyi eşinin yakın arkadaşı olan Ali’nin köyünde bulunan kaplıcada dermanı arar. İyileşmek için köye gelen Zehra için Cinlerin musallatıyla birlikte sonun başlangıcı başlar artık.

HARİS

Yönetmen: Kadir Genç
Oyuncular: Bülent Çelik, Hasret Yılmaz, Mesut Gedikoğlu
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 80 Dakika

Sami borç batağındadır ve çaresizdir. Çıkış yolu ararken arkadaşı Anıl kendisinde bir harita olduğunu söyler. Borçlarından dolayı başka çaresinin kalmadığını düşünen Sami haritayı alarak hazinenin peşine düşer. Ancak o yolda bilmediği bir şey vardır. Hazinin gerçek sahipleri HARİS cinleridir.

MAHKUM 77

Orijinal Adı: Prison 77
Yönetmen:
 Alberto Rodríguez
Oyuncular: Jesús Carroza, Miguel Herrán, Javier Gutiérrez
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Gerilim
Süre: 125 Dakika

Genç bir muhasebeci olan Manuel iftiraya uğrar ve işlemediği bir suçtan dolayı 1977 yılında Modelo hapishanesine atılır. Yargılanmayı beklerken işlemediği suçtan dolayı beklenmedik bir şekilde 20 yıl ceza ile karşı karşıya kalır. Hapishanede mahkûm olarak geçirdiği sürede dayak yer ve dayanılmaz işkencelere maruz kalır. 1976/78 yılları La Transicion diye adlandırılan demokrasiye geçiş dönemidir. Bu dönem modern İspanyol tarihinin rejim değişikliğini kapsayan bir dönemdir. Hapishanelerde uygulanan orantısız güç ve işkencelerden dolayı birçok mahkûm sisteme boyun eğmiş olsa da, genç Manuel defalarca işkence görmesine rağmen bu sisteme boyun eğmek istememiştir. Manuel hücre arkadaşı Pino’nun aracılığıyla, kendisi gibi sıradan mahkûmların hakları ve af talepleri için direniş mücadelesi veren Copel isimli grubun lideri ile tanışır. Onlara göre bu şartlardaki her mahkûmun hapishaneden kaçmaya hakkı vardır. Manuel, kendisini sıklıkla ziyarete gelen kız arkadaşı sayesinde hapishanede uğradığı işkenceleri basına sızdırmayı başarır, bu haberler mahkûmlardan ve dışarıdaki sivil halktan karşılığını bulacak bir mücadeleyi ateşler. Manuel kısa sürede direniş hareketinin lideri konumuna gelir. İspanya’nın demokrasiye geçiş döneminde, Manuel İspanya’daki tüm hapishanelerin mahkûmlarını sisteme karşı mücadelede birleştirip, hapishane yasalarını sonsuza dek değiştirecek mücadelesine başlamıştır.

Önceki İçerikNihal Saruhanlı’dan ilk single: “Pieces & Parts No.1”
Sonraki İçerik8. Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’ne başvurular başladı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments