Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (18 Ağustos 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli, 10 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 18 Ağustos 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Blue Beetle, Kahraman Yarışçılar (Rally Road Racers), Bataklık (Quicksand), Bırak Artık Şu Yalanlarını (Lie with Me), Büyülü Kahramanlar: Büyük Macera (The Everlasting Story), Carmen, Suikastçılar (The Collective), Havas İlm-i Cin, İfrit-i Musallat ve Suna filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

BLUE BEETLE

Yönetmen: Angel Manuel Soto
Oyuncular: Xolo Maridueña, Bruna Marquezine, Susan Sarandon
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, MPX, Premium Cinema, Sky Auditorium, Starium, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 127 Dakika

Yönetmenliğini Charm City Kings ve The Farm filmleriyle tanınan Angel Manuel Soto’nun yaptığı, senaryosunu Gareth Dunnet-Alcocer’in kaleme aldığı Blue Beetle, üniversiteden yeni mezun olup evine dönen Jaime Reyes’in (Xolo Maridueña) beklenmedik bir şekilde uzaylı biyoteknolojisinin kadim bir objesine dönüşmesini konu alıyor. Jaime Reyes geleceği için özlem dolu bir şekilde evine döner ancak evinin tam olarak bıraktığı gibi olmadığını fark eder. Jaime dünyadaki amacını ararken, kendisini beklenmedik bir şekilde uzaylı biyoteknolojisinin kadim bir objesine, yani Scarab’a sahip olarak bulur. Scarab, simbiyotik taşıyıcı olarak Jaime’yi seçtiğinde, ona olağanüstü ve öngörülemeyen güçlere sahip inanılmaz bir zırh verir. Ve Jamie Süper Kahraman Blue Beetle hâline gelirken de kaderi sonsuza dek değişir.

KAHRAMAN YARIŞÇILAR

Orijinal Adı: Rally Road Racers
Yönetmen: Ross Venokur
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Animasyon
Süre: 93 Dakika

Tatlı bir pigme lemur olan Zhi’nin en büyük hayali bir gün başarılı bir yarışçı olabilmektir. Bunun için büyükannesinin yanından ayrılan Zhi, içlerinde denizatı, tavus kuşu ve kurdun de yer aldığı dünyanın dört bir yanından gelen hayvanlara karşı kazanmak için “İpek Yolu” rallisine katılır. Ona en büyük desteği ise keçi dostu Gnash verir. Engellerle ve mücadelelerle dolu bu yarışı acaba Zhi kazanabilecek midir?

BATAKLIK

Orijinal Adı: Quicksand
Yönetmen: Andres Beltran
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı
Tür: Gerilim
Süre: 86 Dakika

Boşanmak üzere olan bir çift, Kolombiya’nın yağmur ormanlarında yürüyüş yaparken bir bataklığa saplanır. Kapana kısıldıkları bataklıktan kurtulmak için ormandaki canlı ya da cansız her şeyle mücadele etmeli ve bunu da beraber yapmak zorundadırlar.

BIRAK ARTIK ŞU YALANLARINI

Orijinal Adı: Lie with Me
Yönetmen: Olivier Peyon
Oyuncular: Victor Belmondo, Guillaume de Tonquédec, Guilaine Londez
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 98 Dakika

200. yıldönümünü kutlayan ünlü bir konyak markası için marka elçisi olmayı kabul eden Stéphane Belcourt, uzun yıllar sonra memleketine döner. Orada ilk aşkının oğlu Lucas ile karşılaşır ve anıları canlanır. Karşı konulamaz bir çekim, tutkunun ateşinde bir olan bedenler.

BÜYÜLÜ KAHRAMANLAR: BÜYÜK MACERA

Orijinal Adı: The Everlasting Story
Yönetmen: Andrey Kolpin
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 90 Dakika

Bu büyülü ve fantastik macera uzun zaman öncesine dayanmaktadır. O zamanlarda insanlar ve peri masalı halkı Mucizeler Krallığında hep birlikte huzur içerisinde yaşamaktaydılar. Bu büyülü dünyadaki krallığın başkentine bir gün Kaşi adında cesur bir savaşçı gelir. Kaşi’nin Beni adını verdiği konuşan bir kılıcı vardır. Kaşi’nin Mucizeler Krallığına gelmesinin sebebi, Uzun zaman önce sevdiklerini öldüren Buz Canavarı ve onun hizmetkârı olan Beyaz Gölge’den intikam almaktır. Fakat Mucizeler Krallığına geldiğinde Buz Canavarının Krallıktan kovulduğunu ama Beyaz Gölge’nin halen Mucizeler Krallığında olduğunu öğrenir. Buz canavarının amacı Mucizeler Krallığında yaşayan insanları ve peri masalı halkını buza çevirmek ve orayı kendisi için buzdan bir Krallık haline getirmektir. Bu amacı için kovulduğu mucizeler Krallığına geri dönmesi gerekmektedir. Geri dönüşün tek yolu Krallıktan atıldığı sihirli geçittir. Sihirli geçidin anahtarı Mucizeler Krallığının koruyucusu olan tek gözlü devin elindedir. Buz canavarının hizmetkârı Beyaz Gölge, tek gözlü dev tarafından korunan anahtarı alıp sihirli geçidi açmak için uğraşmaktadır. Mucizeler Krallığına gelen Kaşi sirkte çalışan genç ve güzel bir kız olan büyücü güzel May ile tanışır. Kaşi’nin hem intikamı alması hem de Mucizeler Krallığını koruması gerekmektedir. Buz Canavarının sihirli geçitten geçmesini engellemek için, yeni arkadaşı May ve konuşan kılıcı Beni ile birlikte sihirli geçide doğru yola çıkarlar. Çıktıkları yolda aşmaları gereken büyülü ormanlar ve vahşi topraklar vardır. Bu yolda Kaşi ve arkadaşı May‘i heyecanlı ve büyük bir macera beklemektedir.

CARMEN

Yönetmen: Benjamin Millepied
Oyuncular: Melissa Barrera, Paul Mescal, Elsa Pataky
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 116 Dakika

Carmen, güçlü ve gizemli bir kadın olan annesinin öldürülmesinden sonra Meksika’daki evinden kaçmak zorunda kalan, özgürlüğüne düşkün bir kadının hikayesini anlatıyor. Carmen ABD sınırından kaçak geçerken grubundaki diğer iki mülteciyi soğukkanlılık ile öldüren kanun tanımayan sınır polisi ile karşı karşıya kalır. Sınır polisi, travma sonrası stres bozukluğu yaşayan devriye partneri Aidan ile bir anlaşmazlığa düşünce Carmen ve Aiden birlikte kaçmak zorunda kalırlar. Los Angeles’a, Carmen’in annesinin en iyi arkadaşı Masilda’yı bulmak üzere yola çıkarlar. Masilda aynı zamanda müzik ve dansın mabedi olan gece kulübü La Sombra’nın sahibidir. Carmen ve Aiden, Masilda’nın koruması altında birbirlerine olan sarsılmaz sevgilerini keşfederler. Ancak zamanları tükenmektedir çünkü polisler peşlerindedir.

SUİKASTÇILAR

Orijinal Adı: The Collective
Yönetmen: Tom DeNucci
Oyuncular: Ruby Rose, Don Johnson, Lucas Till
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 86 Dakika

Suikastçı teşkilatına üye olan genç bir adam, kendisini ilk görevinde tehlikeli bir insan kaçakçıları grubunun izini sürerken bulur.

HAVAS İLM-İ CİN

Yönetmen: Hasan Gökalp
Oyuncular: Elif Çapkın, Selçuk Kılıç, Fırat Kahraman
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 85 Dakika

Ali geceleri sık, sık, paranormal olaylar ve kabuslar yaşamaktadır, gece yarısı ansızın korku ve panik içinde uyanmaktadır. Ali’nin yaşadığı paranormal olaylar nişanlısı Sinem’i de tesiri altına alır. Çiftin yaşadığı olaylar üzerlerinde daha kötü sonuçlar doğurmaya başlar.

İFRİT-İ MUSALLAT

Yönetmen: Raziye Sultan
Oyuncular: Taylan Tekci, Emre Çelik, Alara Kuru
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 90 Dakika

Mazoşist bir otel sahibi Atilla üç Cin genine sahip olduktan sonra ölümsüz olacağına inanır, yakaladığı cinleri otelindeki müşterilerine yedirip , onların cine dönüşüp birbirlerini yemelerini, odalara kurduğu gizli güvenlik kameralarından izler. Son kurbanları yeni evli olan Asiye ve Eray , tatil için gittikleri o otelde hapsedilerek çok büyük bir musallatın içine düşerler.

SUNA

Yönetmen: Çiğdem Sezgin
Oyuncular: Nurcan Eren, Fırat Tanış, Tarık Papuçcuoğlu
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 105 Dakika

Suna, ellili yaşlarında, hiç geliri olmayan yalnız ve yoksul bir kadındır. Yaşlı, dul Veysel ile evlenerek kalacak bir yer bulur. Veysel, eşini yıllar önce kaybetmiş yetmişli yaşlarında bir tersane işçisidir. Karadeniz kıyısında sakin bir köyde tek başına yaşamaktadır. Suna, Veysel ile sevişmekten nefret eder. Huzursuzdur, hiçbir yerde kimseyle mutlu değildir. Veysel’den habersiz gizlice içki içmeye başlar. Gittiği barda tecavüze uğrar. Tesadüfen tanıştığı bir gazeteciyle arkadaş olur ve ona aşık olur. Suna’nın aşkı ve evliliği sadece bir kış sezonu sürecektir.

Önceki İçerikVikingler, Rahmi M. Koç Müzesi’nde
Sonraki İçerikDemi Lovato’dan “Confident” şarkısına Rock versiyon
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments