Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (18 Kasım 2022)

Sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli, 5 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 18 Kasım 2022 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. The Menu, Tim, Tim, Timsah (Lyle, Lyle, Crocodile), Barış Akarsu “Merhaba”, Müjdemi İsterim ve Sabırsızlık Zamanı filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

THE MENU

Yönetmen: Mark Mylod
Oyuncular: Ralph Fiennes, Nicholas Hoult, Anya Taylor-Joy
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 106 Dakika

The Menu”, uzak bir adadaki özel bir restorana giden genç bir çifte odaklanıyor. Restoranın sevilen şefi onlara birbirinden farklı yemeklerin yer aldığı bir tadım menüsü hazırlamıştır. Ancak yemekte şoke edici birkaç sürpriz de bulunacaktır.

THE MENU

TİM, TİM, TİMSAH / LYLE, LYLE, CROCODILE

Yönetmen: Will Speck, Josh Gordon
Oyuncular: Javier Bardem, Constance Wu, Shawn Mendes
Formatlar:
 2D, Cinemini, Dublajlı
Tür: Macera
Süre: 106 Dakika

Primm ailesi (Constance Wu, Scoot McNairy, Winslow Fegley) New York City’e taşındıklarında, küçük oğulları Josh yeni okuluna ve arkadaşlarına adapte olmakta güçlük çeker. Bütün bunlar, Josh’ın şarkı söyleyen, banyo yapmaya, havyara ve güzel müziğe bayılan Timsah Tim’i (Shawn Mendes) tavan arasında keşfetmesiyle değişir. Bu ikili hemen arkadaş olur ama ne zaman ki kötü komşuları Mr. Grumps (Brett Gelman) Tim’in varlığını tehlikeye sokar, işte o zaman Primm ailesi ve Tim’in karizmatik sahibi Hector P. Valenti (Javier Bardem), dünyaya aslında ailelerin hiç beklenmedik yerlerden bir araya gelebileceğini ve şarkı söyleyen iyi huylu bir timsahın gayet normal olduğunu göstermek için birbirlerine sıkıca tutunmalıdır.

TİM, TİM, TİMSAH / LYLE, LYLE, CROCODILE

BARIŞ AKARSU "MERHABA"

Yönetmen: Mert Dikmen
Oyuncular: Hüseyin Avni Danyal, Almila Ada, İsmail Ege Şaşmaz
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Dram
Süre: 114 Dakika

Barış Akarsu Merhaba, 2004 yılında “Akademi Türkiye” adlı şarkı yarışmasıyla tanınan, film çekimleri için gittiği Bodrum’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayata veda eden Barış Akarsu’nun hayat hikayesini konu ediyor.

BARIŞ AKARSU "MERHABA"

MÜJDEMİ İSTERİM

Yönetmen: Ömer Faruk Yardımcı
Oyuncular: Ahmet Kural, Mehmet Özgür, Ecem Erkek
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Komedi
Süre: 104 Dakika

Nişanından bir gece önce Müjde’nin çalıştığı kulübe giden Bulut’un karşısına eski sevgilisi çıkar ve hamile olduğunu söyler. Nişanlısı Leyla’dan ayrılmazsa basına konuşup büyük gürültü çıkartacaktır. Açmazdan kalan Bulut nişandan kaçmaya karar verir. Ancak arabasına saklanan davetsiz bir misafir vardır; Müjde. İkili, nişanda işlenen bir cinayet yüzünden polisin peşlerinde olduğunu öğrenir. Tek çareleri, bu cinayeti kendi imkanları ile çözüp suçsuz olduklarını kanıtlamaktır. Ancak zaman geçtikçe, yaşananların bir cinayetten çok daha fazlası olduğunu öğreneceklerdir.

MÜJDEMİ İSTERİM

SABIRSIZLIK ZAMANI

Yönetmen: Aydın Orak
Oyuncular: İştar Gökseven, Mirza Zarg, Mirhat Zarg
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 93 Dakika

Sabırsızlık Zamanı, Diyarbakır’ın yakıcı yaz sıcağı altında yoksul bir kenar mahallede yaşayan iki kardeşin mahallelerinin hemen yanındaki lüks sitenin duvarını aşıp havuzuna girme mücadelesidir. Okulda karşılarına çıkan havuz problemleriyle başı dertte olan bu iki kardeş için, havuz gerçek yaşamlarında da bir takıntı haline gelir. Denkleştirdikleri parayla plastik havuz alıp içene girmeleri onları tatmin etmez. “Neden zenginler gerçek havuza giriyor da biz sahte havuza giriyoruz?” sorusu önünü alamadıkları bir hırsa dönüşmüştür. Yaptıkları planı devreye sokar ve lüks siteye girmeyi başarırlar. Havuzun bir ucunda elinde copla güvenlik görevlisi, diğer ucunda iki kardeş. Ne pahasına olursa olsun o havuza girilecek, fakat unuttukları bir şey var…

SABIRSIZLIK ZAMANI

Önceki İçerikDeneyimli gazeteci Işın Görmüş yeni programı ile YouTube’da
Sonraki İçerikFIFA Dünya Kupası Katar 2022
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments