Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (19 Nisan 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli, 12 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 19 Nisan 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Meraklı Kedinin 10 Yaşamı (10 Lives), Tutsak Abigail (Abigail), İç Savaş (Civil War), Demon Slayer – To the Hashira Training, Arap Kadri, Aşk Filmi, Dali’yi Beklerken (Waiting for Dali), Çılgın Yolculuk (Fasel Men Lahazat), Nufer, Robot Düşleri (Robot Dreams), Kimsesiz ve Bulanık filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

TUTSAK ABIGAIL

Orijinal Adı: Abigail
Yönetmen: Tyler Gillett, Matt Bettinelli-Olpin
Oyuncular: Dan Stevens, Kathryn Newton, Melissa Barrera
Formatlar: 2D, 4DX, GoldClass, Altyazılı
Tür: Gerilim
Süre: 1 sa 53 dk

Haftanın korku filmlerinden Tutsak Abigail (Abigail), kaçırılıp izole bir malikaneye kapatılan genç bir kızın hikayesini konu ediniyor. Yeraltı dünyasının en güçlü isimlerinden birinin 12 yaşındaki balerin kızı, bir grup suçlu tarafından kaçırılır. 50 milyon dolarlık fidye isteyen suçluların, parayı almak için yapmaları gereken tek şey kıza sadece 1 gece göz kulak olmaktır. İzole bir malikaneye giden suçlular, burada giderek artan şiddetin içinde azalmaya başlar. Çok geçmeden onlar malikanede düşündükleri gibi normal olmayan bir kız ile kilitli kaldıklarını fark ederler.

AŞK FİLMİ

Yönetmen: Deniz Denizciler
Oyuncular: Cemre Baysel, Onur Büyüktopçu, İlhan Şen
Formatlar: 2D
Tür: Romantik
Süre: 2 sa 5 dk

Deniz Denizciler’in hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlendiği Aşk Filmi, film çekimi için gittiği görüşmelerde hayatını değiştirecek şeyler yaşayan genç bir kadının hikayesini konu ediniyor. Gece, hayatı ve eğlenceye düşkün bir kadın olan Yaz, modellik yapmaktadır. Tesadüf eseri yeni çekilecek olan bir aşk filmi için görüşmelere giden Yaz, deneme çekimi yapılacağı sırada filmin yönetmen Uzay ile tatlı bir inatlaşmaya girer. Ancak bu inatlaşma ona, hayatını derinden etkileyecek ve unutamayacağı bir aşk acısı yaşatır.

ÇILGIN YOLCULUK

Orijinal Adı: Fasel Men Lahazat
Oyuncular: Mohamed Tharwat, Hannah El-Zahed, Hesham Maged, Ahmed El Gendy
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 50 dk

Saleh ve Doria mutsuz bir yaşam süren bir çifttir. Sürekli sorun çıkaran problemli bir oğulları vardır ve bu sorunlardan dolayı sürekli birbirlerini suçlarlar ve sorumluluktan kaçınırlar. Bir gün, aralarında büyük bir kavga çıktıktan sonra, Doria evi terk eder ve Saleh yalnız kalır. Saleh, evinin çatı katında garip bir ışıklı kapının ortaya çıkışını keşfeder. Kapıdan geçerek, evinin, ailesinin ve yaşamının daha iyi bir versiyonunun bulunduğu paralel bir dünya bulur.

DEMON SLAYER - TO THE HASHIRA TRAINING

Yönetmen: Haruo Sotozaki
Formatlar: 2D, GoldClass, Sky Auditorium, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 44 dk

Ünlü manga serisinden uyarlanan Demon Slayer’ın yeni filmiyle Tanjiro ve Üst Dörtlü’nün, Hantengu ile aralarındaki şiddetli savaşın sonucu ve Nezuko’nun güneşe karşı zaferini içeren Swordsmith Village Arc’tan 11. Bölüm ilk kez sinemalarda gösterilecek.

MERAKLI KEDİNİN 10 YAŞAMI

Orijinal Adı: 10 Lives
Yönetmen: Christopher Jenkins
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Sky Auditorium
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 28 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Meraklı Kedinin 10 Yaşamı (10 Lives), Meraklı Kedinin 10 Yaşamı, 9.canını da kaybedince eski hayatına geri dönebilmek için yeniden şans isteyen şımarık bir kedinin hikayesini konu ediniyor. Dünyadaki arıları kurtarmak için deneyler yapan, tatlı ve çalışkan sahibi Rose’un aksine Beckett’ın hayatı sadece yiyerek ve yatarak geçer. Dokuzuncu hayatını dikkatsizce kaybettikten sonra, kendisine ikinci bir şans verilmesi ve hatalarından ders çıkarabileceğini göstermesi için yalvarır. Elbette talebi ilk başta reddedilir, beklenmedik bir anda Kapı Bekçisi onun yeni bir yaşam grubuyla dünyaya dönmesine izin verir. Tabi hayata yeniden dönmesinin belirli koşulları olacaktır.

DALİ'Yİ BEKLERKEN

Orijinal Adı: Waiting for Dali
Yönetmen: David Pujol
Oyuncular: Clara Ponsot, José Garcia, Ivan Massagué
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 54 dk

Yetenekli bir şef olan Fernando, 70’lerde uluslararası üne sahip Salvador Dalí’nin ikametgahı olan Cadaques köyüne gelir. Şef ile sanatçının yolları kesişecek ve yeni bir mutfak dehasının doğmasına neden olacaktır.

İÇ SAVAŞ

Orijinal Adı: Civil War
Yönetmen: Alex Garland
Oyuncular: Wagner Moura, Kirsten Dunst, Cailee Spaeny
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 49 dk

Yönetmenliğini ve senaristliğini Alex Garland’ın üstlendiği İç Savaş (Civil War), Amerika Birleşik Devletleri’nin çöküşün eşiğinde olduğu ve yerleşik gazetecilerin hayatlarının en büyük hikayesini anlatmak için yarıştığı yakın bir gelecekte geçiyor. Federal hükûmete karşı ayaklanan eyaletler tarafından oluşturulan silahlı ittifak Batı Güçleri, başkente saldırmak üzeredir. Bu süreçte dünyanın dört bir yanında vahşeti görüntüleyen savaş fotoğrafçısı Lee, içlerinde akıl hocalığını üstlendiği Jessie adında hevesli genç bir fotoğrafçının da bulunduğu küçük bir gazeteci grubu ile birlikte başkanla son bir röportaj yapma umuduyla Beyaz Saray’a gider.

ROBOT DÜŞLERİ

Orijinal Adı: Robot Dreams
Yönetmen: Pablo Berger
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 42 dk

Dog Manhattan’da yaşamaktadır ve yalnızlıktan bıkmıştır, bir gün kendine Robot bir arkadaş yapmaya karar verir. 80’ler New York’unda, dönem müziklerinin ritimleri eşliğinde Dog ve Robot şehrin keyfini çıkarır. Bir yaz gecesi Dog, Robot’u sahilde terk etmek zorunda kalır. Bir daha karşılaşabilecekler midir?

ARAP KADRİ

Yönetmen: Emre Kavuk
Oyuncular: Ahmet Mümtaz Taylan, Necip Memili, Zeynep Çamcı
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 45 dk

Haftanın komedi filmlerinden Arap Kadri, karikatürist Tekin Aral’ın yarattığı Arap Kadri ve Tarzan karakterlerinin hikayesini konu ediniyor. Özgürlüğüne düşkün biri olan Arap Kadri, ormanda yaşayan, kural tanımaz bir adamdır. Tarzan’ın düzen kurduğu ormanda ise canlılar, düzenli bir yaşam sürmeye çalışır. Şehir yaşantısına uyum sağlayamayan Arap Kadri, ormana geldiğinde karşılaştığı düzenli yaşama da çomak sokar. Bu durum Tarzan ile arasında çatışma yaşanmasına neden olur.

BULANIK

Yönetmen: Aykut Taşkın
Oyuncular: Zeus Kabadayı, Pelin Sönmez, Gökhan Tevek
Formatlar: 2D
Tür: Gerilim
Süre: 1 sa 30 dk

Film, paralel evrenler arasında yaşayan genç bir kadının dejavularından ve sıkıştığı evrenlerden gerçek dünyaya geri gelme çabasını anlatıyor.

KİMSESİZ

Yönetmen: Rıdvan Ahmet
Oyuncular: Nezir Yıldırım, Şehnaz Dilan, Recep Bülbülses
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 21 dk

Film, şarkıcı olmak için İstanbul’a gelen Nezir’in bu yolda geçtiği engebeli yolları anlatıyor.

NÛFER

Yönetmen: Emrah Tarım
Oyuncular: Nazan Bayazıt, Ozan Güler, Selahattin Taşdöğen
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 39 dk

Farklı iklim’de farklı zamanlar’da yaşanan üç mevsimde geçen geçmişe dayalı yapılan lanetli bir ‎anlaşmanın tohumlarını zamanla büyüten evren,iki ayrı dünyanın varlığı olan Nefer ve Belis’i bir ‎araya getirir. Bu anlaşmanın tek masum tohumu ay yüzlü Belistir.‎ Kötü enerjiye sahip yer yüzünde hüküm sürmeye çalışan Kitavin, Halim’in korumasıyla gizlenen ‎hançer belisin 18. Yaş gününe kadar saklama savaşı verir.‎

Önceki İçerikYapay zeka alanında yeni bir dönem: “Intel Hala Point”
Sonraki İçerikKazakistan kültürü dünya yayıncılık sahnesine taşındı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments