Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (19 Ocak 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli, 6 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 19 Ocak 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Queen Rock Montreal, Lohusa, Ördeklerin Göçü (Migration), Afacanlar Kampta, Kardeş Takımı ve Hayvan Krallığı (Animal Kingdom) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

QUEEN ROCK MONTREAL

Yönetmen: Saul Swimmer
Oyuncular: Brian May, John Deacon, Freddie Mercury, Roger Taylor
Formatlar: IMAX, Altyazılı
Tür: Müzik
Süre: 1 sa 35 dk

18 Ocak Perşembe günü vizyona girecen Queen Rock Montreal, Saul Swimmer yönetmenliğinde Queen grubunun 1981 yılındaki Montreal konserini izleyiciyle buluşturuyor. Konserde Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor ve John Deacon’lı müzik grubu Queen’in “We Will Rock You,” “Somebody To Love,” “Under Pressure,” Bohemian Rhapsody,” “Another One Bites the Dust,” ve “We Are The Champions” gibi unutulmaz hitleri yer alıyor.

LOHUSA

Yönetmen: Kıvanç Baruönü
Oyuncular: Gupse Özay, Onur Gürçay, Hazal Türesan
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema, ScreenX, Sky Auditorium, Skybox, Starium
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 58 dk

Gupse Özay’ın senaryosunu yazdığı ve başrolünde olduğu haftanın komedi filmlerinden Lohusa, yeni ebeveyn olan bir anne ve babanın ilk 40 gün boyunca başlarına gelen komik olayları anlatıyor. Lohusa depresyonuna girmeyeceğine emin olan Burcu’nun doğumun ardından bebeğiyle tek başına ilgilenmesi, uykusuzluk, hormonlarının değişmesi onun bambaşka gerçeklerle yüzleşmesine ve kendisini birbirinden komik olayların içerisinde bulmasına neden olur. Bu süreci en iyi şekilde yönetmeye çalışan Burcu, lohusa döneminin üstesinden gelmeyi başarabilecek midir?

ÖRDEKLERİN GÖÇÜ

Orijinal Adı: Migration
Yönetmen: Benjamin Renner
Formatlar: 2D, 3D, Dublajlı, GoldClass
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 32 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Ördeklerin Göçü (Migration), aşırı korumacı babalarını hayatlarının tatilini yapmaya ikna etmeye çalışan bir ördek ailesinin hikayesini konu ediniyor. Anne Page, çocuklarına dünyayı göstermeyi istediği için ailenin babası Mack’i New York üzerinden tropikal Jamaika’ya göçmeye ikna eder. Ancak kış için güneye giden ailenin planları kısa süre ters gider. Bu süreç onların yeni arkadaşlar edinmelerine ve birbirleri hakkında yeni şeyler öğrenmelerine yardımcı olur.

AFACANLAR KAMPTA

Yönetmen: Enes Ateş
Oyuncular: Berat Efe Parlar, Talha Tosun, Bülent Polat
Formatlar: 2D, GoldClass, Starium, Tempur
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 28 dk

Afacanlar İş Başa Düştü’nün devam filmi olan Afacanlar Kampta, dedesinin işlettiği çocuk kampında çalışmaya giden Emirhan’ın bu kamp ortamında yaşadığı maceraları konu ediniyor. Kamp alanına gelen Amerikalı bir belgesel ekibi, botanik bahçesi ile ilgilenir. Ayağı kırılan Saffet Dede’nin yerine kampın sorumluluğunu üstlenen Emirhan ve kamptaki diğer çocuklar, belgeselcilerin aslında özel bir bitki olan Zinya çiçeğini çalmaya gelen ajanlar olduğunu fark ederler ve aralarında zorlu bir macera başlar…

KARDEŞ TAKIMI

Yönetmen: İhsan Taş
Oyuncular: Tolga Güleç, Fırat Doğruloğlu, Erkan Petekkaya
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 30 dk

Haftanın bir diğer komedi filmi Kardeş Takımı, anne babalarının aslında birer gizli ajan olduklarını öğrenen kardeşlerin hikayesini anlatıyor. Anne ve babalarının dünyanın geleceğine yön veren yüzlerce teknolojik icat ve yazılımın korunduğu TeknoStar için çalıştığını öğrenen 4 kardeş, evin gizli bölmesinde buldukları süper bilgisayar TA-OZ 4000 nam-ı diğer TAKOZ’un da yardımıyla hem ebeveynlerini hem de dünyanın geleceğini kurtarmak için zorlu bir maceraya atılır. Bu süreç onları gerçek bir Kardeş Takımı’na dönüştürür…

HAYVAN KRALLIĞI

Orijinal Adı: Animal Kingdom
Yönetmen: Thomas Cailley
Oyuncular: Adéle Exarchopoulos, Tom Mercier, Romain Duris
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Macera
Süre: 2 sa 10 dk

Bazı insanların başka hayvan türlerine dönüşmeye başladığı bir dünyada, bir baba ile oğlu arasında geçen bir macera.

Önceki İçerik2024 BAFTA Ödülleri adayları belli oldu
Sonraki İçerikDemet Cengiz’den yeni roman: “İçimde Yanan Nehir”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments