Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (2 Aralık 2022)

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 2 Aralık 2022 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Çakallarla Dans 6, Yunus Çocuk, Vahşi Gece, Panda ve Sevimli Canavarlar, Decibel, Buğday Tanesi, Resmi Yarışma, Necronomicon Kara Büyüsü ve Acil Durumda Jane’i Ara filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

ÇAKALLARLA DANS 6

Yönetmen: Murat Şeker
Oyuncular: Şevket Çoruh, Timur Acar, Hakan Bilgin, Didem Balçın, İlker Ayrık
Formatlar: 2D, GoldClass, MPX, Premium Cinema, Sky Auditorium, Starium
Tür: Komedi
Süre: 116 Dakika

Sinema tutkunları tarafından çok sevilen komedi film serisi Çakallarla Dans’ın yeni filmi Çakallarla Dans 6, klasik ekibimizin özel bir görev için yurt dışına çıkmasını anlatıyor. İlk başta Yunanistan’ın gözde turizm yerlerinde gezen çakallar ekibi, daha sonra mafyayı da peşlerine takıyor. Ünlü oyuncular olan Şevket Çoruh, İlker Ayrık ve Timur Acar’ı tekrardan sinema perdesine taşıyan filmin yönetmen koltuğunda ise Murat Şeker oturuyor.

YUNUS ÇOCUK / DOLPHIN BOY

Yönetmen: Andrey Goglev, Mohammad Kheyrandish
Oyuncular: Taylor Russell, Mark Rylance, Timothée Chalamet
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Animasyon
Süre: 85 Dakika

Animasyon severleri ekrana kilitleyecek Yunus Çocuk (Dolphin Boy), okyanus altında balıklarla büyüyen bir çocuğun hikayesini işliyor. Anne yunus Nana tarafından bulunan Yunus Çocuk, kendisinin insan olduğunu fark edince gerçeğin peşine düşüyor. Okyanusun derinliklerinde yaşayan ve kahramanımızı istemeyen ahtapot ise onu balık olmadığı için karaya sürgüne göndermeye karar veriyor. Tek bildiği şey bir uçak enkazının olduğu yerde bulduğu kolye ve kolyenin üzerinde resmini gördüğü kadın olan Yunus Çocuk, ailesini bulmak için zorlu bir maceraya atılıyor.

VAHŞİ GECE / VIOLENT NIGHT

Yönetmen: Tommy Wirkola
Oyuncular: John Leguizamo, Beverly D’Angelo, David Harbour
Formatlar:
2D, GoldClass, Altyazılı

Tür: Aksiyon
Süre: 101 Dakika

Yönetmenliğini Tommy Wirkola’nın yaptığı heyecan dolu aksiyon filmi Vahşi Gece (Violent Night), bir grup paralı askerin Noel akşamı zengin bir ailenin evine girmesini anlatıyor. İçerideki herkesi rehin alan ekip bir sürpriz ile karşılaşıyor. Noel Baba kılığına girmiş olan bir dövüşçü onlara neden bir aziz olmadığını gösteriyor.

PANDA VE SEVİMLİ CANAVARLAR / PANDY

Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 80 Dakika

Bu cuma vizyona girecek ikinci animasyon filmi olan Panda ve Sevimli Canavarlar (Pandy), aile dostu sevimli bir pandanın uzaylılarla olan mücadelesini işliyor. Filmde süper güçlere sahip bir madalyon kötü uzaylıların eline geçiyor. Kahramanımız panda ve süper arkadaşları ise dünyanın tehlikeye girmemesi için uzaylıların diyarına gidip madalyonu geri almaya çalışıyor. Amerikalı ünlü çizgi roman yazarı Stan Lee’nin lisanslı karakterlerini içeren film, izleyicileri aksiyon ve komedi dolu bir maceraya sürüklüyor. 

DECIBEL

Yönetmen: In-ho Hwang
Oyuncular: Cha Eun-Woo, Rae-won Kim, Lee Jong-Suk
Formatlar: 2D, Altyazılı, Tempur
Tür: Aksiyon
Süre: 110 Dakika

Güney Kore yapımı bir aksiyon filmi olan Decibel, bir denizaltı kazasında iş arkadaşlarını kaybeden ve sonrasında yoğun travma ve stres yaşayan eski Kıdemli Yüzbaşı Do-yeong’un hikayesini ele alıyor. Kendi ailesinin içinde yaşanan yabancılaşmadan dolayı suçluluk ve üzüntü duyan Do-yeong, gizemli birinin bir stadyuma yüksek ses aralığında patlayan bir bomba yerleştirdiğini öğreniyor ve sevdiklerini kurtarmak için zamanla yarışmak zorunda kalıyor.

BUĞDAY TANESİ

Yönetmen: Doğan Ümt Karaca
Oyuncular: Yeliz Akkaya, Kutsi, Deniz Arna
Formatlar: 2D, Starium
Tür: Dram
Süre: 120 Dakika

Doğan Ümit Karaca’nın yönetmenliğini yaptığı yerli dram filmi Buğday Tanesi, Milletvekili Serkan Bayram’ın hikâyesinden esinlenerek engelli bir bireyin mücadelesini anlatıyor. 120 dakikalık serüvenin oyuncu kadrosunda ise Yeliz Akkaya, Kutsi ve Deniz Arna bulunuyor.

RESMİ YARIŞMA / OFFICIAL COMPETITION

Yönetmen: Mariano Cohn
Oyuncular: Antonio Banderas, Oscar Martinez, Penélope Cruz
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı, Tempur
Tür: Komedi
Süre: 115 Dakika

Antonio Banderas, Oscar Martinez ve Penélope Cruz’un başrollerde olduğu yabancı komedi filmi Resmi Yarışma (Official Competition), milyoner bir girişimcinin ikonik bir film çekmeye karar vermesini anlatıyor. Ünlü film yapımcısı Lola Cuevas ise bu tutkulu projeyi yürütecek kişi olarak görevlendiriliyor. 115 dakikalık eğlenceli filmin yönetmen koltuğunda ise Mariano Cohn oturuyor.

NECRONOMICON KARA BÜYÜSÜ

Yönetmen: Uğur Karakuzu
Oyuncular: Zöhre Alsan, Mehmet Deniz Karakuzu, Belinay Açıkbaş
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 74 Dakika

Film, tehlikeli büyü kitabı Necronomicon’un yol açtığı olayları konu ediniyor.

ACİL DURUMDA JANE'İ ARA / CALL JANE

Yönetmen: Phyllis Nagy
Oyuncular: Chris Messina, Elizabeth Banks, Sigourney Weaver
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 121 Dakika

Chicago, 1968. ABD’de karmaşa, değişim ve hüzün rüzgârları esiyor; ev kadını Joy için ise bir dönüm noktası yaklaşıyor. İkinci hamileliğinin sağlığını tehdit ettiği ortaya çıkınca Joy tamamı erkeklerden oluşan sağlık kurulundan hamileliğini sonlandırma iznini alamıyor. En umutsuz anında, kendi gibi çaresiz kadınlara gizlice yardımcı olan, kendilerine Jane’ler adını veren bir grup kadın imdadına yetişiyor. Joy, hayatını kurtaran bu örgüte katılarak başka kadınların da kendi kararlarını almalarına yardımcı olmaya karar veriyor. ABD’de Yüksek Mahkeme’nin Roe vs Wade kararını aldığı 1973’e kadar etkinlik gösteren Jane Kolektifi’nin gerçek öyküsünden esinlenen Acil Durumda Jane’i Ara, 2022 Sundance Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapmasının ardından Berlin’de de ana yarışmada yer aldı. Filmin yönetmeni Phyllis Nagy, senaryosunu yazdığı Carol (2015) ile hem Oscar hem BAFTA’larda en iyi senaryo ödülüne aday gösterilmişti.

Etiketler

0 yorum “Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (2 Aralık 2022)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest