Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (24 Mart 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli, 8 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 24 Mart 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. John Wick: Chapter 4, Demon Slayer: To the Swordsmith Village, Louis Tomlinson: All of Those Voices, Gerçek Cinler 2, Özel Bir Hediye (The New Toy), Motelde Katliam, Kestik Babacım ve Sekiz Dağ (The Eight Mountains) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

JOHN WICK 4

Orijinal Adı: John Wick: Chapter 4
Yönetmen:
 Chad Stahelski
Oyuncular: Keanu Reeves, Donnie Yen, Bill Skarsgård
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, MPX, Sky Auditorium, Skybox, Starium, Altyazılı, Tempur, VIP
Tür: Aksiyon
Süre: 169 Dakika

Keanu Reeves’in başrolde olduğu nefes kesen aksiyon sahnelerine ev sahipliği yapan John Wick: Chapter 4, 22 Mart’ta vizyona girerek sinemaseverleri 2 saat 49 dakikalık bir yolculuğa çıkarıyor. Filmde, köpeğinin öldürülmesi üzerine yeniden yeraltı dünyasına karışan eski bir suikastçının özgürlüğünü elde etmek için Yüksek Şura’ya karşı mücadele etmesi anlatılıyor.

LOUIS TOMLINSON: ALL OF THOSE VOICES

Yönetmen: Charlie Lightening
Oyuncular:
 Louis Tomlinson
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür:
 Müzik
Süre: 108 Dakika

One Direction hayranlarını sinemalara çekecek Louis Tomlinson: All of Those Voices, One Direction grubunun üyelerinden Louis Tomlinson’ın çıktığı kişisel müzikal yolculuğunu gözler önüne seriyor. 22 Mart’ta vizyona giren film, ünlü belgesellerin tipik cazibesinden kaçınıyor ve izleyicilere Louis’in hayatı ve kariyerine samimi ve sade bir bakış sunuyor.

DEMON SLAYER: TO THE SWORDSMITH VILLAGE

Yönetmen: Haruo Sotozaki
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Anime
Süre:
 110 Dakika

Anime tutkunlarının merakla beklediği Demon Slayer: To the Swordsmith Village, Haruo Sotozaki’nin yönetmenliğide izleyicileri 110 dakikalık aksiyon dolu bir yolculuğa çıkartıyor. Tanjiro Kamado’nun ailesinin acımasızca öldürülmesinin ardından küçük kız kardeşi Nezuko’yu tekrar insana dönüştürme umuduyla iblis avcısı olmaya karar vermesiyle başlayan hikaye, yoldaşlarıyla birlikte yüksek rütbeli iblislerle karşılaştıkları bir göreve çıkmasıyla devam ediyor.

GERÇEK CİNLER 2

Yönetmen: Onur Aldoğan
Oyuncular: Lara Fandaklı, Onur Aldoğan, Gizem Noyan
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 83 Dakika

Onur Aldoğan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Gerçek Cinler 2, çalışmak için geldikleri İstanbul’da cinlerle karşı karşıya gelen Özge ve Nisa’nın hikâyesini anlatıyor. Film, Özge ve Nisa’nın çalıştıkları medya şirketine gönderilen cin görüntülerinin ve takıldığı anda cinlerin musallat olduğu bir madalyonun başlarına iş açmalarını konu ediniyor.

ÖZEL BİR HEDİYE

Orijinal Adı: The New Toy
Yönetmen:
 James Huth
Oyuncular: Daniel Auteuil, Jamel Debbouze, Alice Belaïdi
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 112 Dakika

Francis Veber’in 1976 yılında çektiği kült film “The Toy”dan esinlenen Özel Bir Hediye (The New Toy), Fransız yapımı bir komedi filmi. Film, lüks eşya mağazasında gece bekçisi olarak çalışan Sami’nin içerisine düştüğü eğlenceli macerayı konu ediniyor. Fransa’nın en zengin adamı olan Philippe Etienne, oğlunun doğum günü için mağazasından ne isterse sahip olabileceğini söylemesi ve oğlunun yeni oyuncak olarak güvenlik görevlisi Sami’yi seçmesi eğlenceli hikayenin henüz başlangıcıdır…

MOTELDE KATLİAM

Yönetmen: Murat Kuşçu, Feyza Aydın Kılıç
Oyuncular: Feyza Aydın Kılıç, Aleyna Kılıç, Bülent Mert
Formatlar: 2D
Tür:
 Korku
Süre: 100 Dakika

Motelde Katliam, Murat Kuşçu ve Feyza Aydın Kılıç yönetmenliğinde vizyona giriyor. Film, kızlarını üniversiteye yerleştirmek için Çorum’a gelen bir ailenin, burada kaldıkları motelde başlarından geçenleri anlatıyor.

KESTİK BABACIM

Yönetmen: Atakan Şatıroğlu
Oyuncular: Erman Erbek, Ceyhun Tutal, Yağmur Sevgi Koysal
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 80 Dakika

Film, yönetmen olan Erman, senarist olan Ceyhun ve oyuncu olan Berkay’dan oluşan bir arkadaş grubun bir filmi gerçekleştirme çabasını konu ediniyor.

SEKİZ DAĞ

Orijinal Adı: Le Otto Montagne (The Eight Mountains)
Yönetmen:
 Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch
Oyuncular: Alessandro Borghi, Lupo Barbiero, Luca Marinelli
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 147 Dakika

Sekiz Dağ çok iyi bir arkadaşlığın hikâyesini, çocukların büyüyüp yetişkin olmalarının, babalarının izini silmeye çalışırken hep onların izinden baba evine dönüşlerinin hikâyesini anlatıyor. Pietro ile Bruno, Alp dağlarının benzersiz doğası ve şartlarında çocukken tanışırlar. Pietro şehirli, Bruno is gerçek dağ köylüsüdür. Yıllar içinde her karşılaşmalarında aşkları, kayıpları, aileleri, yazgılarını birbirleriyle paylaşırlar; arkadaşlıkları her yıl perçinlenir, gerçek dostluğun özünü görürler. Paolo Cognetti’nin Türkçeye de aynı adla kazandırılan romanından uyarlanan Sekiz Dağ, hayatın dört mevsimini otuz yıla yayarak basit ama epik bir hikâye anlatıyor; doğa, erkeklik, aile, zaman, yakın arkadaşlığa dair evrensel değerler ve kendi yolunu çizmek gibi hayatın elzem niteliklerini el alıyor. Sekiz Dağ’ın yönetmenleri Altın Lale kazanmış Felix van Groeningen (Şeylerin Boktanlığı, Güzel Oğlum) ile oyuncu eşi Charlotte Vandermeersch. oluşan bir arkadaş grubun bir filmi gerçekleştirme çabasını konu ediniyor.

Önceki İçerikG. Garcia Marquez Yozgatlı İlyas’ın dünyasında
Sonraki İçerikMemet Ali Alabora’nın yönettiği kısa filme Londra’da büyük ödül
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments