Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (25 Ağustos 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 8 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 25 Ağustos 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Gran Turismo, Gezegenler Savaşı (The Wandering Earth 2), Drakula: Son Yolculuk (The Last Voyage of the Demeter), Katili Yakalamak (To Catch a Killer), Kelebek Görüşü (Butterfly Vision), Uzay Köpekleri (Space Pups), Efsunlu 3: Muska ve Otoban Katilleri filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

GRAN TURISMO

Yönetmen: Neill Blomkamp
Oyuncular: David Harbour, Orlando Bloom, Archie Madekwe
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, ScreenX, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 2 sa 14 dk

Arabalara karşı doğuştan gelen bir yeteneğe sahip olan bir Gran Turismo oyuncusu, oyun becerilerini bir dizi Nissan yarışmasını kazanmak için kullandı ve şimdi gerçek bir profesyonel yarışçı olma yolunda ilerliyor. O, hayalini gerçekleştirmek ve pistte zirveye ulaşmak için hem kendi hem de arabanın sınırlarını zorlayarak, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır.

GEZEGENLER SAVAŞI

Orijinal Adı: The Wandering Earth 2
Yönetmen: Erlendur Sveinsson, Frant Gwo
Oyuncular: Andy Lau, Jing Wu
Formatlar: 2D, Premium Cinema, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 2 sa 53 dk

Yakın gelecekte, güneşin hızla yanmakta olduğunu ve bu süreçte Dünya’yı yakında yok edeceğini öğrendikten sonra insanlar, gezegeni güneşin ateşli parlamalarının çok uzağına, yeni bir güneş sistemine itmek için devasa motorlar yaparlar. Bununla birlikte, evrene yolculuk tehlikelidir ve insanlığın hayatta kalması için son şansı, dünyayı kurtarmak için tehlikeli bir ölüm kalım operasyonunu gerçekleştirmektir.

DRAKULA: SON YOLCULUK

Orijinal Adı: The Last Voyage of the Demeter
Yönetmen: André Øvredal
Oyncular: Corey Hawkins, Liam Cunningham, Javier Botet
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 58 dk

The Last Voyage of the Demeter, Londra’ya özel bir kargo taşımak için kiralanan Rus yelkenlisi Demeter’da yaşanan olayları konu ediyor. Londra’ya giden gemide, sıradan geçmesi düşünülen yolculuk, hızla uğursuz bir hal alır. Gemide bilinmeyen bir varlık, her gece gemi mürettebatının birer birer ortadan kaybolmasına neden olur. Her gün birbirinden tehlikeli olaylarla karşılaşan mürettebat, hayatta kalmak için zorlu bir mücadele verir.

KATİLİ YAKALAMAK

Orijinal Adı: To Catch a Killer
Yönetmen: Damián Szifron
Oyuncular: Ben Mendelshon, Shailene Woodley, Jovan Adepo
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 59 dk

Eleanor (Shailene Woodley) geçmişiyle mücadele eden genç bir dedektiftir ve toplu katliam boyutunda cinayetler işleyen yeni bir katilin son cinayetinde olay yerine çağrılır. FBI katilin bulunması için ülke çapında umutsuz bir arama çalışması başlatmış ancak katilin karmaşık davranışları yüzünden her seferinde hüsrana uğramıştır. Her ne kadar tecrübesiz olsa da, çalışma arkadaşlarının da fark ettiği şekilde bu katilin akıl yürütme şeklini anlayan tek kişi Eleanor’dur. Genç kadın yavaş yavaş davanın içine çekilir.

KELEBEK GÖRÜŞÜ

Orijinal Adı: Butterfly Vision
Yönetmen: Maksym Nakonechnyi
Oyuncular: Rita Burkovska, Natalya Vorozhbit, Liubomyr Valivots
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 1 sa 47 dk

Belki de ölümden de beter bir yazgı… Maksym Nakonechnyi’nin bu ilk uzun metrajlı filmi, Ukrayna’nın dürüstlük, özgürlük ve gelecek için mücadele eden kadın savaşçılarına adanmış sert bir tanıklık sunuyor. Aylarca Donbass’ta esir tutulan Ukraynalı hava keşif uzmanı Lilya, sonunda ailesinin yanına döner. Ne var ki, esaretin travması hayallerle karışık bir şekilde ona zulmetmektedir. İçinde bir yerlerde, yaşadıklarını asla unutmamasına yol açan bir şeyler büyüse de kendini bir mağdur olarak görmemekte, bu yüzden de bir türlü özgürleşememektedir. Cannes’da Belirli Bir Bakış bölümünde ilk gösterimini yapan bu filmi yapma fikri yönetmen Nakonechnyi’nin aklına ilk kez 2018’de, Ukraynalı kadın savaşçılar hakkında bir belgeselin kurgusunu yaparken gelmiş: “Olay örgüsünü yazdığımda son derece umutsuz anlarda yeşeren umut ve insanlık hakkında bir hikâye anlatmak istedim. Savaş silahların susmasıyla bitmeyecek, ama insan en sert ve görünmez izleri bile silip aşabilir.”

UZAY KÖPEKLERİ

Orijinal Adı: Space Pups
Yönetmen: Jason Murphy
Oyuncular: Elijah Green, Riley Madison Fuller, Myron Donley
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Aile
Süre: 1 sa 32 dk

İki küçük çocuk ve ebeveynleri, uzay gemilerini tamir ederken yerel bir UFO avcısının pençelerinden kaçmak için arkadaş canlısı köpeklere dönüşen üç uzaylıya yardım eder.

EFSUNLU 3: MUSKA

Yönetmen: Uğur Kaplan
Oyuncular: Müge Coşgun, Eylül Ezgi Yılmaz, Serhat Üstündağ
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 28 dk

Gazeteci olan Ebru, bir ruh sağlığı merkezinde akıbeti belli olmayan kayıp kadın hastabakıcıları haberlerini araştırmak için bir plan yapar ve ruh sağlığı merkezinde hastabakıcı olarak işe başlar. Yaptığı planın önceleri işe yaradığını düşünen Ebru bir anda kendisini bir hasta olarak bulur. Artık burada diğer hastalar gibi tedavi görüyordur. Ancak Ebru, daha önceden haberin kaynağı ile ilgili olabileceğini düşündüğü fotoğrafı paylaştığı, Kerem’in bu fotoğrafı detaylı olarak soruşturması nihayetinde, ruh sağlığı merkezinde yıllar öncesine dayanan, sırlarla dolu olayların gizemi ortaya çıkmaya başlar. İkilimizin bu izbe yerdeki gerilim ve korku dolu zor yolculuğu başlamıştır.

OTOBAN KATILLERİ

Yönetmen: Tolga Kadıoğlu
Oyuncular: Korkut Çözer, Barış Hacıhan, Muhammet Mustafa Karademir
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 34 dk

Kiraladıkları araba ile yola çıkan iki arkadaş, ağır uyuşturucunun da etkisiyle otoyol kenarındaki dükkanlara, benzin istasyonlarına girerek tezgahtarlarını gasp edip pompalı tüfekle öldürürler. Gasp ettikleri paralarla güney sınırından yurt dışına çıkma planları kuran ikili, birbirlerini hırslandırarak “öldürme zevkini” sonuna değin yaşadıkları halüsinatif bir ölüm yolculuğuna çıkmışlardır.

Önceki İçerikGlasxs’tan yeni cover: “Yıldızların Altında”
Sonraki İçerikGOSS’tan yeni parça: “Yenildim Sanma”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments