Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (26 Mayıs 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 6 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 26 Mayıs 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Küçük Deniz Kızı (The Little Mermaid), Conjuring: Şeytan Ayini (Conjuring: The Beyond), Cin Hikayeleri Kayıp Bebek, Suzume no tojimari, Savaş Atı (War Pony) ve İşaretliler: Kurban filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

KÜÇÜK DENİZ KIZI

Orijinal Adı: The Little Mermaid
Yönetmen:
 Rob Marshall
Oyuncular: Melissa McCarthy, Halle Bailey, Jonah Hauer-King
Formatlar: 2D, 3D, DBOX, Dublajlı, GoldClass, Sky Auditorium, Altyazılı
Tür: Macera
Süre: 134 Dakika

Rob Marshall’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Küçük Deniz Kızı (The Little Mermaid), çok sevilen küçük deniz kızı masalına farklı bir bakış açısı getiriyor. İnsan olmak isteyen ve denizin ötesindeki dünyayı öğrenmek isteyen küçük deniz kızı Ariel’in hikayesini konu edinen film, Ariel’in aşık olması ve karada yaşayabilmek için cadıyla anlaşma yapması yüzünden karmaşık bir hal alır.

CONJURING: ŞEYTAN AYİNİ

Orijinal Adı: Conjuring: The Beyond
Yönetmen: Calvin Morie McCarthy
Oyuncular: Jon Meggison, Steve Larkin, Victoria Grace Borrello
Formatlar: 2D, Dublajlı, Premium Cinema, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 91 Dakika

Victoria Grace Borrello, Steve Larkin ve Jon Meggison’lu oyuncu kadrosuyla vizyona girecek Şeytan Ayini (Conjuring: The Beyond), yaşadığı uyku probleminden kurtulmaya çalışan bir kadının yaşadıklarını konu ediniyor. Bir araştırma grubuna katılan Wanda, bir süre sonra bazı danışanların gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğunu fark eder. Çok geçmeden de kendisini korkunç bir kabusun içinde bulur.

CİN HİKAYELERİ KAYIP BEBEK

Yönetmen: Kemal Danacı
Oyuncular: Erol Sertel, Zeynep Er, Efekan Güner
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 77 Dakika

Korku filmi tutkunlarını sinemalara çekecek Cin Hikayeleri Kayıp Bebek, eski bir doğumhanede yaşanan gizemli olayları araştıran bir grup insanın yaşadıklarını konu ediniyor. Filmde, Anadolu’daki gizemli olayları araştıran bir TV programı ekibinin katıldıkları bir cin çıkarma ayini sonrasında aldıkları çağrıyı araştırmak üzere Zonguldak’a gitmeleri ve Fransızlardan kalma eski bir doğumhaneye ulaşmaları anlatılıyor…

SUZUME

Orijinal Adı:: Suzume no Tojimari
Yönetmen: Makoto Shinkai
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Anime
Süre: 122 Dakika

Anime severlerin ilgisini çekecek Suzume no tojimari, bir felaketin ardından ortaya çıkarak daha büyük yıkıma yol açan kapıları kapatmaya çalışan 17 yaşındaki Suzume’nin olgunlaşma hikâyesini konu alıyor. Kyushu’nun sakin bir kasabasında yaşayan 17 yaşındaki Suzume, yolda “bir kapı arayan” genç bir adamla tanışır. Çıktıkları yolculukta bir süre sonra Japonya’nın her yerindeki kapılar ardı ardına açılmaya başlar. Ancak açılan kapılar, diğer tarafta yer alan felaketi engellemek için kapatılmalıdır ve bu görev Suzume’den başkasına ait değildir.

SAVAŞ ATI

Orijinal Adı: War Pony
Yönetmen: Riley Keough, Gina Gammell
Oyuncular: Ta-Yamni Long Black Cat, Wilma Colhof, Iona Red Bear
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 114 Dakika

Gina Gammell ve Riley Keough’un izleyiciyi 1 saat 54 dakikalık bir dram buhranına sürükleyen Savaş Atı (War Pony), aidiyet arayışında olan iki gencin hayatına odaklanıyor. Film, kısa yoldan başarıya ulaşmanın yollarını arayan 23 yaşındaki Bill ve kendisini babasına kanıtlamak için çabalayan 12 yaşındaki Matho’nun kendilerine düşman olan bir toplumda aidiyet arayışını anlatıyor.

İŞARETLİLER: KURBAN

Yönetmen: Bülent Terzioğlu
Oyuncular: Muhammed Cangören, İpek Tenolcay, Yıldız Ustabaş
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 102 Dakika

Kemal Öğün’ün senaristliğini yaptığı, Bülent Terzioğlu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu İşaretliler: Kurban, kapısında bulduğu kediyi evine aldıktan sonra gittikçe tuhaflaşan olaylar yaşayan genç bir kadının yaşadıklarını konu ediniyor. Zengin bir ailenin ilgiye muhtaç tek çocuğu olan Simge, vokalistlik yapar ve sevgilisiyle birlikte barda sahne alır ancak hayatı evine aldığı bir kediyle hayatı değişecektir…

Önceki İçerikJulio Torres’in ilk uzun metraj filmi: “Problemista”
Sonraki İçerik76. Cannes Film Festivali’nin En İyi Kadın Oyuncusu: Merve Dizdar
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments