Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (26 Ocak 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli, 9 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 26 Ocak 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Cem Karaca’nın Gözyaşları, Büyük Macera 2: Sürpriz Misafir (Big Trip 2: Special Delivery), Haydi Tut Elimi, Çıkış Yok (No Way Up), Rüya Senaryo (Dream Scenario), İnadıyla Şampiyon, Ruhlar Bölgesi: Karanlık Taraf (From the Shadows), Şeytan1 ve Kaptan Benim (Io Capitano) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

BÜYÜK MACERA 2: SÜRPRİZ MİSAFİR

Orijinal Adı Big Trip 2: Special Delivery
Yönetmen: Natalya Nilova, Vasiliy Rovenskiy
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Tempur
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 27 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Büyük Macera 2: Sürpriz Misafir (Big Trip 2: Special Delivery), küçük bir ayı yavrusunu ailesinin yanına götürmek için macera dolu bir yolculuğa çıkan ayı ve arkadaşlarının hikayesini konu ediniyor. Akbaba’nın Amerikan başkanlık seçimlerinde Grizzly yavrusunun, rakibine teslim edilmesini sabote etmek için yaptığı şeytani bir planın ardından ayı Mic Mic, tavşan Oscar, genç Panda ve Stork, küçük Grizzly’yi geri getirmek için zeplinle harika bir maceraya atılır.

CEM KARACA'NIN GÖZYAŞLARI

Yönetmen: Yüksel Aksu
Oyuncular: Fikret Kuşkan, İsmail Hacıoğlu, Yasemin Yalçın
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema, Sky Auditorium
Tür: Biyografi
Süre: 2 sa 3 dk

Yüksel Aksu yönetmenliğinde vizyona girecek Cem Karaca’nın Gözyaşları, gerek müzik kariyeri gerek hayatıyla ilham veren isimlerden olan Cem Karaca’nın yaşamını konu ediniyor. İsmail Hacıoğlu, Fikret Kuşkan ve Yasemin Yalçın’dan oluşan usta oyuncu kadrosuyla, Cem Karaca’nın hayatının bilinmeyenlerinin anlatıldığı yapımda, müzikle geçen elli sekiz yıllık bir ömrün içindeki büyük başarılar, çatışmalar, aşklar ve iniş çıkışları gözler önüne seriliyor.

ÇIKIŞ YOK

Orijinal Adı: No Way Up
Yönetmen: Claudio Fäh
Oyuncular: Phyllis Logan, James Carroll Jordan, Colm Meaney
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı
Tür: Macera
Süre: 1 sa 35 dk

Haftanın aksiyon ve gerilimi bir araya getiren filmlerinden Çıkış Yok (No Way Up), düşen bir uçağın içerisinde yaşam mücadelesi veren bir grup insanın yaşadıklarını konu ediniyor. İçerisinde farklı geçmişlere ve bambaşka karakterlere sahip insanların olduğu bir uçak, Pasifik Okyanusu üzerinden geçerken düşer. Düşen uçakta hayatta kalan insanlar büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalır. Hava kaynakları gittikçe tükenmektedir ve tehlikeler dört bir yandan onlara yaklaşmaktadır. Suyun dibinde mahsur kalan insanlar, hayatta kalmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

RÜYA SENARYO

Orijinal Adı: Dream Scenario
Yönetmen: Kristoffer Borgli
Oyuncular: Julianne Nicholson, Nicolas Cage, Lily Bird
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 42 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini Kristoffer Borgli’nin üstlendiği Rüya Senaryo (Dream Scenario), Nicolas Cage’i bir komedi filminde sinemaseverlerle buluşturuyor. Evrimsel biyolojiye meraklı ve kendi anonimliğine önem veren bir profesör olan Paul Matthew’ün hayatı, milyonlarca yabancının aniden onu rüyalarında görmeye başlamasıyla alt üst olur. Yabancıların fantezilerine ve kabuslarına kayıtsız bir şekilde bakmakta olan profesör, bir gecede ünlü olur ve uzun süredir kendisinden mahrum bırakılan ilgiyi kısa sürede kazanır. Ancak çok geçmeden beklenmedik yıldızlığının sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalır.

HAYDİ TUT ELİMİ

Yönetmen: Tuğçe Soysop
Oyuncular: Nil Özdemir, Ali Kerem Çömez, Zeynep Erdoğan
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Aile
Süre: 1 sa 54 dk

Senaristliğini Uğur Güvercin ve Cihan Deniz’in üstlendiği, yönetmen koltuğunda Tuğçe Soysop’un yer aldığı Haydi Tut Elimi, hayallerindeki dans okuluna gidebilmek için zorlu bir maceraya atılan İpek ve Kaan’ın hikayesini konu ediniyor. Dans tutkunu iki genç olan İpek ve Kaan, yurt dışında dans okulunda eğitim alabilmeyi hayal ederler. Bu yüzden seçmelere katılmak isteyen gençlerin, “bir şarkının hikayesini” bulmaları gerekir. Yanlarına arkadaşlarını da alan İpek ve Kaan, “malum şarkının hikayesi” heyecan dolu bir maceraya atılır.

RUHLAR BÖLGESİ: KARANLIK TARAF

Orijinal Adı: From the Shadows
Yönetmen: Mike Sargent
Oyuncular: Selena Anduze, Keith David, Bruce Davison
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 28 dk

Haftanın korku filmlerinden Ruhlar Bölgesi: Karanlık Taraf (From the Shadows), gizemli bir ölümü araştıran tarikat üyelerinin yaşadıklarını konu ediniyor. Gizli Bilgelik Tarikatının kurucusu olan Doktor Joseph Cawl, nedeni anlaşılmayan bir yangında ölür. Doktorun ölümü gizemini korurken, yaşananların sorumlusu olarak görülen beş tarikat üyesi, gerçeklerin ortaya çıkması için paranormal araştırmacı Amara Rowan ile iletişime geçerler. Yapılan araştırma derinleştikçe, olayın doğaüstü varlıklarla ilişkili olduğu ortaya çıkar. Çok geçmeden doğaüstü varlıklar tüm tarikat üyelerini öldürmeye başlar.

İNADIYLA ŞAMPİYON

Yönetmen: Bedran Güzel
Formatlar: 2D
Tür: Belgesel
Süre: 2 sa 15 dk

Yönetmen koltuğunda daha önce “Kim Bu Aile?”, “Bayi Toplantısı”, “Yol Arkadaşım”, “Küçük Esnaf” gibi filmleri de yöneten Bedran Güzel’in oturduğu İnadıyla Şampiyon, futbol kulübü Trabzonspor’un şampiyonluk mücadelesini konu ediniyor. Şampiyonluk kutlamalarının perde arkası ve Trabzonspor efsanelerinin yer aldığı belgesel film, devre arası konuşmaları, soyunma odasında yaşananlar, deplasman yolculukları, taraftar öykülerine de ev sahipliği yapıyor.

ŞEYTAN1

Yönetmen: Özlem Yiğit
Oyuncular: Fatih Tazeoğlu, Emine Söyler, Çağla Kirlibal
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 15 dk

Film, bir fotoğrafçının çektiği karelerin arkasındaki karanlık gerçeği konu ediniyor.

KAPTAN BENİM

Orijinal Adı: Io Capitano
Yönetmen: Matteo Garrone
Oyuncular: Fatih Tazeoğlu, Seydou Sarr
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 2 sa 1 dk

Io Capitano, Avrupa’ya ulaşmak için Dakar’dan ayrılan iki gencin hikayesini konu ediyor. Seydou ve Moussa, Dakar’dan ayrılıp Avrupa’ya gitmeye karar veren kardeşlerdir. Yolculukları boyunca onlar, çölün tuzakları, Libya’daki gözaltı merkezlerinin dehşeti ve denizin tehlikeleri gibi bir dizi zorlukla karşı karşıya kalır.

Önceki İçerik34. Haldun Taner Öykü Ödülleri
Sonraki İçerikEşlik-siz Dergi’nin 3. sayısı çıktı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments