Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (27 Ocak 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 6 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 27 Ocak 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Çizmeli Kedi: Son Dilek (Puss in Boots: The Last Wish), Demir Kadın Neslican, Ainbo (AINBO: Spirit of the Amazon), Uçak (Plane), İfrit-i Cin ve Maskeli Balo (Mascarade) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

ÇİZMELİ KEDİ: SON DİLEK / PUSS IN BOOTS: THE LAST WISH

Yönetmen: Joel Crawford
Formatlar: 2D, 3D, DBOX, Dublajlı, GoldClass, Premium Cinema, VIP
Tür: Animasyon
Süre: 102 Dakika

Universal yapımı bir animasyon filmi olan Çizmeli Kedi: Son Dilek (Puss in Boots: The Last Wish), cesur bir kanun kaçağı olan Çizmeli Kedi’nin hikâyesini anlatıyor. Sahip olduğu dokuz canından sekizini kullanan Çizmeli Kedi, kaybettiği sekiz canını geri almak için bugüne kadarki en büyük macerasına çıkıyor. Ancak bu macerada eski ortağı ve düşmanı olan Yumuşak Pati Kitty’den de yardım istemesi gerekiyor.

ÇİZMELİ KEDİ: SON DİLEK / PUSS IN BOOTS: THE LAST WISH

DEMİR KADIN NESLİCAN

Yönetmen: Özgür Bakar
Oyuncular: İlker Aksum, Naz Çağla Irmak, Deniz Uğur
Formatlar:
 2D, DBOX, GoldClass
Tür: Dram
Süre: 137 Dakika

Yönetmenliğini Özgür Bakar‘ın yaptığı yerli dram filmi Demir Kadın Neslican, yaşam mücadelesiyle birçok kişiye ilham olan Neslican Tay’ın hikâyesini anlatıyor. Yaşadığı hastalık sonucu bacağını kaybeden Neslican, her şeye rağmen hayata tutunmaya ve mutlu olmaya çalışıyor. Senaryosunu Nalan Merter Savaş’ın yazdığı filmin oyuncu kadrosunda ise Naz Çağla Irmak, İlker Aksum ve Deniz Uğur bulunuyor.

DEMİR KADIN NESLİCAN

AINBO / AINBO: SPIRIT OF THE AMAZON

Yönetmen: Jose Zelada, Richard Claus
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, ScreenX
Tür: Animasyon
Süre: 80 Dakika

Bu hafta vizyona girecek ikinci animasyon filmi olan Ainbo (AINBO: Spirit of the Amazon), Amazon’un kalbinde yaşayan Ainbo’nun macera dolu hikâyesini işliyor. Genç ve cesur bir kız olan Ainbo’nun yaşadığı cennet gibi ormanı, yeraltı kaynakları nedeniyle yok edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Bunun üzerine cesur kız, hayvan dostlarını da toplayarak yuvasını korumak için büyük bir maceraya atılıyor.

AINBO / AINBO: SPIRIT OF THE AMAZON

UÇAK / PLANE

Yönetmen: Jean-François Richet
Oyuncular: Gerard Butler, Mike Colter, Yoson An
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 107 Dakika

Jean-François Richet’in yönetmenliğini yaptığı yabancı aksiyon filmi Uçak (Plane), yıldırım düşmesi sonucu hasar alan bir uçağın, savaş alanına dönmüş bir adaya inmesiyle başlıyor. Uçağı adaya indirerek yolcuların hayatını kurtaran Pilot Brodie Torrance ise bu kötü olayın sadece başlangıç olduğunu adaya inince fark ediyor. Bütün yolcuların tehlikeli zorbalar tarafından rehin alınması üzerine Torrance, FBI tarafından başka bir yere transfer edilmek için uçağa alınan suçlu Louis Gaspare’den yardım almak zorunda kalıyor.

UÇAK / PLANE

İFRİT-İ CİN

Yönetmen: Ertuğrul Yüreklikul
Oyuncular: Burak Ergün, Canan Çalışkan, Ertuğrul Yüreklikul
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 60 Dakika

Ertuğrul Yüreklikul’un hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini yaptığı yerli korku filmi İfrit-i Cin, epilepsi hastası olan Aziz’in korku dolu hikâyesini anlatıyor. Aziz araç kullanırken hamile bir kadına çarparak kadının ve bebeğin ölümüne sebep oluyor. Aziz kimseye görünmeden olay yerinden kaçmayı başarıyor ama ölen kadının eşi bir büyücü bulup, kazayı yapan kişiye bir ölüm büyüsü yaptırıyor. Bunun üzerine Aziz’in hayatı tam bir kâbusa dönüyor.

İFRİT-İ CİN

MASKELİ BALO / MASCARADE

Yönetmen: Nicolas Bedos
Oyuncular: Isabelle Adjani, François Cluzet, Pierre Niney
Formatlar: 2D, Starium, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 135 Dakika

Ünlü yönetmen Nicolas Bedos’un yönettiği Maskeli Balo (Mascarade), bir kaza sonucu kariyeri sonlanan yakışıklı dansçı Adrien’in hikâyesini işliyor. Günlerini Fransız Riviera’sında geçimini sağlayan eski sinema yıldızı Martha’yla zaman öldürerek geçiren Adrien, son derece çekici Margot ile tanışınca hayatı tümden değişiyor. İkili, daha parlak bir yaşantı hayaliyle şeytani bir komplo ve duygusal bir maskeli balonun peşine düşüyorlar.

MASKELİ BALO / MASCARADE

Önceki İçerikAssos’ta Felsefe: Felsefe, Bilim ve Aydınlanma
Sonraki İçerikKaan Dinç’ten yeni şarkı: “Paranoya”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments