Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (28 Haziran 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli, 9 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 28 Haziran 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Sessiz Bir Yer: Birinci Gün (A Quiet Place: Day One), Reel İstanbul Organize, Blue Lock The Movie-Episode Nagi, La Hayde Maske, Harruk, Bir Zamanlar Gelecek: 2121, Yüzyıl İleri (Guest From the Future), Yakamoz ve Şeyda (Shayda) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

SESSİZ BİR YER: BİRİNCİ GÜN

Orijinal Adı: A Quiet Place: Day One
Yönetmen: Michael Sarnoski
Oyuncular: Djimon Hounsou, Lupita Nyong’o, Alex Wolff
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, Premium Cinema, ScreenX, Sky
Tür: Korku
Süre: 1 sa 40 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini Michael Sarnoski’nin üstlendiği Sessiz Bir Yer: Birinci Gün (A Quiet Place: Day One), dünyanın sessizliğe gömülmesine neden olan yaratıkların yeryüzüne indiği gün yaşananları konu ediniyor. Sessiz Bir Yer serisinin orijin hikâyesi olan film, önceki iki filmin evreninin daha geniş arka planında ortaya çıkıyor. Film, ses hedefli canavarların dünyaya gelişinin ilk gününü konu alıyor ve dünyamızın nasıl “sessiz” kaldığını göstermeyi vaat ediyor.

BİR ZAMANLAR GELECEK: 2121

Yönetmen: Serpil Altın
Oyuncular: Selen Öztürk, Ayşenil Şamlıoğlu, Çağdaş Onur Öztürk
Formatlar: 2D, GoldClass, Skybox, Starium, VIP
Tür: Bilim Kurgu
Süre: 1 sa 32 dk

Selen Öztürk, Çağdaş Onur Öztürk ve Ayşenil Şamlıoğlu’nun başrollerini paylaştığı Bir Zamanlar Gelecek: 2121, gelecekte iklim krizinin yol açtığı kıtlık sebebiyle insanlığın kendini içerisinde bulduğu yeni koşullarda hayatını sürdüren bir ailenin hikayesini anlatıyor. 21. yüzyılın sonlarında dünya yaşanmaz bir hale gelir. Çoğu insanın öldüğü yeryüzünde hayatta kalmayı başaran bir grup insan, yerin altında bloklar kurup orada yaşamaya başlar. 2121 yılında koloni sistemini kontrol eden Genç Yönetim’in aldığı “Kıtlık Kanunları”na göre, dünyaya gelecek genç hayatın karşılığında bir yaşlının hayatının sonlandırılması zorunludur. Yeraltı bloklarında yaşayan dört kişilik bir ailenin hayatı da yeni doğacak bir bebek nedeniyle değişir.

HARRUK

Yönetmen: Erkan Demir
Oyuncular: Engin Çavga, Ömer Karanlık, Gözde Nur Başarır
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 1 sa 15 dk

Haftanın korku filmlerinden Harruk, küçük bir kasabaya doktor olarak gelen Berat’ın huzursuz edici rüyalar görmeye başlamasıyla başından geçenleri konu ediniyor. Yaşananlardan korkan Berat, çareyi bir Hüddam’a gitmekte bulur. Bir ritüel yapan Hüddam, ona bu musallatın nasıl başladığını gösterir. Bir gün sahilde şişe bulan Berat, şişeden çıkan büyüyü okur ancak hiçbir şey anlamaz. Ama şişenin hikayesini onu fazlasıyla korkutacaktır. Çünkü ölüm adım adım yaklaşırken artık akıl hocası olan Hüddam Mehmet’i kaybeder. Yolunu kaybeden Berat, hem kendini hem sevdiklerini korumak için zorlu bir mücadeleye girişir.

REEL İSTANBUL ORGANİZE

Yönetmen: Bülent Orçin
Oyuncular: Uğur Ercan, Volkan Başaran, Belma Mamati
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 25 dk

Haftanın komedi filmlerinden Reel İstanbul Organize, Samatya’nın gecekondu mahallesinde yaşayan Turgay ve ailesinin yaşadıklarını konu ediniyor. Bir baltaya sap olamayan Turgay, günlerini kumar oynayıp, hırsızlık yaparak geçirir. Çocukluk arkadaşı olan Kinyas da tıpkı kendisi gibidir. Kumarhaneci Feramuz’a yüksek meblağda borçlanan iki arkadaş, ondan kaçıp dururlar. Turgay ve Kinyas, Feramuz’dan kaçarken bu sırada önlerine çıkan insanları da dolandırmaktan geri kalmaz.

BLUE LOCK THE MOVIE -EPISODE NAGI-

Orijinal Adı: Gekijô-ban Blue Lock Episode Nagi
Yönetmen: Shunsuke Ishikawa
Oyuncular: Yuma Uchida, Nobunaga Shimazaki, Yusuke Nomura
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 31 dk

Seishiro Nagi, sloganı “sinir bozucu” olan tembel bir lise öğrencisidir. Dünya Kupası’nı kazanma hayali kuran sınıf arkadaşı Reo Mikage, onun futbola olan yeteneğini keşfeder ve oynamaya davet eder. Seishiro, ezici futbol yeteneğini gösterdikten sonra Blue Lock Projesi’ne davet edilir. Orada Kiyoyoichi, Hacchiraku Mawaru ve Itoshi Rin dahil olmak üzere ülkenin her yerinden grevcilerle tanışır.

ŞEYDA

Orijinal Adı: Shayda
Yönetmen: Noora Niasari
Oyuncular: Lucinda Armstrong Hall, Zar Amir-Ebrahimi, Leah Purcell
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 1 sa 57 dk

İranlı bir kadın olan Şeyda, 6 yaşındaki kızıyla birlikte Avustralya’ya iltica eder ve kadın sığınma evine yerleşir. Fars yeni yılı kutlamalarında, Nevruz geleneklerinde ve yeni başlangıçlarda teselli bulan Şeyda’nın özgürlüğüne giden yoldaki tek engel, birdenbire tekrar hayatlarına dahil olan eski kocasıdır.

YAKAMOZ

Yönetmen: Ali Kerem Gülermen
Oyuncular: Nur Gürkan, Yetkin Dikinciler, Engin Alkan
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Dram
Süre: 1 sa 37 dk

1924 yılıdır. Kavalalı Balıkçı İsmail Reis ve ailesi, Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi sebebiyle bir İç Anadolu Kasabası olan Gelveri’ye göç etmek zorunda kalır. Erken gelişleri sebebiyle henüz kasabadan ayrılmamış olan Rum çömlekçi Dimitrios ve ailesiyle bir süre aynı evi paylaşmak zorunda kalacaklardır.

YÜZYIL İLERİ

Orijinal Adı: Guest From The Future
Yönetmen: Aleksandr Andryushchenko
Oyuncular: Alex Bankier, Matvey Astrakhantsev, Fedor Bondarchuk
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Macera
Süre: 2 sa 22 dk

Alexander Andryuschenko yönetmenliğinde vizyona girecek Yüzyıl İleri (Guest From the Future), farklı dünyalarda yaşayan Kolya ve Alisa’nın hikayesini konu ediniyor. Kolya Gerasimov ve Alisa Selezneya farklı dünyalarda yaşayan iki gençtir. Kolya günümüz Moskova’sında yaşarken Alisa yüzyıl sonrasında yaşar. Sıradan bir adam olan Kolya, günlerini video oyunları oynayıp arkadaşlarıyla takılarak geçirir ve hayatta en son umursadığı şey gelecektir. Alisa ise geçmişten kurtulamaz, çocukken kaybettiği annesini bulmaya çalışır. Alisa ve Kolya’nın yollarının kesişmesiyle ikili kendilerini zorlu bir maceranın içerisinde bulur. Bu süreçte uzay korsanlarından evreni geri alıp, zamanın akışını düzelten ikili hayatta en değerli olan şeyleri bulacaktır; sevgi ve dostluk.

LA HAYDE MASKE

Yönetmen: Sefa Özçelik
Oyuncular: Hüseyin Elmapınar, Ayhan Taş, Burak Satıbol
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 48 dk

Sefa Özçelik yönetmenliğinde vizyona girecek haftanın diğer komedi filmi La Hayde Maske, maske fabrikasını soymaya çalışan amatör bir ekibin başına gelenleri konu ediyor. Salgının tüm dünyayı etkisi altına aldığı zamanda pandemi ilan edilir. İnsanlar salgından korunmak için maske arasalar da hiçbir yerde bulamazlar. Üstelik bazı fabrikalar stokçuluk yapmaktadır. La Casa De Papel’den etkilenen Rahmi, bir maske fabrikasını soymaya karar verir ve bu amaçla mahalle esnaflarından oluşan 9 kişilik amatör bir ekip kurar. Soygun planlarını uygulamaya kalktıklarında, işler pek de hesapladıkları gibi gitmez.

Önceki İçerikSes Avcısı #3: Deep Purple 25 Haziran Gecesi İstanbul’daydı
Sonraki İçerikBurcu Tatlıses’ten yeni şarkı: “Balkonlar”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments