Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (28 Nisan 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli, 5 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 28 Nisan 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Elif ve Arkadaşları Kapadokya, Oregon, Büyük Macera: Hazine Peşinde, Kuralsızlar (The Roundup) ve Karanlık Gece filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

ELİF VE ARKADAŞLARI KAPADOKYA

Yönetmen: İsa Doğmuş, Hasan Tahta, Ömür Elbistanlıoğlu
Formatlar: 2D, Premium Cinema, ScreenX
Tür: Animasyon
Süre: 75 Dakika

Çocukların ve animasyon tutkunlarının beğenisini kazanacak Elif ve Arkadaşları Kapadokya, bir grup öğrenci çocuğun Kapadokya’daki serüvenlerini konu ediniyor. Çocuklar, yaptıkları Kapadokya gezisinde Peribacalarının efsanesi olan gökyüzünde yaşayan Perişler’i öğrenirler. Bu efsaneyi o kadar severler ki gökyüzüne çıkmanın ve Perişler’le tanışmanın hayalini kurarlar…

OREGON

Yönetmen: Kerem Ayan
Oyuncular:
Ferit Aktuğ, Aslı İnandık, Serkan Çayoğlu
Formatlar:
2D, GoldClass
Tür: Komedi
Süre: 95 Dakika

Nejat İşler, Serkan Çayoğlu ve Özgür Emre Yıldırım’lı oyuncu kadrosuyla vizyona girecek Oregon, sinemaseverleri 95 dakikalık bir yolculuğa çıkartıyor. Filmde, Bodrum’da hayatlarını sürdüren Gaye ve Hakan’ın yakın arkadaşlarına bir müzik kaseti teslim etmek için İstanbul’a gelmeleri ve İstanbul’da başlarından geçenler anlatılıyor.

BÜYÜK MACERA: HAZİNE PEŞİNDE

Yönetmen: Ahmet Toklu
Oyuncular: Emir Ali Doğrul, Güzin Usta, Muharrem Türkseven
Formatlar: 2D, Cinemini, GoldClass, ScreenX
Tür: Aile
Süre: 82 Dakika

Ailece izlenebilecek filmler arasında yerini alan Büyük Macera: Hazine Peşinde, Ahmet Toklu yönetmenliğinde vizyona giriyor. Film, aynı mahallede yaşayan dört arkadaşın eski bir hazine haritası bulmalarıyla mahallenin sevilen babaannesinin yaşadığı evi kurtarmak için zorlu bir maceraya girişmelerini konu ediniyor.

KURALSIZLAR

Orijinal Adı: The Roundup
Yönetmen: Sang-yong Lee
Oyuncular: Ma Dong-seok, Sukku Son, Gwi-hwa Choi
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 106 Dakika

Kore filmi tutkunlarının ilgisini çekecek Kuralsızlar (The Roundup), bir polis memurunun bir suçlunun peşinden gidişini konu ediniyor. Polis Ma Seok-do ve birimi, Vietnam’a kaçan suçluyu araştırırken karşılarına çıkan ilginç delillerle araştırma farklı bir boyut kazanıyor.

KARANLIK GECE

Yönetmen: Özcan Alper
Oyuncular: Sibel Kekilli, Berkay Ateş, Cem Yiğit Üzümoğlu
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Dram
Süre: 114 Dakika

Dram, gerilim ve polisiye türlerini bir arada barındıran Karanlık Gece, İshak’ın nasıl toplu bir öfkenin parçası haline gelip Anadolu’da küçük bir köyde vicdanıyla nasıl başa çıktığını ve kolektif sessizliğin şiddetiyle nasıl mücadele ettiğini anlatıyor. Filmde, gezgin bir müzisyen olan İshak’ın 7 yıl önce bir parçası olduğu linç olayı ile yeniden yüzleşmek zorunda olması anlatılıyor.

Önceki İçerikİdil Çağatay’dan yeni tekli: “Deli miyim?”
Sonraki İçerik19. Akbank Kısa Film Festivali başlıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments