Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (29 Aralık 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 7 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 29 Aralık 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Rafadan Tayfa 4: Hayrimatör, Mutluyuz, Dogman, Karanlık Ruhlar (Bed Rest), İçimdeki Şeytan (It Lives Inside), Bir Skandalın Peşinde (May December) ve Kimetsu – On Stage Entertainment District Arc filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

RAFADAN TAYFA 4: HAYRİMATÖR

Yönetmen: İsmail Fidan
Formatlar: 2D, GoldClass, MPX, Premium Cinema, Sky Auditorium, Starium, Tempur
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 32 dk

Animasyon tutkunlarının ve çocukların ilgisini çekecek Rafadan Tayfa 4: Hayrimatör, serisinin dördüncü filminde ekip ajan ve adamları tarafından kontrolden çıkarılmış olan Hayrimatör’ü kurtarmak için bir araya geliyor. “Yüzyılın icadı” olan dev robot Hayrimatör kötülerin eline geçer ve dünya büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalır. Bu durum üzerine Hayri, Kâmil, Akın, Sevim, Hale ve Mert, Hayrimatör’ü kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

MUTLUYUZ

Yönetmen: İbrahim Büyükak
Oyuncular: Yasemin Sakallıoğlu, İbrahim Büyükak, Anıl İlter
Formatlar: 2D, GoldClass, Sky Auditorium, Skybox, Starium
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 35 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini İbrahim Büyükak’ın üstlendiği Mutluyuz, boşanma aşamasında olan bir çiftin hayatını konu ediniyor. Yakın arkadaş olan Ferhat ve Aslı, sevgilileri tarafından terk edildikten sonra beraber olmaları gerektiğini anlarlar. Ancak evliliklerinin üçüncü yılında ilişkilerinin iyi gitmediğini fark ederler. Ferhat ilişkilerine iyi gelmesi umuduyla Aslı’yı çift terapisi yapılan bir otele götürür. Aslı ile Ferhat’ın başka çiftler ile katıldıkları bu terapi, komik ve eğlenceli bir maceraya dönüşecektir.

İÇİMDEKİ ŞEYTAN

Orijinal Adı: It Lives Inside
Yönetmen: Bishal Dutta
Oyuncular: Neeru Bajwa, Megan Suri, Mohana Krishnan
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı, Tempur
Tür: Dram
Süre: 1 sa 39 dk

Haftanın korku filmlerinden İçimdeki Şeytan (It Lives Inside), arkadaşına musallat olan kötü ruhtan kurtulmak için kökleriyle yüzleşmek zorunda olan bir gencin hikayesini anlatıyor. Ailesiyle birlikte bir banliyöde yaşayan Hintli-Amerikalı bir genç olan Sam, okula adapte olma konusunda sorun yaşar. Sam, okula kabul edilmek ve tüm sınıf arkadaşlarının beyaz olduğu bir okula uyum sağlamak için kendi kültürünü ve ailesinin geleneklerini reddeder. Ancak en yakın arkadaşına mitolojik kötü bir ruhun musallat olunca onu nasıl yeneceğini bulmak için kökleriyle yüzleşmek zorunda kalır.

KARANLIK RUHLAR

Orijinal Adı: Bed Rest
Yönetmen: Lori Evans Taylor
Oyuncular: Guy Burnet, Melissa Barrera, Edie Inksetter
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 30 dk

Yönetmenliğini ve senaristliğini Lori Evans Taylor’ın üstlendiği Karanlık Ruhlar (Bed Rest), bir annenin doğmamış bebeğini korumak için verdiği mücadeleyi konu ediniyor. Julie, yıllarca hayalini kurduğu bebeğe kavuşacak olmanın mutluluğuyla kocasıyla birlikte yeni bir eve taşınır. Yaşadığı komplikasyonlar sonucu yatak istirahati yapmak zorunda kalan Julie, evinde korkunç ve ürkütücü deneyimler yaşamaya başlar. Evinin perili mi yoksa her şeyin kendi kafasında mı olduğunu merak etmeye başlayan Julie, kendisini ve doğmamış bebeğini korumak için mücadele eder.

BİR SKANDALIN PEŞİNDE

Orijinal Adı: May December
Yönetmen: Todd Haynes
Oyuncular: Natalie Portman, Julianne Moore, Cory Michael Smith
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 1 sa 57 dk

Natalie Portman, Julianne Moore ve Charles Melton’lı usta oyuncu kadrosuyla vizyona girecek Bir Skandalın Peşinde (May December), bir oyuncunun rolüne hazırlanmak için bir zamanlar skandal olmuş bir aşk hikayesini gözlemlemeye gitmesini ve sonrasında yaşananları anlarıyor. Popüler televizyon oyuncusu Elizabeth bir zamanlar skandal olmuş bir aşk hikayesini konu alan yeni filmdeki rolünü araştırmak için Georgia’ya gider. Elizabeth, 23 yıldır evli olan bu çiftle yakınlaşmaya başladıkça, ilişkilerinin üzerindeki baskı da öngörülemez bir şekilde artmaya başlar.

DOGMAN

Yönetmen: Luc Besson
Oyuncular: Caleb Landry Jones, Christopher Denham, Marisa Berenson
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Gerilim
Süre: 1 sa 53 dk

Haftanın aksiyon ve gerilim türündeki filmlerinden Dogman, çocukluğunda şiddet yanlısı babası tarafından istismara uğrayan ve acımasızca köpeklere atılan Douglas’ın hikayesini konu ediniyor. Film, çocukluk travması ve fiziksel yaralanmalardan kurtulma yolculuğunda kendi yolunu bulmaya çalışan; bu uğurda toplumsal kuralları, cinsiyet sınırlamalarını da esneterek, köpek sevgisinde aşırıya kaçan Douglas’ı anlatıyor.

KIMETSU - ON STAGE ENTERTAINMENT DISTRICT ARC

Yönetmen: Kenichi Suemitsu
Oyuncular: Karen Takahashi, Shogo Sakamoto, Keisuke Ueda
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Gösteri
Süre: 1 sa 57 dk

Eğlence Bölgesindeki şiddetli savaşın üstesinden geldikten sonra Tanjiro, Nezuko, Zenitsu, Inosuke ve Uzui bir araya gelerek yaşananları değerlendirir ve bir rapor hazırlar. Kelebek Konağı’nda Uzui ile karşılaşmalarından Eğlence Bölgesi’ne sızmalarına ve Üst Kademe İblislere karşı verdikleri ölümüne savaşa kadar, bu birçok engelin üstesinden geldikten sonra düşüncelerini tartışırlar…

Önceki İçerikadidas Terrex’ten BluTV’ye özel belgesel: Zirve
Sonraki İçerikWarner Bros. Discovery, BluTV’yi satın aldı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments