Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (3 Kasım 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 6 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 3 Kasım 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Atatürk 1881 – 1919 (1. Film), Taylor Swift: The Eras Tour, Zir-i Cin 2, Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece, Yüz Yüze ve Bir Düşüşün Anatomisi filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

ATATÜRK 1881 - 1919 (1. FİLM)

Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
Oyuncular: Songül Öden, Sarp Akkaya, Aras Bulut İynemli
Formatlar: 2D, GoldClass, MPX, Premium Cinema, Sky Auditorium, Skybox, Starium
Tür: Biyografi
Süre: 2 sa 12 dk

Aras Bulut İynemli’nin Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırdığı merakla beklenen Atatürk 1881 – 1919 (1. Film), iki filmden oluşacak serinin ilk filmiyle vizyona giriyor. Yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin’in oturduğu film, Atatürk’ün yetim bir çocukken nasıl bir kahramana dönüştüğü, hangi özelliklerinin onu bir lider haline getirdiği gözler önüne seriyor.

TAYLOR SWIFT: THE ERAS TOUR

Yönetmen: Sam Wrench
Oyuncular: Taylor Swift
Formatlar: 2D, GoldClass, IMAX, Premium Cinema, Sky Auditorium, Altyazılı
Tür: Müzik
Süre: 2 sa 50 dk

Sam Wrench yönetmenliğinde vizyona girecek Taylor Swift: The Eras Tour, ünlü şarkıcı Taylor Swift’in tüm müzik kariyerine dair bir yolculuk vadeden The Eras Tour’un sinematik deneyimini izleyiciyle buluşturuyor. Gösterim, Swift’in 57’den fazla etkinlikte biletlerinin tamamen tükendiği ve hayranlarının 17 yıllık sanat kariyeriyle buluştuğu ünlü uluslararası turnesini deneyimleme fırsatı sunuyor.

ZİR-İ CİN 2

Yönetmen: Burak Küçük
Oyuncular: Feyza Ayan, Tahsin Macit, Ekrem Kayhan
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 77 Dakika

Senaristliğini ve yönetmenliğini Burak Küçük’ün üstlendiği Zir-i Cin 2, cin vakaları yaşanan bir yere araştırma yapmaya giden bir adamın hikayesini konu ediniyor. Kanlıbıçkı köyünde cin vakaları yaşandığını duyan Tarık, olayları araştırmak için birçok cin vakasını çözen Yusuf Hoca’yı bulur. Köy muhtarı Ali Rıza’nın kızına büyü yapıldığını öğrenen Tarık ile Yusuf, bu olayı çözmek için birlikte harekete geçerler…

FREDDY'NİN PİZZA DÜKKANINDA BEŞ GECE

Orijinal Adı: Five Nights at Freddy’s
Yönetmen: Emma Tammi
Oyuncular: Piper Rubio, Josh Hutcherson, Elizabeth Lail
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı, Tempur
Tür: Korku
Süre: 1 sa 50 dk

Haftanın korku filmlerinden Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece (Five Nights at Freddy’s), sorunlu bir güvenlik görevlisinin Freddy Fazbear’ın Pizza Dükkanı’nda çalışmasını konu ediniyor. Fantezi ve eğlencenin hayat bulduğu bir aile restoranı olan Freddy Fazbear’ın Pizza’da gece vardiyasında çalışan Mike işindeki ilk gecesinde korkunç sürprizlerle karşılaşır. Gecenin karanlığı çöktüğünde, karanlık ve ölümcül bir sır ortaya çıkar; animatronik bebekler canlanır, psikopat katillere dönüşür ve şiddetli bir cinayet serisine başlar.

YÜZ YÜZE

Orijinal Adı: Face to Face
Yönetmen: Velid El Halafavi
Oyuncular: Muhammed Memduh, Ahmed Halid Salih, Emine Halil
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 2 sa 3 dk

Waleed El Halfawy yönetmenliğinde vizyona giren Yüz Yüze (Face to Face), evliliklerinde problem yaşayan bir çiftin, bu sorunların çözümü için aileleri olaya dahil etmesiyle gelişenleri konu ediniyor. Sorunlarını çözemeyen evli bir çift ailelerini de devreye sokunda anlaşmazlık iyice büyür. Tarafların çatışması sırasında apartmanın kapı kilidi bozulur ve herkes içeride kitli kaldığında işler çığrından çıkar.

BİR DÜŞÜŞÜN ANATOMİSİ

Orijinal Adı: Anatomy of a Fall
Yönetmen: Justine Triet
Oyuncular: Samuel Theis, Sandra Hüller, Jehnny Beth
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 2 sa 30 dk

Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’ye layık görülen Bir Düşüşün Anatomisi (Anatomy of a Fall), annesinin şüpheli olduğu davanın seyrini değiştiren bir çocuğun hikayesini konu ediniyor. Dağlarda her şeyden uzak bir yaşam süren Sandra ve ailesinin hayatı Samuel’ün bir gün evlerinin önünde ölü bulunmasıyla karmaşık bir hal alır. Bir yıl sonra mahkeme duruşmasında çiftin oğlu Daniel annesinin aleyhine açılan mahkeme duruşmasına katılır…

Önceki İçerikDev LEGO® minifigürleri kızlara ilham vermek için sokağa çıktı
Sonraki İçerikTEMSA’dan ikinci kitap: “Doğaya Bir Bilet”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments