Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (30 Aralık 2022)

Sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli, 6 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 30 Aralık 2022 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Lanetli Göl (Monstrous), Hayalimdeki Düğün (Shotgun Wedding), Dikkat Köpek Var, Ali Çevlik, Şeker Kız ve Arkadaşları Macera Adasında (Tarsilinha) ve Orman filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

LANETLİ GÖL / MONSTROUS

Yönetmen: Chris Sivertson
Oyuncular: Santino Barnard, Christina Ricci, Don Durrel
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Premium Cinema, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 88 Dakika

Korku filmi tutkunlarının beğenisini kazanacak Lanetli Göl (Monstrous), şiddete meyilli eski kocasından kaçan Laura ve yedi yaşındaki oğlu Cody’nin hikâyesini anlatıyor. Laura, oğlu Cody ile birlikte göl kenarındaki cennet gibi bir çiftlik evine taşınıyor ve yeni bir hayata alışmaya çalışıyor. Ancak anneyi ve oğlu burada korkunç bir dehşet beklemektedir. Çiftlik evinde bedenleri tehdit alında olan Laura ve Cody’nin fiziksel ve zihinsel sağlıkları da zorlanıyor.

LANETLİ GÖL / MONSTROUS

HAYALİMDEKİ DÜĞÜN / SHOTGUN WEDDING

Yönetmen: Jason Moore
Oyuncular: Josh Duhamel, Jennifer Lopez, Lenny Kravitz
Formatlar:
 2D, GoldClass, Sky Auditorium, Starium, Altyazılı, Tempur
Tür: Komedi
Süre: 100 Dakika

Ünlü Şarkıcı Jennifer Lopez’in başrolde olduğu ve içerisinde bolca aşk ile aksiyon barındıran komedi filmi Hayalimdeki Düğün (Shotgun Wedding), korsan bir grup tarafından düğünleri basılan bir çiftin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Filimde gelin rolünde olan Jennifer Lopez, müstakbel kocası ile birlikte düğününü basan adamlardan kurtulmaya çalışıyor.

HAYALİMDEKİ DÜĞÜN / SHOTGUN WEDDING

DİKKAT KÖPEK VAR

Yönetmen: Deniz Cem Dağ, Ece İşbilen Dağ
Oyuncular: Mutlu Güney, Güney Kılınç, Nusret Toplar
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Aile
Süre: 101 Dakika

Yönetmenliğini Ece İşbilen Dağ ve Deniz Cem Dağ’ın birlikte yaptığı yerli aile komedisi olan Dikkat Köpek Var, emniyetin en gözde ve yükselişteki polislerinden biri olan Murat’ın hikâyesini anlatıyor. Murat, en sıkı dostu olan köpek Bal ile suçluları kovlarken günün birinde ünlü suç lideri Gölge’nin de peşine düşüyor.

DİKKAT KÖPEK VAR

ALİ ÇEVLİK

Yönetmen: Mahmut Baldemir
Oyuncular: Erkan Bektaş, Ulfi Dağcı, Sefa Zengin
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 96 Dakika

Mamut Baldemir tarafından yönetmenliği yapılan yerli dram filmi Ali Çevlik, eski bir boks şampiyonu ve antrenör olan Sinan Cevahir’in Bingöl’den bir şampiyon çıkartma macerasını işliyor. Paris’e gitmek üzere olan Sinan, kulüp başkanın aldığı hızlı bir kararla Bingöl’e gidiyor. Kulübün Bingöl şubesinin atıl bir durumda olduğu gören Sinan, buradan bir şampiyon çıkması için Ali Çevlik’i yetiştirmeye başlıyor.

ALİ ÇEVLİK

ŞEKER KIZ VE ARKADAŞLARI MACERA ADASINDA / TARSILINHA

Yönetmen: Kiko Mistrorigo, Celia Catunda
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 93 Dakika

Tarsila do Amaral’ın çalışmasından esinlenilerek yapılmış bir animasyon filmi olan Şeker Kız ve Arkadaşları Macera Adasında (Tarsilinha), annesi için inanılmaz bir yolculuğa çıkan sekiz yaşındaki Şeker Kız’ın hikâyesini anlatıyor. Filmde dişi bir tırtıl tarafından Şeker Kız’ın annesinin anılarını çalınıyor. Eğer anılar gece yarısına kadar geri getirilemezse, sonsuza kadar tırtılın anıları olarak kalacaktır. Bu duruma asla müsaade etmek istemeyen Şeker Kız, arkadaşları ile birlikte heyecanlı bir maceraya atılıyor.

ŞEKER KIZ VE ARKADAŞLARI MACERA ADASINDA / TARSILINHA

ORMAN

Yönetmen: Mohsen Rabiei
Oyuncular: Selda Yeliz Nar, Gizem Çelebi, Beyza Nur Önispir
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 71 Dakika

Mohsen Rabiei,’nin hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliği yaptığı yerli korku filmi Orman, Dilara ve Yusuf’un hikâyesi ile başlıyor. Dilara ve Yusuf yaylada olduğunu düşündükleri bir hazineyi bulmayı planlıyor ama arama sırasında Dilara kayboluyor. Kaybolduğu sırada bir cin tarafından bedeni ele geçirilen Dilara, bulunduğunda arkadaşları tarafından hocaya götürülüyor. Hoca başka cinlerin yardımıyla Dilara’yı kurtarmış olsa da cinin yapacağı şeyler henüz bitmemiştir.

ORMAN

Önceki İçerikGamze Kırşavoğlu’nun ilk solo sergisi: “Suretler”
Sonraki İçerikSessizliğin Sesi: Sedat Anar
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments