Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (30 Eylül 2022)

Cinemaximum, 30 Eylül Cuma günü vizyona girecek 4'ü yerli, 7 yeni filmi sinemaseverlerle buluşturuyor.

0

Birbirinden farklı filmlere ev sahipliği yapan Cinemaximum, sinemaseverleri 30 Eylül Cuma günü vizyona girecek yeni filmlerle buluşturuyor. Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra Yanlış Anlama 2, Hızlı Ayaklar Olimpiyat Yolunda, Gülümse (Smile), Alaboraşk, Vesper, Yudi: Yedikonuk Cinleri, Yalnız Bir Evin Kahkahası (The Good House), Mekan, Paralı Asker Musul, Ses: Sonu Olmayan Gece ve Zuhal filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

YANLIŞ ANLAMA 2

Yönetmen: Aykut Taşkın
Oyuncular: Gülşen Hüseyinli, Yılmaz Gruda, Cemal Hünal, Elcan Rasulov, M. Fatih Özkan, İslam Mehreliyev
Formatlar: 2D, GoldClass, ScreenX
Tür: Komedi
Süre: 97 Dakika

Gülşen Hüseyinli, Yılmaz Gruda, Cemal Hünal ve M. Fatih Özkan’ın başrollerde olduğu Yanlış Anlama 2, ünlü şef Ceyhun’un ustası ve arkadaşı Fazıl ile Azerbaycan’da yaşadığı macerayı anlatıyor. İstanbul’un en çok beğeni alan restoranından, Bakü’nün ara sokaklarındaki eski bir restorana uzanan bu hikâyede, izleyicileri bol bol kahkaha ve aşk bekliyor. 97 dakikalık bu yerli komedi filminin yönetmen koltuğunda ise Aykut Taşkın oturuyor.

YANLIŞ ANLAMA 2

HIZLI AYAKLAR OLİMPİYAT YOLUNDA

Yönetmen: Çağrı Cem Bayraklı
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Animasyon
Süre: 80 Dakika

80 dakikalık bir yerli animasyon olan Hızlı Ayaklar Olimpiyat Yolunda, kendi branşında yıldız adayıyken yaşadığı sakatlık sonucu sporu bırakmak zorunda kalan Ali’nin hikâyesini anlatıyor. Ali pistlere veda edip bir spor mağazasında çalışırken eski hocası Akif’in mağazaya gelmesi, Ali’nin hayatını birden değiştiriyor. Akif Hoca’nın Karadeniz’de yaşayan ve Ali’nin spora geri dönmesini sağlayabilecek tek kişiden bahsetmesi ile Ali, İstanbul’dan Karadeniz’in yemyeşil yaylalarına heyecan verici bir yolculuğa çıkıyor.

HIZLI AYAKLAR OLİMPİYAT YOLUNDA

GÜLÜMSE / SMILE

Yönetmen: Parker Finn
Oyuncular: Sosie Bacon, Kyle Gallner, Caitlin Stasey
Formatlar: 2D, GoldClass, Sky Auditorium, Altyazılı, VIP
Tür: Korku
Süre: 115 Dakika

Parker Finn’in yönetmen koltuğunda oturduğu yabancı korku filmi Gülümse (Smile), Dr. Rose Cotter’ın açıklayamadığı korkutucu olaylar yaşaması ile başlıyor. Bu karşı konulmaz derecede bunaltıcı olan dehşet hayatını ele geçirmeye başlarken, Rose hayatta kalmak ve korkunç yeni gerçekliğinden kaçmak için sıkıntılı geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalıyor.

GÜLÜMSE / SMILE

ALABORAŞK

Yönetmen: Ali Can Gebeş
Oyuncular: Cemal Hünal, Erkan Can, Belçim Bilgin
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Aşk
Süre: 110 Dakika

Cemal Hünal, Erkan Can ve Belçim Bilgin’in başrollerde olduğu yerli bir aşk filmi olan Alabora Aşk, bir Karadeniz kasabasında balıkçılık yapan Ali ile nişanlısı Esma’nın evliliklerine kısa bir zaman kala yaşanan acı bir olayı ve yapılması gereken çok zor bir seçimi konu alıyor. Ali, aşkı uğruna içinden çıkılması çok güç bir duruma bir çözüm üretirken, Esma’nın zeka geriliği olan çocukluk arkadaşı Samet’e karşı hissettiği yükümlülük izleyiciyi bambaşka bir soruya itiyor. Aşk için mi yoksa sevgi için mi her şey yapılabilir?

ALABORAŞK

VESPER

Yönetmen: Bruno Samper, Kristina Buozyte
Oyuncular: Rosy McEwen, Eddie Marsan, Raffiella Chapman
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Macera
Süre: 114 Dakika

Bruno Samper ve Kristina Buozyte’nin yönettiği bilim kurgu filmi Vesper, dünyanın ekosisteminin çöküşünden sonra oluşan distopik bir gelecekte geçiyor. Çökmüş dünyanın kalıntılarında yaşamını sürdürmek için hayatta kalma becerilerini kullanan, Vesper ve hasta babası Darius, gizemli bir kadın olan Camellia’yı bulmaları ile heyecan dolu bir maceraya atılıyorlar.

VESPER

YUDİ: YEDİKONUK CİNLERİ

Yönetmen: Doğukan Mısır, Mert Uzunmehmet
Oyuncular: Serkan Çolak, Birgül Uluçay, Barbaros Andiç
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 78 Dakika

Bu hafta vizyona girecek bir diğer korku filmi olan Yudi: Yedikonuk Cinleri, emekli bir doktor olan Serdar, karısı Nur ve bir trafik kazası sonucu engelli kalan oğlu Onur’un hikâyesini anlatıyor. Nur’un Onur’u tekrar eski haline getirme arzusu yüzünden yapmış olduğu su büyüsü, Yudi’ye biat etmiş olan tehlikeli cin kavminin aileye musallat olmasına sebep oluyor.

YUDİ: YEDİKONUK CİNLERİ

YALNIZ BİR EVİN KAHKAHASI / THE GOOD HOUSE

Yönetmen: Wallace Wolodarsky, Maya Forbes
Oyuncular: Sigourney Weaver, Kevin Kline, Morena Baccarin
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 114 Dakika

114 dakikalık yabancı bir komedi filmi olan Yalnız Bir Evin Kahkahası (The Good House), şarap içmeyi ve kendi küçük sırlarını çok seven emlakçı Hildy Good’un lise aşkıyla yeniden karşılaşması sonrası gelişen olayları anlatıyor. Hildy, yaşanan olaylar sonrasında onlarca yıldır yüzleşmekten kaçtığı tek insanla, yani kendisiyle hesaplaşmak zorunda kalıyor. Filmin başrollerinde ise Sigourney Weaver, Kevin Kline ve Morena Baccarin bulunuyor.

YALNIZ BİR EVİN KAHKAHASI / THE GOOD HOUSE

Önceki İçerikAtaşehir’de “Harikalar Diyarı” sergisi
Sonraki İçerik“Stanley Kubrick Sergisi” İstanbul Sinema Müzesi’nde açıldı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments