Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (30 Haziran 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 8 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 30 Haziran 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Indiana Jones ve Kader Kadranı (Indiana Jones and the Dial of Destiny), Genç Deniz Canavarı Ruby (Ruby Gillman, Teenage Kraken), Şeytan Uykuda (Don’t Come Back Alive), Bir Boru Hattı Nasıl Patlatılır (How to Blow Up a Pipeline), Hedefteki Adam (The Point Men), Sisu, Geri Sayım ve Gizemli Mesaj filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

INDIANA JONES VE KADER KADRANI

Orijinal Adı: Indiana Jones and the Dial of Destiny
Yönetmen: James Mangold
Oyuncular: Karen Allen, Mads Mikkelsen, Harrison Ford
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, Premium Cinema, ScreenX, Altyazılı, Tempur
Tür: Aksiyon
Süre: 154 Dakika

Lucasfilm imzalı kült seri ‘Indiana Jones’un 5’inci filmi olan ‘Indiana Jones ve Kader Kadranı’nın Türkçe ana afişi yayınlandı. Harrison Ford’un yeniden kahraman arkeolog Indiana Jones’a hayat verdiği filmin yönetmen koltuğunda James Mangold oturuyor. 30 Haziran 2023’te vizyona girecek filmde Ford’la birlikte Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, John Rhys-Davies, Shaunette Renee Wilson, Thomas Kretschmann, Toby Jones, Boyd Holbrook, Oliver Richters, Ethann Isidore ve Mads Mikkelsen rol alıyor. Yapımcılığını Kathleen Kennedy, Frank Marshall ve Simon Emanuel’in, idari yapımcılığını ise Steven Spielberg ve George Lucas’ın üstlendiği filmde Indiana Jones, kendini beklemediği ve de istemediği bir anda yepyeni bir gizemin peşinde buluyor.

GENÇ DENİZ CANAVARI RUBY

Orijinal Adı: Ruby Gillman, Teenage Kraken
Yönetmen: Kirk DeMicco, Faryn Pearl
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Premium Cinema, Sky Auditorium
Tür: Animasyon
Süre: 90 Dakika

Bazen olmanız gereken kahraman görünenin hemen altında yatar. Bu yaz, mitolojik Krakenlerin efsanevi kraliyet soyundan geldiğini keşfeden ve okyanusun derinliklerindeki kaderinin hayal ettiğinden çok daha büyük olduğunu keşfeden utangaç bir genci konu alan, komik, samimi aksiyon komediyle lisenin çalkantılı sularına giriyor. 16 yaşındaki tatlı ve tuhaf Ruby Gillman (Lana Condor, Sevdiğim Tüm Erkeklere serisi) Oceanside Lisesi’ne uyum sağlamayı çok iter ama çoğunlukla görünmez olduğunu hisseder. Hoşlandığı ama kendisine sadece kesirlerden dolayı hayranlık duyan kaykaycı çocuğa (Jaboukie Young-White, Ralph ve Internet) matematik dersi verir ve aşırı korumacı süper annesi (Oscar® adayı Toni Collette, Bıçaklar Çekildi), Ruby’nin suya girmesini kesinlikle yasakladığı için okuldaki çocuklarla plajda takılamaz. Ruby, annesinin bir numaralı kuralına uymadığında savaşçı Kraken kraliçelerinin torunu olduğunu ve hükümdar büyükannesi, Yedi Denizin Savaşçı Kraliçesi’nden (Akademi® ödüllü Jane Fonda), tacı devralmanın kaderinde olduğunu keşfeder. Krakenlar, dünyanın okyanuslarını ezelden beri kendileriyle savaşan kibirli, güce tapan deniz kızlarına karşı korumaya yemin etmişlerdir. Bu konuda büyük ve acil bir sorun vardır: Okulun güzel, popüler, yeni kızı Chelsea (Emmy ödüllü Annie Murphy, Schitt’s Creek) de bir denizkızıdır. Ruby’nin sonunda kendi kimliğini kabul etmesi ve en çok sevdiği insanları korumak için büyük işler yapması gerekecektir.

ŞEYTAN UYKUDA

Orijinal Adı: Don’t Come Back Alive
Yönetmen: Néstor Sánchez Sotelo
Oyuncular: Jorge Booth, Laura Casale, María Abadi
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 85 Dakika

Polis memuru Camila, adli savcı Fátima ve polis dedektifi Ángel, son derece tehlikeli durumlarla ve korkunç cinayet vakalarıyla, kötü suçlularla karşı karşıya kalırlar. Bir banliyö bölgesindeki operasyon sırasında, kurban ederek intihar etme ritüelinde uğursuz bir kadın figürüyle karşılaşırlar. Ölümden daha güçlü olan bu kana susamış varlık, onlarla kötü bir oyun oynamak için uykusundan uyanır.

BİR BORU HATTI NASIL PATLATILIR

Orijinal Adı: How to Blow Up a Pipeline
Yönetmen: Daniel Goldhaber
Oyuncular: Ariela Barer, Kristine Froseth, Lukas Gage
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 100 Dakika

Bir grup çevre aktivisti, yaşadıkları bölgeyi kirleterek zarar veren devasa boru hattı şirketine karşı imkansıza yakın, cesurca ve ses getirecek bir eylem planlarlar. Amaçları, petrol endüstrisinin sebep olduğu tahribatı kamuoyunda tartışmaya açmaktır. Fakat zamana karşı bu yarışta büyük ve ciddi engellerle karşılaşırlar. Ana fikrini ve ilhamını Andreas Malm’ın “Bir Boru Hattı Nasıl Patlatılır – Yanmakta Olan Bir Dünyada Mücadele Etmeyi Öğrenmek” adlı kitabından alan film, oyuncu kadrosu ve dinamik kurgusuyla dikkat çekiyor. Pek çok kaynak tarafından yılın en iyi filmleri arasında gösterilen ve A.B.D. dağıtımı Neon tarafından yapılan bu ekolojik ve politik gerilim, dünya prömiyerini yaptığı Toronto Film Festivali’nin de en çok konuşulan filmlerinden biri olmuştu.

HEDEFTEKİ ADAM

Orijinal Adı: The Point Men
Yönetmen:
 Soon-rye Yim
Oyuncular: Kang Ki-young, Hwang Jung-min, Hyun Bin
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 109 Dakika

Hedefteki Adam, Taliban tarafından kaçırılan ve rehin tutulan Güney Koreli vatandaşları kurtarmak için Afganistan’a giden bir diplomat ile yerel Ulusal İstihbarat Servisi ajanı arasındaki bir müzakere operasyonu sırasında ortaya çıkan hikayeyi anlatıyor.

SISU

Yönetmen: Jalmari Helander
Oyuncular: Jack Doolan, Aksel Hennie, Jorma Tommila
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 91 Dakika

İkinci Dünya Savaşı’nın son umutsuz günlerinde, yalnız bir maden arayıcısının kuzey Finlandiya’da kavrulmuş bir toprak inziva yerinde Nazilerle yolları kesişir. Naziler onun altınını çaldığında, sıradan bir madenciye bulaşmadıklarını çok geçmeden fark ederler.

GERİ SAYIM

Yönetmen: Aykut Taşkın
Oyuncular: Veysel Demir, Hakan Bilgin, Yosi Mizrahi
Formatlar: 2D
Tür: Aksiyon
Süre: 114 Dakika

Wind, çocuk yaşlarda babasının yıkımına, sonra da ölümüne neden olan iş insanı Ethem Bey’den intikam almak için yıllar süren bir çalışma içine girmiştir. Wind adıyla internet ortamında hacker olarak var olmayı başarmıştır. Pek çok kişinin korkulu rüyası olmuştur.

GİZEMLİ MESAJ

Yönetmen: Tayfun Can Demirtaş
Oyuncular: Erkan Özmen, Yaprak Tüter, Ayşegül Kaygusuz
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 90 Dakika

Ailesini trajik bir kazada kaybeden Elif, tek dayanağı olan ablasının gizemli kaybından sonra halüsinasyon görmeye başlar. Ablasını arayan Elif, araştırmalarını sürdürürken gizemli bir erkek ile tanışır. Gizemli kişi ile ilişkisini ilerleten Elif, olaylardan uzaklaşmak adına bir adaya gezi düzenler ancak Elif’in bilmediği bir şey vardır, ablasını arayan sadece Elif değildir.

Önceki İçerikTuna Kiremitçi’den “Tehlikeli Şarkılar”
Sonraki İçerikBehçet Aysan Şiirlerinden Şarkılar: “Yanık Ağıt”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments