Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (31 Mart 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli, 8 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 31 Mart 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Tay, Çıldırmış Ayı (Cocaine Bear), Kayıp (Missing), Öldüren Oyun (The Friendship Game), Ecinni 4: Ecel, Belki Evet, Belki Hayır (Maybe I Do), Paranoid ve Çaykovski’nin Karısı (Tchaikovsky’s Wife) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

TAY

Yönetmen: Nurullah Yenihan
Formatlar: 2D, Cinemini, Premium Cinema
Tür: Animasyon
Süre: 80 Dakika

Çocukların ve animasyon tutkunlarının beğenisini kazanacak Tay, Nurullah Yenihan yönetmenliğinde vizyona giriyor. Film, Mekke’den Medine’ye annesini kurtarmak için bir yolculuğa çıkan genç tay Riyah ile yol üzerinde tanıştığı ihtiyar deve Jabal’ın, hicretin izlerini takip eden serüvenini konu ediniyor.

ÇILDIRMIŞ AYI

Orijinal Adı: Cocaine Bear 
Yönetmen:
 Elizabeth Banks
Oyuncular:
 Keri Russell, Alden Ehrenreich, O’Shea Jackson Jr.
Formatlar: 2D, Sky Auditorium, Altyazılı, Tempur
Tür:
 Gerilim
Süre: 95 Dakika

Keri Russell, Ray Liotta, Ayoola Smart’ın başrollerinde olduğu Çıldırmış Ayı (Cocaine Bear), gerilim tutkunlarını 95 dakikalık bir yolculuğa çıkartacak. 1985 yılında bir uyuşturucu kuryesinin uçağının düşmesiyle ormanda kaybolan kokainin bir kara ayı tarafından yendiği gerçek bir olaydan uyarlanan film, yüksek miktarda kokaini tüketen ayının adeta cinnet getirip çevresine dehşet saçmasını konu ediniyor.

KAYIP

Orijinal Adı: Missing
Yönetmen: Nicholas D. Johnson
Oyuncular: Nia Long, Ava Zaria Lee, Tim Griffin
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür:
 Gerilim
Süre: 111 Dakika

Will Merrick ve Nicholas D. Johnson’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Kayıp (Missing), kayıp bir annenin izini çevrimiçi bir şekilde süren genç June’un arayışını konu ediniyor. Annesinin, erkek arkadaşıyla çıktığı Kolombiya tatilinde kaybolmasıyla June annesini bulmak için dahiyane bir şekilde son teknolojiyi kullanır. Ancak June daha derini irdeledikçe, yaptığı dijital dedektiflik aradığı cevap yerine daha çok sorular açığa çıkarır…

ÖLDÜREN OYUN

Orijinal Adı: The Friendship Game
Yönetmen:
 Scooter Corkle
Oyuncular: Brendan Meyer, Peyton List, Kelcey Mawema
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 87 Dakika

Korku, gerilim ve bilim kurgu türlerini bir arada barındıran Öldüren Oyun (The Friendship Game), bir grup gencin birbirlerine olan bağlılıklarını test eden ve oyunun derinliklerine indikçe yıkıcı sonuçları olan garip bir nesneyle karşılaşmalarını konu alıyor.

ECİNNİ 4: ECEL

Yönetmen: Mehmet Sağlam
Oyuncular: Fatih Paşalı, Merve Ateş, Yasemin Kurttekin
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 83 Dakika

Mehmet Sağlam’ın yönettiği Ecinni 4: Ecel, Zeynep’in birtakım varlıkları görmeye başlaması ve bu süreçte Zeynep’in kız kardeşi Elif’in kaybolmasıyla gelişen olayları konu ediniyor.

BELKİ EVET, BELKİ HAYIR

Orijinal Adı: Maybe I Do
Yönetmen:
 Michael Jacobs
Oyuncular: Susan Sarandon, Emma Roberts, Richard Gere
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Romantik Komedi
Süre: 95 Dakika

Bir süredir mutlu bir ilişkileri olan Michelle ve Allen, evlenmeye karar verdiklerini açıklamak için anne babalarını bir araya getirmeye karar verir. Ancak beklenmedik bir gerçek ortaya çıkar; aileler birbirini gayet iyi tanımaktadır ve bu tanışıklık evlilik hakkında bambaşka fikirlerin ortaya çıkmasına sebep olur. Eğlenceli hikayesi ve yıldız kadrosuyla Belki Evet, Belki Hayır keyif dolu bir romantik komedi.

PARANOID

Yönetmen: Doğuş Arslan
Oyuncular: Meryem Turan, Emre Tetikel, Emre Karoğlu
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Gerilim
Süre: 124 Dakika

Paranoid, İstanbul’un ücra bir semtinde yer alan bir sanatoryumda iki farklı karakterin başından geçenleri konu ediniyor.

ÇAYKOVSKI'NİN KARISI

Orijinal Adı: Tchaikovsky’s Wife
Yönetmen:
 Kirill Serebrennikov
Oyuncular: Alyona Mikhailova, Odin Lund Biron, Philipp Avdeev
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Biyografi
Süre: 143 Dakika

2022 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan Çaykovski’nin Karısı, Kirill Serebrennikov’un “Leto” ve “Petrov Grip Oldu” sonrası merakla beklenen yeni filmi… Antonina Miliukova, tutkulu bir aşkla bağlandığı tüm zamanların en ünlü bestecilerinden Pyotr Çaykovski ile evlenir. Fakat kocasından hiçbir alanda yakınlık veya destek görmeyen genç kadın kendini karmaşık, yaralı, eziyet dolu bir hayatın ortasında bulur. Sevgisi yıkıcı bir takıntıya dönüşürken, sırf Çaykovski’nin yakınında olabilmek için çalkantılara katlanıp kendi benliğini feda etmek zorunda kalacaktır. Cannes sonrası dünyanın önemli festivallerinde boy gösteren film, Türkiye prömiyerini Filmekimi’nde yaptı.

Önceki İçerikSu Yücel’in solo sergisi: “Yakalanan Zaman”
Sonraki İçerikTeoman’dan yeni single: “Nevrozumun Zindanı”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments