Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (31 Mayıs 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli, 10 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 31 Mayıs 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Garfield, Exhuma, Karanlıktan Kaçış, Kara Ayin (From Black), Şeytanla Bir Gece (Late Night with The Devil), Turbo, Mendebur, The Hope, Bab-ı Cin (Iblis Dalam Darah) ve Geçiş (Crossing) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

GARFIELD

Orijinal Adı: The Garfield Movie
Yönetmen: Mark Dindal
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, MPX, Premium Cinema, Sky Auditorium, Skybox, Starium
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 41 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Garfield, tembel, şişman, alaycı ve lazanya seven bir kedi olan Garfield’ın vahşi macerasını konu ediniyor. Garfield’ın dağınık sokak kedisi babası Vic, beklenmedik bir şekilde ortaya çıkar. Yıllarca görüşmediği babası ile yeniden bir araya gelen Garfield, köpek arkadaşı Odie ile birlikte mükemmel hayatlarından ayrılmak zorunda kalır. Konforlu yaşamlarını geride bırakan ikili, Vic ile birlikte kendilerini komik olduğu kadar riskli bir soygunun içerisinde bulur.

EXHUMA

Yönetmen: Jae-hyun Jang
Oyuncular: Kim Go-eun, Lee Do-hyun, Choi Min-sik
Formatlar: 2D, 4DX, GoldClass, Altyazılı, VIP
Tür: Korku
Süre: 2 sa 14 dk

Jae-hyun Jang yönetmenliğinde vizyona girecek Exhuma, paranormal bir takım olaylarla çevrili olan varlıklı bir ailenin çocuklarını kurtarmak için yükselen genç şaman ikilisi Hwa Rim ve Bong Gil’den yardım alması sonrası gelişen olayları konu ediniyor. Zengin, esrarengiz bir aile tarafından işe alınan ünlü bir şaman ve onun koruyucusu, doğaüstü bir hastalığın nedenini araştırmaya başlarlar. Bu hastalığın kökenini kutsal topraklarda bulunan uzun zamandır gizli bir aile mezarına kadar izlerler. Ancak çok daha karanlık bir şey ortaya çıktıkça, yanlış mezara bulaşmaya cesaret edenlerin başına ne geldiğini çok geçmeden keşfederler.

KARA AYİN

Orijinal Adı: From Black
Yönetmen: Thomas Marchese
Oyuncular: Anna Camp, Jennifer Lafleur, John Ales
Formatlar: 2D, Dublajlı, Premium Cinema, Altyazılı, Tempur
Tür: Korku
Süre: 1 sa 40 dk

Haftanın korku filmlerinden Kara Ayin (From Black), oğlunun ruhu ile iletişim kurmak için bir ayine katılan acılı bir annenin yaşadıklarını konu ediniyor. Küçük oğlunun 5 yıl önce ortadan kaybolmasının ardından suçluluk duyan bir anne, hayatına devam etmekte zorlanır. Suçluluk duygusunun altında ezilen acılı anne, oğlunu geri getirmenin yolunu arar. Bu sırada ona, beklenmedik bir fırsat sunulur. Kadın, oğlunun ruhu ile iletişime geçebilmek için ona sunulan ayine katılmaya karar verir. Ancak ayine katılmanın bir bedeli vardır ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

KARANLIKTAN KAÇIŞ

Yönetmen: Tolga Toga
Oyuncular: Serhat Teoman, Saygın Soysal, Tuvana Türkay
Formatlar: 2D, GoldClass, Sky Auditorium
Tür: Suç
Süre: 1 sa 37 dk

Haftanın yerli gerilim filmlerinden Karanlıktan Kaçış, bir kaza sonucu hasta bir kadınla tanışmasıyla kendisini beklenmedik olayların içerisinde bulan bir adamın hikayesini konu ediniyor. Genç bir adam olan Anıl, başarılı bir gazetecidir. Yaşadığı ihanetin ardından bunalıma giren Anıl, şehrin karmaşasından uzaklaşmak ister ve bu amaçla bir orman evine yerleşir. Bir gün Anıl, beklenmedik bir kaza sonucu amnezi hastası Esin ile tanışır. Anıl, Esin’in türlü tehlikelerle karşı karşıya olduğunu öğrendiğinde onu yanına alarak saklamak zorunda kalır.

ŞEYTANLA BİR GECE

Orijinal Adı: Late Night with The Devil
Yönetmen: Cameron Cairnes, Colin Cairnes
Oyuncular: Laura Gordon, Ian Bliss, David Dastmalchian
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 26 dk

Cameron ve Colin Cairnes’in hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlendiği Şeytanla Bir Gece (Late Night with The Devil), 1977 yılında Cadılar Bayramı sırasında bir talk show programında yaşananları konu ediniyor. Jack Delroy, uykusuzluk çeken insanların güvendiği arkadaşı “Gece Baykuşları” adlı talk show programının sunucusudur. Ancak Jack’in karısının trajik ölümünün ardından programın reytingleri düşer. Programı eski başarısına ulaştırmaya kararlı olan Jack, bu amaçla 31 Ekim 1977’de eşi benzeri olmayan bir Cadılar Bayramı özel etkinliği planlar. Ancak o bu programla kötülüğü Amerika’nın oturma odalarına salmak üzere olduğundan habersizdir.

BAB-I CİN

Orijinal Adı: Iblis Dalam Darah
Yönetmen: Yannie Sukarya
Oyuncular: Michelle Joan, Ryaas Randa
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 35 dk

Film, vücudu şeytani bir güç tarafından ele geçirilen Haruni’nin hikâyesini konu ediniyor.

GEÇİŞ

Orijinal Adı: Crossing
Yönetmen: Levan Akin
Oyuncular: Lucas Kankava, Deniz Dumanlı, Mzia Arabuli
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 1 sa 45 dk

Levan Akın’ın büyük beğeni toplayan Ve Sonra Dans Ettik’in ardından yönettiği ve büyük bölümü İstanbul’da geçen bu yeni filmi, kan bağı olan aileler ve seçilmiş aileler hakkında dokunaklı bir dram. Akın’ın “dayanışmaya övgüm ve İstanbul’a aşk mektubum” olarak tanımladığı Geçiş, uzun süredir kayıp olan yeğeni Tekla’yı bulmak için kendine bir söz veren emekli öğretmen Lia’yı takip ediyor. Birbirlerine ne kadar zıt olsalar da genç komşusuyla güçlerini birleştirip harekete geçen Lia’nın yolu sonsuz bağlantılar ve olasılıklarla dolu görünen güzel ve devasa İstanbul’a çıkar. Lia İstanbul’da trans hakları için mücadele eden avukat Evrim’le tanışır ve kendini hiç alışık olmadığı yakınlıklar ve topluluklar arasında bulur. Geçiş, Şubat ayında Berlin Film Festivali’nin Panorama bölümünün açılışını yaptı.

MENDEBUR

Yönetmen: Ali Aslan
Oyuncular: Aslı Bekiroğlu, Ahmet Kayakesen, Cem Özer
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 1 sa 33 dk

Filmde altı üniversiteli arkadaşın yıllar sonra bir araya gelerek malatyaya kamp yapmaya gitmeye karar verirler kamp alanında bir gecede başlarından geçen gerilim korku ve macera dolu bir hikayeyi anlatıyor.

TURBO

Yönetmen: Cem Özduru
Oyuncular: Tanju Bilir, Burak Can Doğan, Lorin Merhart
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 34 dk

Haftanın bir diğer gerilim filmi Turbo, eğlenmek için çıktıkları yolda acı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalan bir grup arkadaşın hikayesini konu ediniyor. Yakın arkadaşları İbo’nun küçük kardeşi Burak’ı ertesi sabah askere uğurlamadan önce biraz eğlendirmek isteyen Erkan ve Murat, bu amaçla pavyona gitmeye karar verir. Yepyeni modifiye edilmiş, turbo gaz sistemi takılmış Şahin model arabaya binen dört arkadaş macera dolu bir yolculuğa çıkar. Ancak çok geçmeden aralarındaki problemler gün yüzüne çıkar ve acı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalırlar. Kenar mahallelerde yaşayan birçok genç gibi içlerinde tuttukları öfke, kompleks, travma ve utanç etrafa yayıldıkça, patlamaya hazır olan tek şeyin turbo motor olmadığı anlaşılır.

THE HOPE

Yönetmen: Servet Aksoy
Oyuncular: Mehmet Ali Erbil, Gizem Denizci, Alix Kermes
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 55 dk

Edebiyat dünyasına damga vuran eserini yayınlamasının üzerinden yıllar geçtiği hâlde henüz yeni kitabını tamamlayamayan yazar Adil Deniz’e alzheimer teşhisi konduktan sonra yıllardır gizlenen sır ortaya çıkar. Diğer taraftan ilgisiz erkek arkadaşı Taşkın’dan hamile kalan Serap için babasının hastalığı, zor günlerin sadece başlangıcıdır. Ünlü editör Dina, Amerika’da dünyaya getirdiği kızı Alix’i söylemeye mecbur kaldığı yalanlarla büyütmüştür. Kanser hastalığının son evresinde kızına her şeyi anlatır ve pek çok insanın hayatını değiştirecek bir emaneti Türkiye’ye götürüp Adil’e ulaştırmasını vasiyet eder. Artık Alix, bilmediği bir ülkede tanımadığı insanlar arasında kendisini kabul ettirmek zorundadır.

Önceki İçerik“Prometyum”un sırları açığa çıktı
Sonraki İçerikJudas Priest’ten Türk hayranlarına mesaj
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments