Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (5 Mayıs 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli, 7 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 5 Mayıs 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Galaksinin Koruyucuları 3 (Guardians of the Galaxy Vol.3), Şeytanın Düşmanı (The Pope’s Exorcist), Ella Bella Bingo, Aşkın Saati 19.03, Tatlı Bela (Beautiful Disaster), Şüphe (The Kindred) ve Suç Bende (The Crime Is Mine) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

GALAKSİNİN KORUYUCULARI 3

Orijinal Adı: Guardians of the Galaxy Vol. 3
Yönetmen:
 James Gunn
Oyuncular: Dave Bautista, Chris Pratt, Zoe Saldana
Formatlar: 2D, 3D, 4DX, Atmos, Dublajlı, GoldClass, IMAX, MPX, Premium Cinema, ScreenX, Sky Auditorium, Skybox, Starium, Altyazılı, VIP
Tür: Aksiyon
Süre: 150 Dakika

Çok sevilen Galaksinin Koruyucuları serisinin yeni filmi Galaksinin Koruyucuları 3 (Guardians of the Galaxy Vol.3), Rocket’in hayatını kurtarmak için yeniden bir araya gelen Koruyucular’ın hikâyesini konu ediyor. Filmde, ekip bu kez Gamora’nın yokluğuyla başa çıkmaya çalışıyor.

ŞEYTANIN DÜŞMANI

Orijinal Adı: The Pope’s Exorcist
Yönetmen: 
Julius Avery
Oyuncular:
 Russell Crowe, Alex Essoe, Daniel Zovatto
Formatlar:
 2D, Dublajlı, GoldClass, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 103 Dakika

Korku ve gerilim filmi tutkunlarının beğenisini kazanacak Şeytanın Düşmanı (The Pope’s Exorcist), yaşamı boyunca 100 binden fazla şeytan çıkarma gerçekleştiren İtalyan rahip Gabriel Amorth’un gerçek notlarından esinlenerek vizyona giriyor. Film, Amorth’un küçük bir çocuğa musallat olan şeytanı çıkartmaya çalışırken Vatikan’ın gizli tutmaya çalıştığı asırlık komplosunu ortaya çıkarmasını konu ediniyor.

ELLA BELLA BINGO

Yönetmen: Frank Mosvold, Blakseth ., Atle Solberg
Formatlar: 2D, Cinemini, Dublajlı, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Animasyon
Süre: 75 Dakika

Çocukların ve animasyon tutkunlarının favorilerinden olacak Ella Bella Bingo, Ella Bella ve Henry’nin hikâyesini konu ediniyor. Film, tüm zamanlarını birlikte geçiren iki yakın arkadaşın mahallelerine yeni bir çocuğun gelmesiyle dostluklarının tehlikeye girmesini anlatıyor.

AŞKIN SAATİ 19.03

Yönetmen: Hasan Gümet
Oyuncular: Pascal Nouma, Ayhan Taş, Feride Hilal Akın, Berat Efe Parlar, Bülent Çolak
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 114 Dakika

Hasan Gümet’in senaryosunu yazıp yönettiği Aşkın Saati 19.03, bir şampiyonluk ve hüzün hikayesiyle başlayıp aşk hikayesine dönüşen keyifli bir serüveni izleyicilerle buluşturuyor. Film, bir gün yolda bir anahtarlık bulan ve onu sahibine teslim ederken hayatının aşkıyla tanışan Oktay’ın aşk hikayesini anlatıyor.

TATLI BELA

Orijinal Adı: Beautiful Disaster
Yönetmen:
 Roger Kumble
Oyuncular: Virginia Gardner, Dylan Sprouse, Autumn Reeser
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı, Tempur
Tür: Dram
Süre: 95 Dakika

Virginia Gardner, Autumn Reeser ve Dylan Sprouse’un başrollerini paylaştığı romantik komedi Tatlı Bela (Beautiful Disaster), Travis ile karanlık geçmişini kapatıp, hayatına sıradan bir üniversite öğrencisi olarak devam eden Abby arasındaki tutkulu aşkı anlatıyor. İkilinin çekişmeyle başlayan arkadaşlıkları tutkulu bir aşka dönüşürken Travis’in sorunlu geçmişi ve Abby’nin gelecek hedefleri onları zorlu bir yolculuğa çıkartacaktır…

ŞÜPHE

Orijinal Adı: The Kindred
Yönetmen: Jamie Patterson
Oyuncular: Samantha Bond, James Cosmo, Patrick Bergin
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Gerilim
Süre: 94 Dakika

Jamie Patterson’un yönetmen koltuğunda oturduğu gerilim filmi Şüphe (The Kindred), babasının ölümü ile ilgili gerçekleri öğrenmeye çalışan bir kadının yaşadıklarını konu ediniyor. Babasının ölümüne neyin yol açtığını araştırmaya başlayan Helen, yaptığı araştırmalar sonucunda 30 yıl öncesine ait çözülmemiş bir gizemi ortaya çıkartır. Bu gizem, çocuğu için ölümcül olabilecek karanlık bir aile sırrıdır…

SUÇ BENDE

Orijinal Adı: The Crime Is Mine
Yönetmen: François Ozon
Oyuncular: Rebecca Marder, Nadia Tereszkiewicz, Isabelle Huppert
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 102 Dakika

François Ozon, Peter Von Kant’ın ardından Fransa’nın süper yıldızlarıyla ışıldayan çılgın bir komediyle geri dönüyor. Bu muzip polisiye komedi, 1930’larda Fransa’da geçiyor. Dönemin uçuk Amerikan komedilerinden esinlenen Ozon’un “nihayetinde kız kardeşliğin zaferi hakkında” diyerek tarif ettiği Suç Bende, iki iyi arkadaş, Madeleine ile Pauline’in, etraflarında dönen erkeklerin saflık ve aptallıklarından faydalanmalarını konu alıyor. Genç, güzel, beş parasız ve yeteneksiz aktris Madeleine Verdier, ünlü bir yapımcıyı öldürmekle suçlanıyor. Kendi gibi genç ve işsiz bir avukat olan en yakın arkadaşı Pauline’in yardımıyla Madeleine kendini, eylemiyle takdir edilmesi gereken bahtsız bir kurban olarak sunuyor. Filmin en güzel sürprizi ise harika oyunuyla filme ortasında dahil olan eşsiz Isabelle Huppert.

Önceki İçerikSevtap Ünal’dan yeni şarkı: “Sen Değil miydin?”
Sonraki İçerikGenco Erkal ve Dostlar Tiyatrosu, 22. Vehbi Koç Ödülü’nün sahibi oldu
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments