Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (6 Ekim 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 6'sı yerli, 8 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 6 Ekim 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Bursa Bülbülü, Masal Zamanı 2: Sihirli Kapı, Exorcist: İnançlı (The Exorcist: Believer), Hep Yek: Düğün, Roza, Jester: İntikam Gecesi (The Jester), Kent Mezarlığında Sızıntı ve Hazep filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

BURSA BÜLBÜLÜ

Yönetmen: Hakan Algül
Oyuncular: Özge Özacar, Cem Gelinoğlu, Ata Demirer
Formatlar: 2D, GoldClass, MPX, Sky Auditorium, Skybox, Starium
Tür: Komedi
Süre: 2 sa

Ata Demirer, Cem Gelinoğlu ve Özge Özacar oyuncu kadrosuyla vizyona giren Bursa Bülbülü, 1980’li yıllarda Bursa’da geçen, müzikle iç içe bir hayatı anlatıyor. Bursa’da bir çay bahçesinde şarkıcılık yapan Cengiz’in en büyük hayali bir kaset çıkarmaktır. Dönemin ünlü bestekarı Şerafettin’in bestesi ile çıkış yapacağını düşünen Cengiz, ağabeyinden borç alır ancak kendisini talihsiz bir dizi olayın içinde bulur.

MASAL ZAMANI 2: SİHİRLİ KAPI

Yönetmen: Kubilay Güleçoğlu
Oyuncular: Özkan Sağın, Ata Berk Mutlu, Lavinya Ünlüer
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema, ScreenX, Sky Auditorium, Tempur, VIP
Tür: Macera
Süre: 1 sa 32 dk

Türkiye’nin en ünlü çocuk oyuncu kadrosunda ve en fantastik masal evrenine sahip olan Masal Zamanı evreninin ikinci filmi Masal Zamanı 2 “Sihirli Kapı”, sadece masal kahramanlarının görebildiği bir sihirli kapıdan gelen kötülerin iyilerle mücadelesini konu ediniyor. “Melez Prenses” Melisa, “Kurt Adam” Erman ve masal diyarından iyilere yardıma gelen Alper, kötü cadı Yasemin ve Cüce’nin planlarını boşa çıkarmaya çalışırlar.

EXORCIST: İNANÇLI

Orijinal Adı: The Exorcist: Believer
Yönetmen: David Gordon Green
Oyuncular: Leslie Odom Jr., Jennifer Nettles, Ellen Burstyn
Formatlar: 2D, 4DX, GoldClass, IMAX, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 51 dk

David Gordon Green’in hem senaristliğini hem yönetmenliğini üstlendiği Exorcist: İnançlı (The Exorcist: Believer), başlarına gelenlerden sonra şeytanın en kötüsüyle yüzleşmek zorunda kalan bir adamın hikayesini konu ediniyor. Kızı Angela’yı tek başına büyüten Victor Fielding, kızının arkadaşıyla ormanda kayboluşu sonrası kendisini bir dizi talihsiz olayın içerisinde bulur. Şeytanın en kötüsüyle yüzleşmek zorunda kalan Victor, dehşet içinde benzer bir olaya tanık olmuş, yaşayan tek kişiyi arar: Chris MacNeil’ı…

HEP YEK: DÜĞÜN

Yönetmen: Bilal Kalyoncu
Oyuncular: Çağan Atakan Arslan, İnan Ulaş Torun, Önder Açıkbaş
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 30 dk

Bilal Kalyoncu yönetmenliğinde vizyona giren Hep Yek: Düğün, büyük bir mafyanın kızını kaçıran iki arkadaşın yaşadıklarını konu ediniyor. Başlarından macera eksik olmayan Altan ve Gürkan, İç Anadolu’nun en büyük mafyasının kızını kaçırırlar. Peşlerine düşen mafyadan kurtulmaya çalışırken ortalığı birbirine katan ikiliyi büyük bir sürpriz beklemektedir…

ROZA

Yönetmen: Mustafa Kotan
Oyuncular: Belçim Bilgin, Fikret Kuşkan, Burak Sevinç
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 56 dk

Belçim Bilgin, Burak Sevinç ve Fikret Kuşkan’lı kadrosuyla izleyiciye 1 saat 56 dakikalık bir dramatik hikaye sunan Roza, mevsimlik işçi olarak Urfa’dan Mersin’e göç eden bir ailenin hayatına odaklanıyor. Filmde, bir genç kız aşık olduğu adamla evlenebilmek için evden kaçıyor. Ancak çok geçmeden kendisini beklemediği durumlar içerisinde buluyor. Aşık olduğu adam kısa bir süre sonra onu terk ediyor ve ailesine kızlarının onu aldattığını söylüyor. Yaşadıkları acıdan sonra kızının masumiyetini temizlemek isteyen annesi, onu öldürmeye karar veriyor…

JESTER: İNTİKAM GECESİ

Orijinal Adı: The Jester
Yönetmen: Colin Krawchuk
Oyuncular: Ken Arnold, Molly Bevetts, Riley Collins
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 20 dk

Haftanın korku filmlerinden Jester: İntikam Gecesi (The Jester), kasabalarını tehdit eden varlıktan kurtulmanın yolunu arayan iki kız kardeşin hikayesini konu ediniyor. Filmde, Jester olarak bilinen kötü niyetli bir varlık, Cadılar Bayramı gecesinde küçük bir kasabanın sakinlerini korku içerisinde bırakıyor. İki kız kardeş, bu kötü varlığı yenmenin bir yolunu bulmak için bir araya geliyor. Çok geçmeden kardeşler, yalnızca karanlık geçmişlerindeki yanlışları nasıl düzelteceklerini çözerek hayatta kalabileceklerini fark ediyorlar.

KENT MEZARLIĞINDA SIZINTI

Yönetmen: Umut Burçin Gülseçgin
Oyuncular: Enfal Uzel, Samet Gürsel
Formatlar: 2D, Sky Auditorium
Tür: Korku
Süre: 1 sa 22 dk

Hakan yazar, Asya ise müzisyendir. Asya bir sabah evlerinin arka tarafında bulunan mezarlıktan topladığı çalı çırpıları eve getirir ve bunları birleştirip duvara asar. Bu vesile ile istemeden de olsa binlerce yıldır uyuyan iblis ordusu harekete geçer. Asya’nın enstalasyon merakı tüm yaşamın sonunu getirebilir mi? Hakan ve Asya’nın hayatı artık eskisi gibi olmayacak, evlerine adeta kâbus gibi çöken bu uğursuzluğu def etmek için yardım aldıkları din insanları ve onların ritüelleri de yetersiz kalacaktır.

HAZEP

Yönetmen: Doğuş Arslan
Oyuncular: Cemal Aşkın Alpçetin, Doğuş Arslan
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 20 dk

Yönetmen koltuğunda Doğuş Arslan’ın oturduğu korku türündeki “Hazep” filminin başrollerinde Cemal Aşkın Alpçetin ve Doğuş Arslan yer alıyor.

Önceki İçerikMelih Günaydın’ın yeni romanı: “Buzlar Çözülünce”
Sonraki İçerikRS Sanat Alanı’nın ikinci sergisi: “Zihni Manzaralar”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments