Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (6 Ocak 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli, 6 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 6 Ocak 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa, Sevda Mecburi İstikamet, Düşeş 1 – Mafya Sızıntısı, Fabelmanlar (The Fabelmans), Evlad-ı Cin ve Metronom filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

RAFADAN TAYFA GALAKTİK TAYFA

Yönetmen: İsmail Fidan
Formatlar: 2D, GoldClass, MPX, Premium Cinema, Sky Auditorium, Skybox, Starium
Tür: Animasyon
Süre: 86 Dakika

Animasyon tutkunlarını eğlenceli bir yolculuğa çıkaracak olan Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa, astronomi kulübünün en parlak üyelerinden olan Akın’ın bir uzay gemisi keşfetmesiyle başlıyor. Dünya bu keşifle çalkalanırken bu olayda parmağı olan Hayri de küçük bir şöhret kazanıyor. Fakat Hayri’nin gazetelerde fotoğraflarının yayınlanması geminin gerçek sahibi olan uzaylının dikkatini çekiyor ve Hayri’yi bularak ondan yardım istiyor. Uzaylı, kader arkadaşını bulmak için Hayri ile beraber yola çıkarken, peşine niyetleri iyi olmayan bir grup insanı da takıyor.

RAFADAN TAYFA GALAKTİK TAYFA

SEVDA MECBURİ İSTİKAMET

Yönetmen: Çağan Irmak
Oyuncular: Selçuk Yöntem, Selin Şekerci, Kubilay Aka
Formatlar:
 2D, GoldClass
Tür: Dram
Süre: 97 Dakika

Selçuk Yöntem’in başrolde olduğu, ünlü senarist ve yönetmen Çağan Irmak imzalı yerli dram filmi Sevda Mecburi İstikamet, oyuncu bir babanın kızı ile olan çalkantılı ilişkisini anlatıyor. Filmde baba rolünde olan Selçuk Yöntem, uzun süreden beridir görüşemediği kızı ile yeniden bir arada olmak istiyor. Ancak zihinsel sağlık problemleri olan kız, babası ile yakın ilişkiler kurmakta oldukça zorlanıyor.

SEVDA MECBURİ İSTİKAMET

DÜŞEŞ 1 - MAFYA SIZINTISI

Yönetmen: Bilal Kalyoncu
Oyuncular: Hayrettin Onur Gökoğuz, Korhan Herduran, Ufuk Özkan
Formatlar: 
2D
Tür: Komedi
Süre: 89 Dakika

Ufuk Özkan, Bülent Çolak ve Caner Kurtaran gibi ünlü oyuncuları yeniden sinema perdesine taşıyan komedi filmi Düşeş 1 – Mafya Sızıntısı, ipe sapa gelmez iki bıçkın delikanlı olan Tarkan ve Serkan’ın komik macerasını anlatıyor. Yanlışlıkla bir suça karışıp nezarete atılan ikiliye emniyet tarafından bir görev veriliyor. Görev kapsamında ünlü mafya babası Boğa İsmet’in gurubuna sızan Tarkan ve Serkan, şansızlıklarıyla bütün mafya guruplarını ve emniyeti birbirine düşürüyor.

DÜŞEŞ 1 - MAFYA SIZINTISI

FABELMANLAR / THE FABELMANS

Yönetmen: Steven Spielberg
Oyuncular: Michelle Williams, Paul Dano, Seth Rogen
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı, Tempur
Tür: Dram
Süre: 151 Dakika

Ünlü yönetmen Steven Spielberg tarafından çekilen ve kendi çocukluğundan izler taşıyan Fabelmanlar (The Fabelmans), 2. Dünya Savaşı sonrasında geçiyor. Filmde ABD’nin Arizona eyaletinde mütevazı bir ailede büyüyen Sammy Fabelman, sinemanın büyülü dünyasına kendini kaptırıyor. Aile hayatında birçok sorun yaşayan Fabelman, küçük bir çocuk olmasına rağmen sinemanın büyüsüyle aile içerisinde yaşanan gelgitlerin üstesinden gelmeye çalışıyor.

FABELMANLAR / THE FABELMANS

EVLAD-I CİN

Yönetmen: Suat Ergin
Oyuncular: Yavuz Gürbüz, Berna Gülen, Serhat Şentürk
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 78 Dakika

Senaryosu Furkan Aslan tarafından yazılan ve yönetmen koltuğunda Suat Ergin’in oturduğu yerli korku filmi Evlad-ı Cin, bir cin tarafından evlat edinilen bir çocuğun hikâyesini anlatıyor. Çocuğa karşı büyük bir sevgi besleyen cin, onu korumak için birçok kişiye korku salıyor. Oyuncu kadrosunda Berna Gülen, Serhat Şentürk ve Yavuz Gürbüz’ü bulunduran film, atmosferiyle korku tutkunlarına harika bir 78 dakika sunuyor.

EVLAD-I CİN

METRONOM

Yönetmen: Alexandru Belc
Oyuncular: Vlad Ivanov, Mara Bugarin, Serban Lazarovici
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 92 Dakika

Alexandru Belc’in yönetmenliğini yaptığı yabancı dram filmi Metronom, 1972 yılının Romanya’sında geçen bir aşk hikâyesini anlatıyor. Filmde 17 yaşında genç bir kız olan Ana, erkek arkadaşının ülkeden temelli olarak kaçacağını öğreniyor. İki aşık son günlerini birlikte geçirmeye karar verdikten sonra evlerinde Özgür Avrupa Radyosu’nun yasaklı yayınını dinliyorlar, fakat gece polis baskını ile sonuçlanıyor.

METRONOM

Önceki İçerikLaura Cox’tan yeni tekli: So Long
Sonraki İçerikİtalyan futbol efsanesi “Gianluca Vialli” hayatını kaybetti
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments