Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (7 Ekim 2022)

7 Ekim Cuma günü vizyona girecek 5'i yerli, 7 yeni filmi sinemaseverlerle buluşuyor.

0

Birbirinden farklı filmlere ev sahipliği yapan Cinemaximum, sinemaseverleri 7 Ekim Cuma günü vizyona girecek yeni filmlerle buluşturuyor. Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra Kim Bu Aile, Komutan, Amsterdam, Efsane Takım: Bilim Kahramanları, Evrenler Savaşı (Alienoid), Yasaklı Köy ve İçimdeki Varlık filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

KİM BU AİLE?

Yönetmen: Bedran Güzel
Oyuncular: Onur Buldu, Ferit Aktuğ, Nurgül Yeşilçay, Altan Erkekli, Cengiz Bozkurt
Formatlar: 2D, GoldClass, MPX, Premium Cinema, Skybox, Starium, Tempur
Tür: Komedi
Süre: 124 Dakika

Cengiz Bozkurt ve Nurgül Yeşilçay’ın başrollerde olduğu yerli komedi filmi Kim Bu Aile, kariyerinin en önemli operasyonunda başarısız olunca açığa alınan Başkomiser Adem Haberdar’ın hikayesini anlatıyor. Adem Haberdar, ona destek olan “aile”si ile beraber kendisini bu duruma düşüren çeteyi gizlice takip edebilmek için devraldığı tavuk restoranında istemeden çok başarılı oluyor.

KİM BU AİLE?

KOMUTAN

Yönetmen: Selahattin Sancaklı, Mert Kılıç
Oyuncular: Aslıhan Güner, Emre Bulut, Mert Kılıç
Formatlar:
 2D, GoldClass, Premium Cinema, Sky Auditorium
Tür: Aksiyon
Süre: 89 Dakika

Oyuncu Mert Kılıç’ın hem senaryosunu yazdığı hem de başrolünde oynadığı aksiyon filmi olan Komutan, Suriye’nin El Bab bölgesinde şehit düşen üç askerin cenazesini vatana geri getirmeye çalışan Binbaşı Tuna Alkan ve üç askerinin hikayesini anlatıyor. Operasyon sırasında birçok tehlike atlatan Binbaşı Tuna Alkan ve askerleri, sık sık görevleri ve vicdanları arasında seçim yapmak zorunda kalıyorlar.

KOMUTAN

AMSTERDAM

Yönetmen: David O. Russell
Oyuncular: John David Washington, Margot Robbie, Christian Bale
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 134 Dakika

David O. Russell’in hem yönetmenliğini yaptığı hem de senaryosunu yazdığı tarihi dram filmi Amsterdam, 1930’lu yıllarda kendilerini şüpheli konumunda buldukları bir suç zincirinin ortasında kalan üç dostun hikâyesini anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Christian Bale, Margot Robbie, John David Washington, Anya Taylor-Joy ve Robert De Niro bulunuyor.

AMSTERDAM

EFSANE TAKIM: BİLİM KAHRAMANLARI

Yönetmen: Suat Emuce
Formatlar: 2D, Cinemini, GoldClass
Tür: Animasyon
Süre: 87 Dakika

Suat Emuce’nin senaryosunu yazıp, yönettiği 87 dakikalık yerli animasyon filmi Efsane Takım: Bilim Kahramanları, geliştirdiği biyolojik silahla dünyayı tehdit eden Sutung’a karşı mücadele eden süper kahraman ekibi Efsane Takım’ın hikâyesini anlatıyor. Dört kişilik süper kahraman ekibi olan ve fantastik yeteneklere sahip Efsane Takım’ı, dünyayı Sutung’un tehlikeli planlarından kurtarmak için heyecan dolu bir maceraya atılıyorlar.

EFSANE TAKIM: BİLİM KAHRAMANLARI

EVRENLER SAVAŞI | ALIENOID

Yönetmen: Dong-hoon Choi
Oyuncular: Ryu Jun-yeol, Kim Woo-bin, Kim Tae-ri
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 142 Dakika

Uzaylılar, uzun süredir mahkumlarını insanların beyinlerine hapsetmektedirler. 2022 yılında, “Gardiyan” mahkumların insan beyinlerinden kaçmasını önlemek için zamanın kapısını açar. Bu sırada 600 yıl önceki geçmişte Muruk isimli sakar bir keşiş, Şimşek Atan Kız ile Kutsal Bıçak’ı önce bulmak ve büyük para ödülünü kazanmak için rekabete girişmiştir. Muruk’un nehirde bulduğu uzay gemisi ile başka bir şok edici başka bir gerçek ortaya çıkar.

EVRENLER SAVAŞI | ALIENOID

YASAKLI KÖY

Yönetmen: Aziz Özuysal
Oyuncular: Aziz Özuysal, Mustafa Yoloğlu, Gül Pürçek
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 87 Dakika

Aziz Özuysal’ın yönetmenliğini yaptığı 87 dakikalık yerli korku filmi olan Yasaklı Köy, ailesiyle birlikte gittikleri köyün, cinlerin etkisinde olduğunu keşfeden Gaffar ve ailesinin başından geçenleri anlatıyor. Gaffar’ın yardım aldığı Muhammet Hoca bile bir noktada cinlere karşı güçsüz kalınca, eski hocaları Salih’ten yardım alıyorlar.

YASAKLI KÖY

İÇİMDEKİ VARLIK

Yönetmen: Mustafa Özer
Oyuncular: Şevki Özcan, Burcu Genç, Metin Kırmızı
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 87 Dakika

Bu hafta vizyona girecek diğer bir korku filmi olan İçimdeki Varlık, kamp için gittikleri bir yerde keşfettikleri mağarada mahsur kalan bir grup arkadaşın başından geçenleri anlatıyor. Senaryosunu İbrahim Yılmaz’ın yazdığı ve yönetmen koltuğunda Mustafa Özer’in oturduğu filmin oyuncu kadrosunda ise Şevki Özcan, Burcu Genç, Metin Kırmızı ve Funda Yıldız bulunuyor.

İÇİMDEKİ VARLIK

Önceki İçerikBeyaz Kelebekler’in “Yaşa Sen De”sine Begüm Tarako’dan yenilikçi yorum
Sonraki İçerikRichard Bartle ile Kentin Sokakları
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments